Nový Hasselblad bude stát přes půl milionu

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod creat 14. 12. 2009 20:35

Kód: Vybrat vše
http://technet.idnes.cz/novy-hasselblad-pro-velmi-narocne-fotografy-bude-stat-pres-pul-milionu-13n-/tec_foto.asp?c=A091213_101446_tec_foto_lub#utm_source=idnes.cz&utm_medium=rss
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomekusti 15. 12. 2009 07:34

Tak to mě naštěstí nemusí trápit :-D :-D :-D
TOMEK
Canon EOS 450D 18-55 IS, 55-250 IS, 50/1.8, 100/2.8 USM Macro, SpeedLite 430EX II
Panasonic DMC-FZ8EG-K
tomekusti
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 15. 12. 2009 08:34

niekde som cital porovnanie canon sd80 proti 3-4 rocnemu stredoformatu, uz si nepamatam ci to bol haseblad, alebo nieco ine. Ale zaver bol dost jasny kompakt vyhrava ;).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 12. 2009 08:50

Záleží na tom jak v čem. Jasně 3,5 kilový foťák si těžko někdo bude brát s sebou "jen tak na výlet" a je lepší mít aspoň něco (kompakt), než vůbec nic. Stejně tak je asi bláznovství nosit s sebou foťák za šest set tisíc, když půjdu večer na diskotéku. S velkým foťákem tě dneska třeba nepustí na některá sportovní utkání nebo kulturní představení, zatímco kompakt můžeš snadno pronést (osobně to považuji za špatné, ceny vstupenek jsou dostatečné na to, aby mohli povolit focení oficiálně - stačí se podívat na zadní strany vstupenek, zakázáno je tam snad všechno. Ale dokud jim to lidi budou trpět, tak se změny nedočkáme).
Na druhou stranu - velikost čipu ničím nenahradíš. Stačí trochu horší světelné podmínky a buď z toho máš "šuměnku" nebo "omalovánky" (pokud má foťák příliš drastické potlačení šumu.
Další věcí je rozlišení - na fotky 10 x 15 je to jedno, ale z takovýhle foťáků se dělají plakáty A3 - A0 a na to je už kompakt slabý.
Prostě pro každého něco. Pro mě tenhle foťák není - ani cenou, ani vlastnostmi. Mám takový lepší kompakt a to je tak maximum, co jsem schopen s sebou pravidelně tahat, i když pár gramů dolů by neškodilo. Čip 2/3" je nejvíc v co můžu v této kategorii doufat (zmíněný Canon má 1/1,8" a většina dnešních kompaktů dokonce 1 / 2,5")
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 15. 12. 2009 09:33

http://www.luminous-landscape.com/reviews/kidding.shtml

"local industry professionals to come to my print studio and look at a series of 13X19" prints" ....
"In every case no one could reliably tell the difference between 13X19" prints shot with the $40,000 Hasselblad and Phase One 39 Megapixel back, and the new $500 Canon G10. In the end no one got more than 60% right, and overall the split was about 50 / 50, with no clear differentiator. In other words, no better than chance."

A3 este nieje problem ;), ta A0 uz by mohla zamiesat karty (pokial objektiv prenesie tich 39Mpixelov ved sa pozri na FF ake su tam problemi s 25M pixelmi)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 1. 2010 00:19

Mnu a Leica S2 bude stát kolem 20.000 USD. :D Možná víc.. a podle toho co sem viděl, tak Hasselblad nemá šanci.

Btw. 13x19" nebyl vidět? To maj buď špatnej tisk, nebo nevidí barvy/expozici etc.
Daemonius
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků