D2Xs horší než D50?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 16. 7. 2010 05:40

Já tim myslel především RAW, jakože fotit do JPEG prakticky ne-e. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bramborkax 16. 7. 2010 21:32

Tak díky všem přispěvovatelům, bohužel jsem nemohl kvůli pracovní zaneprázdněnosti dřív zareagovat... BF/FF jsem zkoušel, výsledky nebyly nejlepší - na dvou objektivem FF, na jednom BF - ne ale takový, aby pokazily všechny ty fotky. Já mám s D50 FF jen na 85/1,8, ten řeším cloněním na 4,5 - pak už se to "ztratí". Ostatní objektivy jsou s D50 v pořádku. Řekl bych, že nutností postprocessingu to nebude, páč když jsem v Bibble nastavoval vyšší sharpness, tak pak už docela vystupoval šum. (a to např. i při ISO 400). Řekl bych, že bylo ale spíš něco divného s tím foťákem (D2Xs), protože teď tu mám půjčený D300s, který bez jakéhokoliv extra snažení vyrábí pěkné fotky (jpg i nef). Je možné, že bych na příčinu problému za nějakou dobu přišel, je ale taky možné, že tato D2xs potřebuje servis, nevím. Každopádně jsem ho nekoupil a asi si koupím nový D300s s battery gripem. Ta D2xs už ani např. neměla záruku, tož tak.
Nikon D50 + Nikkor 18-55 + Nikkor 50/1,8 + Tamron 55-200 + Nikkor 85/1,8 + Nikkor 18-200 VR + Nikon SB-600; Canon S45
bramborkax
Návštěvník

Předchozí stránka