Mrtvé pixely

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tom4-8 2. 1. 2010 03:13

Dobrý den,

bohužel jsem právě přišel na nepříjemné zjištění - na mém Nikonu jsou při vyšším ISO znatelné vadné pixely - červené a zelené a je jich celkem asi 6 (možná víc). Nevíte, čím to může být? A dalo by se to reklamovat? Děkuji.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2010 07:23

Vadné pixely na čipu jsou celkem normální a s jejich rostoucím množstvím roste i pravděpodobnost, že se budou vyskytovat. Reklamace možná je a oprava je velmi jednoduchá. Úpravou firmware ve foťáku namapují vadné pixely na sousední dobré, takže to nebude vidět.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 2. 1. 2010 10:05

Tom4-8 píše:Dobrý den,

bohužel jsem právě přišel na nepříjemné zjištění - na mém Nikonu jsou při vyšším ISO znatelné vadné pixely - červené a zelené a je jich celkem asi 6 (možná víc). Nevíte, čím to může být? A dalo by se to reklamovat? Děkuji.

Urcite jsou vadne, kdyz se to objevuje jen pri vyssim iso?
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 1. 2010 11:15

To je bezna vec, hlavne ak mas fotoaparat s CCD snimacom (CMOS odsumuje taketo "nerovnosti" aj v RAWe)
Nie je to nejaka vada, skor ide o otravnu vec. Mne sa na Minolte Dynax 5D objavovali od ISO 1600 mierne a pri ISO 3200 vyrazne, no pocas niekolkych rokov fungovania sa v tomto smere nic nezhorsilo (ani nezlepsilo).
PS: nie su to mrtve pixely (iba polomrtve:), lebo pri nizsich citlivostiach zaznamenaju svetlo spravne.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 2. 1. 2010 20:50

Byl jsem v Datartu, kde jsem foťák kupoval a tam mi řekli, že to pošlou do Nikou a tam buď vymění čip, nebo vrátí peníze. Jenže je to Nikon D40 a vůbec bych se nedivil, kdyby u tak staré DSLR už čip neměli, když se nevyrábí. Co si o tom myslíte?
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 1. 2010 21:53

Budou mít.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 1. 2010 07:23

Tom4-8: na 99,99 % nebudou čip měnit, ale jednoduše přemapují vadné pixely na sousední, takže to nebude vidět.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 3. 1. 2010 12:16

V rámci záruky by to měli přemapovat, ne? Stejně se ale bojím to tam poslat, když nevím na jak dlouho to bude.. měsíc je přecijen dlouhá doba..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 3. 1. 2010 13:37

No je to dlouho, to ano. Nějak se s tím musím smířit. Nic jiného mi nezbývá. Alespoň že zákony říkají, že víc jak 30 dní to trvat nebude. Nevíte, jestli by mi tam mohli rovnou čip i vyčistit? Tím myslím tedy zdarma.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 3. 1. 2010 14:41

no, to myslím jen pokud máte poukaz..
karmy
Návštěvník