Co vše vydržela vaše DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tom4-8 25. 1. 2010 00:06

Napadlo mě takové téma, kde by jsme mohli přidávat různé postřehy z toho, co všechno naše zrcadlovky (nebo i kompakty) vydrželi, co vy na to? :)

Rovnou začnu svou příhodou: Vydal jsem se na Ještěd a teploměr ukazoval nějakých -15°, ale světlo celkem přálo. Bohužel jsem si ani nevím jak zapomněl stativ, ale jeden snímek bych bez něj prostě nepořídil a věděl jsem, že počasí už tak pěkné v brzké době nebude a tak jsem udělal pořádnou hromadu sněhu a do něj zafixoval svůj Nikon D40, který byl v průběhu času nakonec celý obalen sněhem. To jsem udělal několikrát a na tělo ještě k tomu sahal rukavicemi od sněhu. Po několika minutách mi zamrzl objektiv (nešlo měnit ohnisko), ale nepanikařil jsem. Po příjezdu domů jsem dal foťák na tác na topení a zase to celé nějak rozmrzlo :)

+ nějaké ty drobné deště.

Máte podobné příhody?
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 25. 1. 2010 08:13

budiz pochvaleno kvalitni lakovani PCB i u zakladnich zrcadlovek, o kondenzaci vzdusne vlhkosti ti asi nekdo asi jestě nikdo nevypravel co? :-D
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 25. 1. 2010 09:15

vela :P

e-510 pad na betom, do kaluze aj s ext. bleskom (v blesku sa zoskratovali baterky, ale prezil), fotenie v lejaku (dazdoveho pralesu, trosku iny dazd ako sme tu zvyknuti), fotenie pod vodopadom, 100% vlhkost po dlhu dobu, pust (zrnka piesku), strceny pod morsku vodu v igelitovom sacku samozrejme nejake kvapky voda sa dostala aj na fotak, fotenie pri zime kde G9 sa odmietol zapnut (len zahlasil ze pri -25C nefoti, aka bola naozaj teplota netusim...), vela otrasov vcatne takych ako zjazd na horskom bicykli.

e-3 toho ma este malo za sebou, ale nejake to osprchovanie (vcetne morskej vody), polozenie do snehu drobne narazi ma uz zasebou ;).

Ale dik za vlakno to mi pripomina ze som chcel kupit priehladne sklicko na 12-60 objektiv ako ochranu (precalen tento objektiv je trochu drahsi ako setak 14-42)

a z e-510 som urobyl uprg. na e-3 aj prave kvoli mojmu stilu zaobchadzania s fotakom.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 25. 1. 2010 14:13

O kondenzaci vlhkosti vím, chytráku. Stalo se to rok zpátky. Zkrat či jinou změnu bych dozajista zaznamenal ;)
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 1. 2010 15:20

Toto je haluz:
Still blaming Sony for their Noisy images? Try this…

Skratka ked date do mraznicky na 15 minut zrkadlovku A350, tak je ISO 3200 omnoho pouzitelnejsie ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 25. 1. 2010 16:17

Hm, takže to funguje jako u procesorů, čim chladnější, tim víc výkonu. Teď ještě vymyslet vodní chlazení na foťák. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 1. 2010 16:39

Mne vypadol kompakt (casio ex-v8) z ladvinky (teda asi z vysky 1.2 metra) rovno na betonove dlazdice. Keby bol z plastu tak sa isto rozbije...
Samozrejme LCD bolo puknute, no cast z neho cosi zobrazovala a fotit sa este dalo, no robilo to divne zabery :-(

Aspon som zistil co mozu sposobovat prepaly...

neskor som dal vymenit LCD, takze svedkom padu su uz len skrabance .. ale aj tak ho koli zhosenemu obrazu nepouzivam .. skoda ho .. cosi podobne, lenze novsie sa uz nevyraba...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 1. 2010 19:45

Jedno foto z loňského autoslidu, není to můj foťák.
http://www.martinkozak.com/blog/wp-cont ... e09_08.jpg
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 25. 1. 2010 20:35

