Co vše vydržela vaše DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod odie 26. 1. 2010 11:13

Myslim že na pentaxfriends.eu někdo psal že fotil na stativu v řece myslim s K10D s nějakým utěsněným objektivem. Samozřejmě mu to tam spadlo , pak to ještě chvilku lovil, vytáhnul a fotil dál. 8-)
odie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 1. 2010 11:31

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 31712 26. 1. 2010 11:31

Jednou jsem bral svoji K10D s gripem a setakem ze stolu, jenze se nejak zamotal popruh, tak mi z metru spadla rovnou na objektiv- vysledkem praskla slunecni clona, jinak nic..
plus obcasne zmoknuti, nejhorsi asi byly tri dny o velikonocich, kdy neustale padal mokry snih a foukalo, pritom pres noc celkem mrzlo..pri foceni jsem obcas v hledacku poradne nevidel jak do nej nasnezilo, ale fotaku to nic neudelalo =)
31712
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sine.nomine 26. 1. 2010 11:39

http://www.fredmiranda.com/forum/topic/845602 tohle je velka sila.
jinak ja jsem si z omylem nezapnuty brasny pred casem vyhodil nikon d50 se setakem 18-55, z urovne pasu na asfalt. fotak jsem mel asi 14 dni, hrklo ve me poradne a jeste vic, kdyz jsem zjistil, ze je praskly horni kryt (pod bleskem a pak dal dozadu kolem hledacku), bylo to dost videt (stribrny telo). fotak mam doted, po asi 2 letech odesla zaverka a tak mi v servisu vymenili i ten horni dekl. takze ted je d50 jak nova. jen na predni prirube setaku je skrabanec.
sine.nomine
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 26. 1. 2010 11:54

SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 27. 1. 2010 23:54

Zatím jsem nic nerozbil, i když nešika jsem. Jednou mi zrcadlovka i s objektivem upadla na chodník (měnil jsem objektiv, výška tak 1,3m), Pentax MZ-5n ohnuté poutko na popruh a objektiv FA 80-320 prasklý závit na filtr. ale všechno fungovalo dál.
Ke K10D se nijak šetrně nechovám, kdysi jsem zalepil omylem spoušť nějakou marmeládou a umyl jsem to pramenitou vodou, od té doby žádný problém.
Mráz bez problému, pokud nepoužiju 30 let starý objektiv, tam může zamrznout mazivo.
S Canonem taky bez problému, nějaké pády si užil a žije dál, s promáčklým krytem.
Co jsem měl dřív kompakt C-50 od Olympusu ten se rozpadl bez zjevné příčiny, ochodil se mechanismus zavírání krytu objektivu. Canon S80 ho má podobný, ale mnohem bytelnější.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejnock 28. 1. 2010 15:22

Ganec píše:Toto je haluz:
Still blaming Sony for their Noisy images? Try this…

Skratka ked date do mraznicky na 15 minut zrkadlovku A350, tak je ISO 3200 omnoho pouzitelnejsie ;-)


Je to známá vlastnost polovodičů.Jde o to že při nízkých teplotach jsou volne elektrony ,ktere jsou obsažene v materiálu snímače,méně pohyblivé(méně kmitají).A tím pádem je i nižší úroveň vzniklého šumu.Existují speciální fotoaparáty co mají záměrně podchlazované snímače.
Core Duo E8400 3.0 GHz,4x1024 DDR2 EE,GF9800GT 512MB DDR3
rejnock
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikinoo 1. 2. 2010 17:04

d50 > 2 deci malibu - pol roka lepil zadny volic, potom vsetko ok. v dvoch tesco igelitkach sa valal v morskej vode... stale funguje.

d90 > -25 a syrove vypary vo vyske 5600m. bez problemov. o tyzden +45 piesok a 100% morska vlhkost... bez problemov.
mikinoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 1. 2. 2010 17:46

Já sem na svůj foťák asi moc hodná jak tak vidím..:)
Ten u mě zažil jen silný déšť a silné sněžení... písek sice taky, ale nedostalo se na něj skoro vůbec nic. A jinak asi nic a to fotim celkem hodně a všude kde chci.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 1. 2. 2010 21:16

Je vidět, že není potřeba nějakého speciálního výrobního postupu na to, aby zrcadlovky vydržely opravdu mnoho. I když s vodotěsným tělem to asi je přece jenom bez obav :)
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rejnock 1. 2. 2010 22:05

Ja osobne mam ani ne mesic starou zrcadlovku nikon D60 jsem vytahl minuly tyden na turu do zasnezenych kopcu.Teplota se pohybovala okolo -16 .Mel jsem docela obavy ,ale bez problemu vydrzela celodenni provoz na jedno nabiti.Jsem zjedav co ji jeste ceka :)
Core Duo E8400 3.0 GHz,4x1024 DDR2 EE,GF9800GT 512MB DDR3
rejnock
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikinoo 2. 2. 2010 11:55

ved su to len pozemske statky :) a raz darmo, ked sa clovek o vlastny zivot boji asi ma ten fotak na haku...
mikinoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejnock 2. 2. 2010 11:59

mikinoo píše:ved su to len pozemske statky :) a raz darmo, ked sa clovek o vlastny zivot boji asi ma ten fotak na haku...

Zcela urcite je to tak jak rikas ..Ale kdyz cloveku nejde o zivot tak se zakonite boji o sve vybaveni :) .Navic kdyz je to nove a clovek na to dlooouho sporil.
Core Duo E8400 3.0 GHz,4x1024 DDR2 EE,GF9800GT 512MB DDR3
rejnock
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikinoo 2. 2. 2010 12:07

rejnock píše:
mikinoo píše:ved su to len pozemske statky :) a raz darmo, ked sa clovek o vlastny zivot boji asi ma ten fotak na haku...

Zcela urcite je to tak jak rikas ..Ale kdyz cloveku nejde o zivot tak se zakonite boji o sve vybaveni :) .Navic kdyz je to nove a clovek na to dlooouho sporil.

to je aj moj pripad, nie ze by som to naschval rozbijal, len uz to nejako neriesim, ci snezi alebo prsi.
mikinoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejnock 2. 2. 2010 12:26

mikinoo píše:
rejnock píše:
mikinoo píše:ved su to len pozemske statky :) a raz darmo, ked sa clovek o vlastny zivot boji asi ma ten fotak na haku...

Zcela urcite je to tak jak rikas ..Ale kdyz cloveku nejde o zivot tak se zakonite boji o sve vybaveni :) .Navic kdyz je to nove a clovek na to dlooouho sporil.

to je aj moj pripad, nie ze by som to naschval rozbijal, len uz to nejako neriesim, ci snezi alebo prsi.

Mno ja ti rozumim,i ja budu stejny.Ale proste ho mam jenom chvilku a tak je novy ..to si kazdy hledi prvniho skrabance :) Ale nejakou tu vlocku nebo kapku neresim.Vim ze to ta zrcadlovka snese.
Core Duo E8400 3.0 GHz,4x1024 DDR2 EE,GF9800GT 512MB DDR3
rejnock
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků