Nejlepší objektivy pro Nikon D700

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Niffki 3. 5. 2010 17:04

Zdravím,

plánuji si pořidit nikon D700. Pomůžete mi prosím k němu vybrat ty nej objektiv pro portréty, makro, a na takové to obyčejné focení? ;-)

Díki
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 5. 2010 17:44

jasna provokoce, doporucuju zrusit vlakno ;-)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 5. 2010 19:10

:-)

Souhlasím, když je to jeho první příspěvek, takže to nemusí být úplně pravda.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Niffki 3. 5. 2010 19:46

Nic provokativně jsem tu nic nemyslel. Ale tak nic. Díkes :-))
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 5. 2010 20:07

"obyčejné" focení ve spojení s D700 zní provokativně. Možná jsi ale myslel D70, kdo ví? :)
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 5. 2010 20:15

ok tak pro zadana temata jasne vede Tamron 28-300VC

-- 3. 5. 2010 21:28 --

Dave: ale proc by s D700 nemohlo jit o obycejne foceni? To je dano tim, ze je to drahy pristroj? To jako na foceni kyticek,rodiny se takovy fotak nehodi pouzivat? Nemam rad tyto postoje vedouci z prilisneho respektu az uctivani tehle vysokych modelu,ktere pritom jsou jenom obycejne fotaky bez omezovacu z vyroby, cili stroje na prijemne a neprstolomne foceni.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 3. 5. 2010 20:47

Vybrat je můžu, ale při pohledu na cenu budeš potřebovat toaletní papír. :D Kromě toho, ty úplně nejlepší řešení vyžadujou trošku víc než jen peníze.. :D Ale ty bych ti stejně neprozradil..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 5. 2010 20:56

ggrand - pro obyčejné focení si D700 vybere jen člověk absolutně neznalý a dezorientovaný. FF je poněkud náročnější na fotografovy schopnosti, hlavně kvůli malé HO. Pokud člověk alespoň trochu neví co dělá, nevyfotí s tím dobře skoro nic.

A kromě toho na to jak je ten foťák drahý má podezřele málo Mpix. :)
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 5. 2010 21:22

Kdyz mam 1 fotak, tak ho pouzivam na vsecko a problem s HO nemusi vubec vzniknout, staci si vic zaclonit tak o 1-2EV, zbytek se muze dotahnout na citlivosti. Naopak bych rekl, ze diky moznosti mensi HO, je toto vhodnejsi pro mene schopne fotografy, kdy lip utopis nevhodne zvolene pozadi. Pokud nekdo nevi, co dela, tak je pro nej problem jakakoliv zrcadlovka.
Jinak souhlasim s malo mpx a jeste pridavam, ze ten kram nema ani video a nejde tomu vypnout zvuk zaverky/zrcatka.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 5. 2010 22:13

ggrand - bavíme se zde človeku co namíří a "střílí", o člověku co nerozumí principům focení. Takovým chceš říkat aby víc zaclonili a zbytek dotáhli na citlivosti??? :)
To můžeš říkat mě, a budu ti rozumět, ale né jim.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 5. 2010 02:56

o takovych lidech se dejve ale bavis jenom ty, ja se bavim o lidech, co normalne(obycejne) foti, mezi ktere se radim i ja; mozna mam jinak nastavene vyznamy slov ;-)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Niffki 4. 5. 2010 05:51

hmm takže vlastně proč jsem tohle téma zakládal? Stejnak mi tady nikdo žádný objektiv nedoporučil, krom ggranda - díki.

Chtěl jsem se mrknout na nějaké ty nejlepší objektivy. A chci si pořídit kvalitní stroj dneška (vybral jsem si D700). Jsem sice teprv začínajíící fotograf, stále se učím. A chci se učit na tom nejlepším, vím že hned nebudu fotit dobře. Tohle prosím neřešte!
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 4. 5. 2010 06:29

pokud chces kvalitni objektivy k D700 tak urcite Nikkor 24-70mm F2.8 , Nikkor 70-200mm F2.8(obe verze jsou vyborne , ale dvojka je prej o kousek lepsi) , Nikkor 14-24 F2.8(nebo nova 16-35mm F4 )
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 5. 2010 07:16

A taky 300/2.8 VR a 200/2 jsou výborné.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 5. 2010 07:34

Nejlepší objetivy na D700 jsou FF Nikkory, tam prostě chybu neuděláš. Jsou ale patřičně drahé. ;-)

ggrand - To ty jsi tazatele obvinil že si dělá srandu. :-) Pokud hodlá fotit, tak se mu samo omlouvám.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 4. 5. 2010 08:14

ja vas nechapu kdyz nekdo prijde ze potrebuje poradit tak je tu diskuze o vsem ne jen o jeho dotazu, same rejpani, navazeni, urazeni...

sestava pro D700 je jasna Nikkory 14-24mm f2,8, 24-70mm f2,8, 70-200mm f2,8... tu 70-200 spise tu novou verzi ta stara sice neni o moc horsi ale na FF trochu vinetuje, nova je to nejlepsi co jsem kdy mel v ruce. Ale poporadku, nejdrive bych na tvem miste koupil tu 24-70mm a pak postupne dokupoval dle potreby
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 5. 2010 08:34

Jan_Tomanek: jezde formule nebo moto gp bys taky ucil jezdit nebo mu vybiral gumy?
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 4. 5. 2010 08:56

tohle neni o tom jak kdo umi fotit, tohle je zivot, proste se s tim smir :)
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 5. 2010 09:18

Život není peříčko. 8-)
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Niffki 4. 5. 2010 10:11

Já bych začínajícímu jezdci moto gp rád pomáhal vybírat gumy a učil bych ho, kdybych to sám uměl ;-] :-D

Jinak některým děkuji za výběr objektivů. Koukal jsem se na ně i před tím a asi půjdu první do 24-70mm.
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 4. 5. 2010 10:27

Ahoj, ještě bych poradil Nikkor 85 1.8 na portréty nebo 105 VR na makro, dobrý kreativní sklo je taky 50/1.4, tam bych volil spíš sigmu.

Ostatní ber s rezervou. Asi tráví víc času na diskuzích než s aparáty v ruce. Jako takové to normální focení bych rozhodně nemyslel bezmyšlenkovité cvakání, ovšem některé lidi takové slovní spojení prostě rorušuje či co.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 5. 2010 10:39

Já se tu bavím a moje focení přispíváním do diskusí nijak nestrádá ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 4. 5. 2010 15:29

kozakm: neboj, Tebe jsem zrovna nemyslel :-)
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 4. 5. 2010 16:26

Kdyby se ti nahodou zdalo, ze tebebou nekteri pohrdaji, tak je to ze zavisti, ze mas tolik penez, ktere muzes dat, za konicka.
No na zacatek sis vybral vskutku paradni stroj, ktery te rozhodne jen tak nezacne omezovat. Jenom je potreba te varovat, ze ta sranda zabere pul batohu a vazi se sklem a bleskem ke trem kilum. Kdyz ji vezmes do ruky, tak to ma do nenapadnosti dost daleko uz jenom proto, ze vetsina lidi tak velky fotak jeste nevidela. Muze se ti taky taky snadno stat, ze ho budes nechavat doma, jenom proto, ze te bude obtezovat jeho vaha a velikost (to se ostatne stava i majitelum mensich zrcadlovek). Jeden muj znamy, ktery porad chtel fakt dobry fotak, tak si nakonec koupil zrcadlovku a vratil ji jenom kvuli tomu, ze se s ni spatne foti pres display!
Byt tebou, tak uvazim, jestli neni lepsi koupit prve nejaky mensi stroj a pak ciste na vazne foceni koupit FF, protoze stejne si brzo k te D700 koupis neco mensiho (typu PEN) na takove to "domaci foceni", protoze velky stroj je fakt neprakticky ;)
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 4. 5. 2010 16:37

a chlapi co kdybych vam rekl ze fotim canonem sedmickou, je mi teprv 17 a chodim do druhaka na fotografa? Ano pro me je to taky asi zbytecne dobrej stroj ale proc si to pohodli proti lowendu (telo, ostreni, hledacek atd) nedoprat. Nerikam ze delam perfektni fotky ale prece muzu mit fotak jaky chci.
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod víík 4. 5. 2010 17:10

NIKKOR AF-S VR MICRO 105/2,8 G IF-ED - Na makro a portréty.

To Pota: Na něj sis vydělal, nebo ti ho koupili rodiče?
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 4. 5. 2010 17:18

Zaplatily rodiče ale splácím jim to, taky stál jen 25 s obj. Ale nechtěl jsem machrovat jen jsem chtěl říct že pokud neni typ co to chce na machrování tak proč si nedopřát parádní foťák s kterým se určitě pohodlnějc fotí než s třeba D3000.
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod víík 4. 5. 2010 17:28

OK nic ve zlém.

S tou nápadností je to pravda. O víkendu jsem byl na jedné akci, kde náhodou bylo pár lidí se zrcadlovkama, včetně mě. Všichni jsme měli snahu to zdokumentovat. Když jsem viděl některé jak střílí jednu fotku za druhou, ani se mi nechtěla moji dslr vytahovat. To focení mi přišlo strašně vlezlý. Jeden chlapík tam měl G9 a to už bylo vpoho. Nenápadné tiché pohotové.
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 4. 5. 2010 18:35

Niffky:já ti fandím.Jsem taky jenom amatérský cvakal,kterého to baví a ani své fotky moc neukazuji.Ale rozhodně ne proto,že bych se za ně musel stydět.Jen se nerad chlubím.Ale mít opravdu zbytečných +- 300000 tis.kč,pořídil bych si profi techniku od Canonu a cvalak bych si klidně dál s radostí a vědomím toho,že mám to nejlepší,co je k mání :-) . Je to sen a sny se má člověk pokusit splnit.Žijeme přeci jenom jednou,ne? Tak proč si focení neužít ? Časem se možná vyfotografuješ a fotky budou stát za to a nebudeš muset řešit novou techniku.Potom i dost ušetříš.Pokud se řídíš heslem "nejsem tak bohatý,abych mohl kupovat levné věci",tady je to na rozhodně místě.
Určitě nešetři na objektivech,když si dobře vybereš,máš je na celý život,budeš jenom měnit těla.V každém případě ber fullframové Nikkory f/2,8 a světelnější,nic jiného si D700 nezaslouží a focení si opravdu užiješ.Záklaďák bych bral Nikkor 24-70 f/2,8,tele Nikkor 70-200 f/2,8 a blesk Nikon.Dále dle potřeby.Určitě se bude hodit pořádný stativ,dobrý batoh raději s možností uzamčení.
Ale v každém případě se připrav na to,že to celé bude docela vážit a nosit to na krku půl dne není žádná sranda.A taky se připrav na to,že jakmile se někde trochu zahledíš kamsi,můžeš o výbavu velice rychle přijít.Kdekoli se objevíš,budeš středem pozornosti a trnem v oku všem zloďějíčkům.To pak musíš mít oči v pr..ly a to doslova.Je docela možné,že to všechno po čase s velkou strátou prodáš.I to se stává :-D Ale tahle sestava,pokud to nevzdáš a naučíš se ji dostatečně ovládat Ti vydrží hoodně dlouho.Tak dotoho :tleskani
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 5. 2010 20:44

Tak tedy plne k veci: myslim si ze D700 jako prvni poradny fotak je zbytecny,ci spise jeho objem spolecne s objektivy je natolik velky, ze muze odrazovat to nekam tahat.Kdyz uz to musi byt Nikon, tak daleko lepsi varianta se mi zda poridi D300s, ktera narozdil od D700 ma AF body pres cely hledacek, s tim je i spojena vetsi presnost expozimetru, ma lepsi liveview, ma video a hlavne neni problem na ni sehnat maly kvalitni sirokac. Zaklad bych volil N17-55/2,8(na ktery narozdil od 24-70 nejsou stiznosti s choulostivosti na zachazeni); sirokac N10-24 ci novou sigmu 8-16, tele N70-200VR mkII,k tomu nove TC2x a na makro/portret Tamrona 60/2(ci na makro poridit Sigmu 150/2,8 a na portret Sigmu 50/1,4).Blesk SB900 + kruhovy Metz 15MS. Osobne dneska zacinat od nuly, tak asi bych volil Canona, prece jenom vyjde lacinejc.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 4. 5. 2010 22:49

no k prvej otázke - vyhni sa objektívu 24-120 VR a chybu neurobíš - všetky ostatné FX sklá sú cool:)
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 5. 5. 2010 05:31

ggrand píše:Tak tedy plne k veci: myslim si ze D700 jako prvni poradny fotak je zbytecny,ci spise jeho objem spolecne s objektivy je natolik velky, ze muze odrazovat to nekam tahat.Kdyz uz to musi byt Nikon, tak daleko lepsi varianta se mi zda poridi D300s

D300s
147 x 114 x 74 mm, 918 g

D700
147 x 123 x 77 mm, 995 g

asi mi ty objemove rozdily unikaji :) nic na tom nezmeni nasazeny 24-70mm vs 17-55mm kere si mohou rozmerem a hmotnosti bezproblemu konkurovat
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 5. 5. 2010 06:43

Na papire to vypada, jako zadny rozdil, ale pocitove je to proste vetsi stroj... ona ta D300 v porovnani s APS-C konkurenci neni taky zadny drobecek!

Mimochodem, kdyz uz chce to opravdu to nejlepsi na makro a portret, tak proc to nevzit uplne z gruntu?!

http://www.hasselblad.se/
http://www.sinar.ch/
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 5. 5. 2010 12:08

Jan_Tomanek : tak rozdil D300 a D700 je jednak v ruce, kdy D700 je baculatejsi a ta vaha je taky znat, to mi ver. Rozdil 17-55 a 24-70 je150g a minimalne 2cm na delku. A u sirokacu je to este vic videt.No a telata to same. Napriklad neco ve stylu 16-85 na D700 proste neni, rozhodne ne v takove kvalite.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 5. 2010 13:24

No zrovna střední formát na makro nevim, na portréty klidně, to jo. :)

Spíš bych doporučil třeba Leicu S2 (ale je tam trošku potíž s omezeným sortimentem objektivů). Případně Mamiya 645 AFDIII s nějakou vhodnou digitální stěnou (klidně i tou základní 22 mpix) je cenově a kvalitativně přijatelná.. navíc na to existuje opravdu enormní množství objektivů.

A nebo počkat až bude v EU Pentax 645D, za tu cenu je dost okej..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maraou 5. 5. 2010 13:41

MF macro? Proc by to neslo, mala HO? Vercajk na to ale je, http://www.hasselblad.com/products/h-sy ... -4120.aspx Teda ne, ze bych s tim nekdy fotil.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 5. 5. 2010 21:53

maraou: presne tak, HO ; uz rozdil aps-c vs ff je hodne pro makrystu znat zejmena kvuli nedostatku zvetseni.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 5. 2010 15:04

Tak ono 1:1 jde i u MF, akorát ty použitý clony budou šíleně vysoký.. Myslim, že D700 a tilt-shift macro od Nikonu je mnohem lepší řešení. :) Klidně doplnit 1,4X telekonvertorem či makro kroužkem.

Ideální na makro je podle mě Olympus/Panasonic 4/3 nebo m4/3. Taková 50 f/2 od Olympusu je superkousek.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 6. 5. 2010 16:58

Daemonius: ono je problem, ze 1:1 ale vypada u kazdeho systemu jinak,tam kde na aps-c 1:1 znamena broucek pres celou fotku, tak u MF to muze znamenat treba jenom 25% obrazu bude broucek.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 5. 2010 18:04

Vzhledem k velikosti MF to tak nejspíš i bude. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mart22 7. 5. 2010 07:03

NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Niffki 9. 5. 2010 12:25

Díki všem co se tu zastavili a přispěli něčím.

Ale zpátky k výběru objektivu pro D700.

Takže když to shrnu tak na takové to "domácí focení" a focení různých dějů atd. je nejlepší 24-70mm? Pro krajinu 14-24mm? Pro makro i portrét 105mm? Na menší dálku 70-200mm?

Neplánuju do toho hned dát 300 tisíc. Časem budu přikupovat to je jasný. Ale tak pro začátek asi 24-70mm, stativ a nějaký ten baťužek :-) časem asi 105mm na makro a blesk a pak se uvidí. Docela mě láká i ta pevná 24mm. No a ješte by to možná chtělo vykonější pc a obrazovku ;-)

Snad mi nic neskazí moje plány, bo ješte hůř neodradí mého koníčka.
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 5. 2010 13:49

24-70 je jeden z nejlepších zoomů co Nikon má, takže ano, jako základní je to naprosto ideální. Můžu doporučit koupit pokud možno hned blesk (ideálně s nějakou odrazovou plochou ala omnibounce etc.) a nejspíš i ten stativ. Nicméně základní zoom a blesk by měli mít prioritu.
Daemonius
VIP uživatel