Akurát dnes mi spadol 7D s nasadeným objektívom 70-200/2.8 na zem zo stola, výška cca 70cm. Keď som počul ten zvuk pri dopade, až mi prišlo nevoľno. Nezistil som však žiadne poškodenie :)
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 25. 1. 2010 21:06

a podlaha to přežila :D
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 25. 1. 2010 21:07

Ten Canon od písku je docela masakr. Dost bych se bál, aby se někde něco nezadřelo apod. U mého starého kompaktu se zrnko písku dostalo pod jedno tlačítko a od té doby nejde téměř vůbec mačkat.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 25. 1. 2010 21:55

SkyHawkCZ píše:a podlaha to přežila :D

Hm, susedia podo mnou sa neprišli sťažovať, že im opadla omietka, aj keď by som dal ruku do ohňa, že áno 8-)
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dimo 25. 1. 2010 23:41

Takže, Canon Pro1, na stativu, výška cca 170 cm, při focení na dlouhý čas při průjezdu vlaku se stativ i s foťákem skácel na beton, fotka dofocena a uložena. Následek - jedna malá prasklina na krytu a odřenina. Dále písek a sůl u moře - to začal trochu zpívat při zoomování. Mno a pak sníh s deštěm po dobu 45 minut ve výšce 3500 - 3650 m.n.m. Dokonalej foťák, fotí dodnes.
Další foťák - Canon EOS 50D s nasazenou 17-40mm L se skácel z toho samého stativu jako Pro1 (špatně zajištěná noha) na schody a ještě jich tak z 10 dolů poskákal. Důsledek: expoziční tlačítko se uvnitř hnulo, takže na domáčknutí bylo zapotřebí více síly. Po cca měsíci používání odeslán na opravu - tlačítko vyměněno. Objektivu se nestalo nic, tělo bez škrábance. Ale krve by se ve mně nedořezal. Schody byly potaženy linoleem. Pokřtil jsem všechny své foťáky, nepřežil pouze Canon A70 "pelíškovský" úder o stůl od "kamaráda" s vysunutým objektivem, zničil se mechanismus transfokátoru, oprava za 2.000,-, pak fotil dál. Canon EOS 300V se kutálel v cyklokabeli po zemi, která vypadla z kola při sjezdu štěrkové cesty, Nikon F65 taky spadl, ale už nějak mírněji, takže napamatuji... To by stačilo. A rozhodně bych nechtěl už nikdy více.
Nejlepší přátelé : Foťáky, PC, internet.
Ale lidi jsou lidi.
Dimo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod acter 26. 1. 2010 06:41

Taky pridam neco do mlyna...

Jsem na sluzebce v ruskem Magnitogorsku, kde poslednich 14 dni byly nepekne mrazy...misty i kolem -40stC...
O vikendu bylo kolem -25stC, byl jsem na venkovni grilovacce, Nikon D90 se set.objektivem 18-105 byl se mnou...asi 6 hodin v tomto mrazu, baterie po 300 fotkach hlasila pulku (z cehoz jsem byl velmi prekvapen)...
Nasledovala prochazka lesem asi v metrovych zavejich...jedno male skobrtnuti a Nikon se vali pul metru pod snehem (chvili jsem ho nemohl najit :) )...ale opet bez nasledku...

Takze jediny problemecek, co jsem pozoroval, byl o trosicku tuzsi chod zoomu objektivu...
Display zobrazoval naprosto normalne a svizne
acter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 1. 2010 10:03

Mne pred 1,5r spadol z malej vysky (asi 50cm) na beton 40D+70-200 - vysledok: mala odrenina na pravej strane fotoaparatu nad slotom pre pamatovu kartu (tam spadol),...inak bez nasledkov (bol to nastastie jeho jediny pad).
Fotak spolu so mnou zazil aj nejake extremne dazde (kde premokol aj fotobatoh a cela technika v nom), piesok, kupalisko, fotenie v snehu (a na snehu), trafenie futbalovou, volejbalovou a basketbalovou loptou,... obcas sa mu aj sampanske uslo,...bezne veci:)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků