Zrkadlovka do 700€

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod neeoo 24. 11. 2009 16:04

Tak zdravim o5. Bol som v obchode podrzat si fotaciky. Zuzil som vyber na 2.
A teraz potrebujem pomoc lebo sa neviem rozhodnut.

1. Nikon D90 + 18-105 VR objektiv s AF
2. Nikon D5000 +18-55VR + 55-200

Vcom je problem 5000 mi o dost lepsie sadla do ruky. Nemam nejaku velku dlan. Zasa D90 ma ovela lepsi hladacik a display. Skuste mi poradit. Ako sa stym vysporiadat cena je vprincipe rovnaka. ... PS nehovorim ze D90 mi nejak nesedi v ruke ale D5000 predsa len o nieco lepsie.
neeoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 11. 2009 16:23

Tak tohle musis rozhodnout sam. Vetsina ti asi poradi D90, protoze je to takvy uz ten "dospely" fotak. Me osobne by D5000 vubec nevadila. Objektivy jsou vsechny v poradku, kvalitni.

Ted jde o to, budes moci v blizke dobe investovat dalsi penize? pokud ne, vem dve skla, maji lepsi pokryti ohnisek.
Pokud naopak nehodlas furt skla menit, vem 18-105.
posaz v ruce bych taky moc neresil, pokud koupis nejaky fotak, vetsinou si na nej casem zvyknes.

Vsechno je to otazkou priorit, ty si ale musis ujasnit sam.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neeoo 25. 11. 2009 09:23

oki asi sa predsa len priklom k 90

takze objednana D90
neeoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neeoo 27. 11. 2009 08:39

Ahojte. Takze zrkadielko uz mam doma. Citam navodik pomalicky :) Neviete mi poradit brasnicku na D90 + 18-105 ?
neeoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 27. 11. 2009 17:11

neeoo píše:Ahojte. Takze zrkadielko uz mam doma. Citam navodik pomalicky :) Neviete mi poradit brasnicku na D90 + 18-105 ?
Predpoklad je taký že nový užívatel DSLR už má vela skúseností s fotením a jeho bývalá technika ho obmedzovala. Prave preto ju vymenil za DSLR... Ked nevieš čo a ako použiť či nastaviť , tak sú tvoje znalosti úplne biedne o čom svedčí aj to že si založil vlákno ohladom výberu prístroja, čiže asi ju kupoval zbytočne... :pozor
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 27. 11. 2009 17:15

Pufko.. tohle je dřívější myšlenka. Dnes se vynechává krok EVF a rovnou se kupuje zrcadlo.

Ale pravda.. návody se čtou až když něco nefunguje. xP
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duves 27. 11. 2009 19:33

No napriklad ja som zvolil opačný postup. Mám už navod a zrkadlo ešte nie. :D
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 28. 11. 2009 11:59

:D Tak to já měl taky.. ale jen jsem potřeboval zjistit některý věci.. :)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod voyo 28. 11. 2009 13:06

pufko píše:
neeoo píše:Ahojte. Takze zrkadielko uz mam doma. Citam navodik pomalicky :) Neviete mi poradit brasnicku na D90 + 18-105 ?
Predpoklad je taký že nový užívatel DSLR už má vela skúseností s fotením a jeho bývalá technika ho obmedzovala. Prave preto ju vymenil za DSLR... Ked nevieš čo a ako použiť či nastaviť , tak sú tvoje znalosti úplne biedne o čom svedčí aj to že si založil vlákno ohladom výberu prístroja, čiže asi ju kupoval zbytočne... :pozor


co je na tom zle , ze si cita navod a nevie co kde pouzit a nastavit?

ja ked som prechadzal z mojej praktiky na dslr tak som set sakramentsky musel studovat "navody" ci uz o vyvazeni bielej, ci uz o merani ezpozicie, ci uz ktory cudlik je na co :)
voyo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 28. 11. 2009 13:38

Návod? Lol? Koupil sem jako první G1 (což sice je EVF, ale prakticky je tam minimum rozdílů).

Návod sem nepotřeboval, stačilo přečíst pár recenzí a trošku informací.. Většina dSLR má docela intuitivní ovládání (ted aspoň Nikon/Canon .. Sony mívá kapku složitější menu). Obvykle stačí nastavit aperture priority, AWB a neřešit to.. většina dSLR nezvládá akorát umělé osvětlení.

Nevim komu to přijde záhadné, ale mě to přijde jako dost primitivní.. kromě šance zasáhnout do AWB (což dříve šlo leda filtry před objektivem), se to prakticky neliší.. místo citlivějšího filmu máme ISO a zbytek je stejnej..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maraou 28. 11. 2009 13:43

Kdyz sem koupil svou prvni DSLR, tak sem si ten navod precetl s radosti ikdyz to clovek vicemene zna... je to precejen takovy ritual :)
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 28. 11. 2009 14:12

návod jsem si snad nečetl ještě nikdy
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neeoo 29. 11. 2009 10:37

Prekvapuje kam to smeruje :). To co tu pisete je nelogicke !
Ak si kupim hocijake zariadenie a chcem ho vyuzit naplno tak si navod jednoznace musim precitat. Navise musim pochvalit ludi ktory ho pisali lebo je super. Ze navody citaju ked nieco nefunguje ??? Navody si hlavne precitaj ked nechces nieco pokazit. A co sa tyka skusenosti ? Pristroj tejto triedy urcite poskytuje ovela podrobnejsie ovladanie ako moj ultrazoom ktory som mal pred nim. A narozdiel od niektorych si tieto veci radsej nastujem v navode.
neeoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 11. 2009 11:48

V navode je casto popisanych vela praktickych veci, ktore urcite kazdemu pomozu,...ci je skuseny, alebo nie... hlavne ak ide niekto z kompaktu do DSLR.
Ak mal v ruke uzivatel viac DSLR, tak je navod casto len pre zaujimavost, pripadne moze trocha pomoct pri custom funkciach, lebo su v nom konkretnejsie popisane....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 29. 11. 2009 12:28

Návod jsem si sice částečně pročetl, šlo mi o specifickou věc.. ale co jsem zběžně koukal tak nic objevného jsem se tam nedozvěděl, nic na co bych nepřišel. Taky jsem přecházel z UZ. A takhle to mám se vším..

neeoo když si koupím přístroj a chci jej naplno využívat tak dělám to k čemu je určen, tedy zde fotím, nikoliv čtu doma návody xP
karmy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků