kompatibilita nikon d5000 s sb-600

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod SK_8er 16. 2. 2010 02:23

zdravim ;-) chystam sa kupit si externy blesk nikon sb-600, sb-400 sa mi nepaci, je to taky krpec a sb-900 je moc delo a ja som zaciatocnik tak myslim ze zlata stredna cesta bude fajn. No ale k veci :D Mam nikon d5000 (btw som totalne sklamany ze vsade seci pisu ze radsej d90 :( som bol moc zbrkli, siel som kupit canon eos 500d a kupil som nikon d5000 a o d90tke som ani nerozmyslal.... :-/ no ale fuk jedno :D ) no takze dalej :D mam nikon d5000 jak som uz vyssie pisal (krista toto bude dlhy clanok :D ) no a dozvedel som sa taku super vec, ze s nim nebudem moct odpalovat sb-600fku na dialku :-/ ked si ho dam na stativ alebo tak ... to ma dost sklamalo.... no tak by som sa vas chcel opytat ci je nieco take samozrejme okrem master SB ci SU-800 (lebo to je zrejme trosku drahy odpalovak :D ) co mi odpali tu moju buducu haluz aj na dialku. ( ? ) nasiel som daco ze cactus slave trigger, ak som dobre pochopil tak by to malo byt take daco .... predava sa to aj na slovensku alebo v cechach ? ja som nasiel len zo zahranicia.... nema nahodou aj original nikon take nieco ? a este je take to tlacitko s cim sa da cvaknut na dialku, to zrejme s bleskom nebude kompatibilne ze ? :-/

Za odpovede Vam vopred velmi pekne dakujem :) dufam ze som nepolozil moc divne otazky :D a snad sa z toho clanku dako vysomarite :D ;-)
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SK_8er 16. 2. 2010 21:37

nikto mi nevie poradit alebo to mam napisat viac formalne ? ...
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod centy 16. 2. 2010 21:57

aji bych ti poradil ale fakt to nemuzu prelouskat , ta zaplava smajlu a slovenstiny mi dava zabrat :) Ja myslim ze kazdej nikon umi fungovat v CLS(creative lighting system) Kdyz to zvlada i moje stara d70 tak novejsi kousek to bude umet taky. SB600 sem tak odpaloval, ted mam sb900 a ten tak jde taky. Jinak se mrkni na ebay po radiovych odpalovacich, daji se sehnat za malo a "na takovy to domaci blyskani" to staci :) Cactus je zbytecne drahy :)
Na aukru ted nekdo prodava http://www.aukro.cz/item915194061_bezdr ... 01_rf.html
Nebo treba z ebay http://cgi.ebay.com/Wireless-Remote-Fla ... 4ced9fc236 ten ma i drzak na destnik.
Nikon D300; 17-55/2,8; 35/1.8; SB-900
centy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SK_8er 16. 2. 2010 23:26

tak ja budu psat cesky ;-) takze ja sem si cet na forech a zjistil sem ze d5000 to nedokaze, ze pri to dokaze d90 i kdyz mne to moc stve, protoze d90 je starsi :-/ a nechapu proc to nedali do d5000vky... a velmi pekne dekuji za tu radu, vidim ze cena je tam o moc levnejsi, ale nebude tam nejakej hacek ? napriklad, ze to bude mit opzdenejsi odpaleni anebo tak neco ? Bude to kompatibilni s mim nikonem d5000 ? Prominte vazne s tim nemam skusenosti tak se ptam. Za odpovedi opet predem dekuji ;-)
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SK_8er 16. 2. 2010 23:56

a jeste pridam otazku, jak tak koukam tak tech radiovych odpalovacu je hodne, jak zjistim kterej je dobrej ? nebo proste kterej koupit ?
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rcorp 16. 2. 2010 23:57

Ty rádiové odpalovače neumí i-TTL, takže se dá blesk použít jenom v manuálním režimu, jinak to jsou všechno čínské bazmeky, takže kvalita je proměnlivá, ale na takovéto domácí blýskání by to mělo stačit. Opožděné to nebude.Taky se dá docela levně sehnat nějaký neznačkový i-TTL kabel, ale standardní jsou krátké a ty dlouhé zas prý můžou mít problémy se spolehlivostí.
rcorp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SK_8er 17. 2. 2010 00:20

rcorp píše:Ty rádiové odpalovače neumí i-TTL, takže se dá blesk použít jenom v manuálním režimu, jinak to jsou všechno čínské bazmeky, takže kvalita je proměnlivá, ale na takovéto domácí blýskání by to mělo stačit. Opožděné to nebude.Taky se dá docela levně sehnat nějaký neznačkový i-TTL kabel, ale standardní jsou krátké a ty dlouhé zas prý můžou mít problémy se spolehlivostí.



no tak mi prosim ta porad co si mam kupit nech viem odpalit aj na dialku a bez kablov a nepaci sa mi to prirovnanie takovy to domaci blyskani .... chcem to brat aj von :D
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SK_8er 17. 2. 2010 01:10

http://www.photonet.sk/shop/blesky/bles ... _1321.html co ma sb-600 a tento nie ? okrem toho ze sb-600 ma zrejme zarucenu kvalitu :D ale henten ma aj tu super odrazaciu dosticku :D
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SK_8er 17. 2. 2010 01:25

http://www.gadgetinfinity.com/product.p ... ctid=16766 tato vec uz ma vsetko potrebne alebo nie ?

viem ze TTL je systém merania expozície za objektívom ale co je i-TTL ? ale nebol by som proti keby mi niekto trosku lahsie to TTL vysvetlil :) opat dakujeeeem :)
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SK_8er 18. 2. 2010 20:17

dakujem vsetkym velmi pekne za rady. najlepsie forum na svete, ludia sa tu radi delia o svoje znalosti :) uzasne, milujem vas :-*
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza729 20. 2. 2010 22:48

Nebud hysterickej a trochu se snaz. Na netu mas vsechny odpovedi na tve otazky, tak nebud linej a snaz se hledat. Mimochodem to mas i v navodech k bleskum, ktere se daji stahnout na netu. Takze nespolehej na forum a potrap si svuj mozek.
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SK_8er 22. 2. 2010 03:04

sak jasne, na co potom fora su :) jasne ze pozeram aj na nete daco ale tu s tym maju ludia skusenosti tak asi preto sa pytam vas ... ale sak nic...
SK_8er
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NefroniK 9. 4. 2010 09:14

Uz si to vyriesil alebo stale spekulujes?

Ja by som ti ako radiovy odpalovac vedel odporucat toto. Na tej stranke DX je ich potom aj viac druhov. Sice tam pisu, ze je to na Canon, ale to je uplne jedno. Ma to len stredovy kontakt a funguje to len na odpalenie blesku. Takmer vsetky taketo cinske vyrobky, co tu predavaju rozni "podnikatelia" po CR a SR to maju prave odtial. Prepocitaj si, ze to stoji 18$, oni to predavaju po 400Kč ;) Jedine co ti treba, je PayPal ucet na platbu - nemusis sa nicoho bat - uz som si tam objednaval velmi vela krat a posledna objednavka (prave blesk a battery grip na D80 plus nejake drobnosti za 150$ - uz to mam doma, aj ked to trva trochu dlhsie, netreba sa bat)
Ako blesk s rozmermi SB-600 som si objednal tento. Opat pozri aka nizka cena. Dokonca by mal komunikovat aj cez iTTL, ale bohuzial to nemam este odskusane (fotak v servise) - no aj tak som to bral len kvoli manualu. Ma plne manualne nastavenie.
Alternativa bez iTTL a teda aj lacnejsia je tato.
Urcite nevahaj ak si este nic nekupil a kup toto - ak to chces odpalovat na dialku predpokladam ze ti bude stacit manual blesk. Vyde ta to na asi 40€ co je myslim slusne. Ak sa ti blesk nebude pozdavat (v pripade iTTL), vzdy budes mat pekne nastavitelny manualny blesk. Dobijanie trva asi 4s na plnom vykone.
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 9. 4. 2010 23:20

jejda.. tomu říkám histerie. trochu trpělivosti hochu.
s rádiovým odpalovačem ti neporadím, žádný jsem zatím netestoval. Jen mohu podat pár drobných vysvětlení, pokud si je ještě sám nenašel.

iTTL je to co hledáš - tedy takový blesk bude pracovat v plně automatickém režimu i s tvojí novou D5000. TTL raději neber, protože to je pro tebe pouze manuál. TTL funguje automaticky jen se starší generací (D100, D1) či s kinofilmovými zrcadlovkami.

Jak jsi správně už na fórech našel, D5000 skutečně neumí odpalovat na dálku sama. Je to tím, že Nikon tuhle novou řadu vytvořil jako přímou konkurenci Canonu 500D respektive téhle Canoní řady. Tzn. že je to tak asi o půl stupínek pod řadou zrcadlovek D70, D80 a D90. O těchto modelů výše to už aparáty umí. D5000, D3000, ale třeba i starší D40, D40x a D60 nikoliv.

Přeji dobrou volbu a víc trpělivosti. Jako fotografovi se ti bude určitě hodit..
dropsyy
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků