Nejdůvěryhodnější značka a fotoaparát

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod big-bug 22. 1. 2010 09:24

Ahoj všem. Jaká je dle vás ta nejdůvěryhodnější foto značka a zároveň i konkrétní přístroj ???
Já bych nedávno ještě zvolil Nikon, konkrétně D90, ale spokojenost opadla...asi jsem čekal něco více. Dnes mohu říci, že bych svůj hlas dal Olympusu E3 s obj. 12-60. Je to parádní foták a i to sklo nemá chybu. Jaké jsou vaše názory, typy na nejj. značku a foták ????
big-bug
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod centy 22. 1. 2010 09:33

Chces zas aby se tu udelal velikej flame co je lepsi? Projed si tady forum a najdes o tom vic nez dost prispevku.
Nikon D300; 17-55/2,8; 35/1.8; SB-900
centy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 22. 1. 2010 09:45

jsem pro smazat tento thread, duvod je myslim vice nez jasny
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big-bug 22. 1. 2010 11:26

Chtěl jsem jen vědět jak si kdo cení značky....to snad není takový booom. No zda-li máš nějaké problémy, tak si je vyřeš a neotravuj snimi ostatní !!!
big-bug
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 1. 2010 11:44

Nejlepší je Samsung :mrgreen: Samsung mají COOL chlapci o<:)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 22. 1. 2010 14:23

Najlepší je foťák v mojom HTC telefóne. Lebo ho mám stále poruke :))
chlapcisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 1. 2010 14:26

A to je kvalitní názor. :mrgreen: Nejlepší je sacharin. Cukr je nezdravý :pozor :pozor
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 22. 1. 2010 14:56

Já mám Nikon radši než třeba Canon kvůli tomu, že je často v něčem napřed. Třeba nejvyšší třída DSLR Canon na Nikon prostě nemá. U Canonu poté chybí konkurence pro N90 (450D, 500D, 1000D nepovažuji za konkurenci). Low-end Nikony jsou také přívětivější, mnohem lépe spracované a s lepší ergonomií. Canon je v těhlech věcech takový kostrbatý. A světe div se - dřív jsem na Canon nedal dopustit. Jen tak předem pro kritiky :)
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duves 22. 1. 2010 15:16

Ja navrhujem za No.1 tento model: http://www.matchboxpinhole.com/
Je takmer zadara. 8-)
Pentax k-5II, Olympus OM-D E-M10, Olympus E-PL5 pre IR foto.
upravujem DSLR (len APS-C) a micro 4/3 pre IR fotografiu: http://fotovesely.ephoto.sk/
duves
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 22. 1. 2010 15:58

Canon že nemá na nikon v tělech?

500D je lepší jak D5000
50D je lepší jak D90
7D je lepší jak D300
a dál je to srovnané
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 22. 1. 2010 16:16

mne taky prisla moje D3x takova zaostala o proti konkurenci, moc velke telo a vaha, zbytecne moc MPixelu a funkci, radeji jsem si poridil FinePix A170 kam se na nej hrabou vsechny Canony a Nikony co jsou na trhu 8-D
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zuzkys 22. 1. 2010 16:21

Tady to bude za chvíli vypadat...
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 22. 1. 2010 16:28

Leica - protože Leica.

Nikon, protože se nesnaží dávat kur*ítka tam kde neni třeba a celkově má opravdu dost kvalitní výrobky, plus možnost použít 40 let staré sklo na dnešní zrcadlovce.

Sony, protože se snaží udělat slušnou zrcadlovku a řek bych, že A850/A900 se jim fakt povedla (až na ten liveview, no budiž no).

Canon, no až na ty kur*ítka, to jde.. obraz z 5DMK2 je skvělej.

Olympush, skvělé objektivy a přestárlá těla (když nepočítam nová m4/3). Ale celkem si drží kvalitu a E-P2 vypadá dost dobře, teda až na video, ale nejsem kameraman. :D

Pentax - divnej výrobce divnejch věcí. Zase když to tak vezmu, tak těla maj slušný, objektivy taky, ale nic vyjímečnýho. Na druhou stranu to obvykle funguje.

Panasonic - některé objektivy jsou úplně top, ceny bohužel taky. Těla nic moc, dokud neměl m4/3.

Sigma - zvláštní těla (ale Foveon neni špatnej) a nejlepší third-party výrobce objektivů. Bohužel kontrola kvality u objektivů neni zrovna nejlepší (zase jich dělaj hodně a levně).

Samsung - hah, výrobce všeho od ledniček, přes LCD a vše má poměrně konzistentní "kvalitu" .. na jeho 3x reklamovaný HDD si budu pamatovat dlouho, prakticky cokoliv co sem měl já nebo někdo známý od tohohle výrobce, byl šrot. I ten foťák od něj vydržel jen 2 měsíce. Levnej výrobce levnejch šmejdů.

Mnu a to je tak vše, řek bych, že střední formát do toho nemá smysl plést.

SkyHawkCZ

50D lepší než D90? Sotva, víc mpix neni víc Adidas.
7D vs D300s? :) No tam už těch víc mpix může být víc Adidas, ale lepší obraz vyždímáš z D300s, těch 6 mpix by mě nepřesvědčilo.. a 3FPS už vůbec. :D

A dál to neni srovnaný.. protože dál už ty mpix fakt vyhrávaj 5DMK2 vs D700? Jasně, D700 je prakticky ve všem lepší.. až na to, že nemá 21mpix, ale jen 12 a to znát je. Plus nemá full-HD video, což mě je jedno, ale zákazníkům až tak moc ne.

1DMK4 vs D3s, jo to je celkem srovnaný..

1DMK3s vs D3X, druhej je značně dražší.. a řek bych, že bohužel pro Canon je D3X taky o dost lepší (obrazově). Ostatně, prodejnost tomu napovídá. Nicméně cena taky. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 22. 1. 2010 16:36

a ja si jen trochu rejpnu :) .... Canonu trvalo pres dva roky nez vytvoril fotak schopny konkurovat D300 ;-)
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 22. 1. 2010 17:15

K tématu bych se přidržel rady: Nikdy ničemu nevěř!
Pety
VIP uživatel

Další stránka