Vhodný foťák na focení psů a koní v pohybu

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Rodriges 6. 2. 2010 19:58

Daemonius: m4/3 se zatím na focení pohybu moc nehodí, přeci jen AF je dost pomalej. Snad E-PL1 bude lepší. 70-300 je na E 300 o něco pomalejší než 40-150, takže úspěšnost není taková, ale dá se i s ním. Koně jdou v pohodě, i když samozřejmě jak co, celýho koně stihne ostřit, ale např. hlavu žokeje nablízko v plným trysku, to nevím.
Přílohy
17.jpg
Oly E 300 + 70-300
Rodriges
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 7. 2. 2010 00:14

To pomalé ostření se týká spíš Olympusu.. Panasonic s tim potíže nemá, aspoň u svých nativních skel. Ale nejsou moc "rychlý" (světlost mizerná).

G1 mi při slušném světle ostřila super-rychle, alespoň do doby, než sem upgradoval na poslední firmware. :D GH1 a GF1 jsou pořád stejně rychlé, tam zřejmě chybu ve firmware neudělali, aspoň sem nikde nečet, že ano..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kršek Jaroslav 7. 2. 2010 00:54

anetS: odolný foták má tělo z hořčíkové slitiny je těžší ale odolnější. Pokud odolnost chceš vybírej takové. Obvykle se to odrazí na ceně samozřejmě směrem nahoru. Obvykle mají i lepší autofokus než plasťáky a jsou vhodnější na delší skla. Asi bych to řešil bazarem, ale u prvního foťáku to asi není dobrá rada. Sbírej informace a v krámu prohlédni pár foťáků a skel.
Kršek Jaroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rodriges 7. 2. 2010 10:02

Daemonius píše:To pomalé ostření se týká spíš Olympusu.. Panasonic s tim potíže nemá, aspoň u svých nativních skel. Ale nejsou moc "rychlý" (světlost mizerná).

G1 mi při slušném světle ostřila super-rychle, alespoň do doby, než sem upgradoval na poslední firmware. :D GH1 a GF1 jsou pořád stejně rychlé, tam zřejmě chybu ve firmware neudělali, aspoň sem nikde nečet, že ano..

Jasně, Oly je pomalejší než Paňák a ten ostří celkem rychle. Ale mě spíš šlo o C-AF, na to jsem četl nějaký stížnosti že není dost rychlý, máš s tím nějakou zkušenost?
Rodriges
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 2. 2010 10:23

Pri AFC sa mi na zrkadlovke a dobrom skle najviac paci rychle preostrenie na samotny pohyb,... stroj reaguje skoro okamzite,... preostrovanie objektu v konstantnej rychlosti uz taky problem nie je ani pre lacnejsie zrkadlovky (resp. objektivy) - staci sa udrzat na nejakej kontrastnej hrane objektu a fotak to vacsinou zvladne...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kršek Jaroslav 10. 2. 2010 01:44

Tak co anetS jak to dopadlo. Cos vybral?
Kršek Jaroslav
Návštěvník

Předchozí stránka