Taky máte takhle divný display u Canon 1000D ???

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod flamer.fouk 13. 11. 2009 16:10

Dostal se mi do ruky Canon 1000D a nemohu uvěřit vlastním očím co to má za display. Sám jsem zvyklý na D90 ale to je jiná třída. Nicméně i starý kompak me stokrat kvalitnější display. Když vyfotím například bílou stěnu na které jsou stíny tak to tam vytoří takový gradient jako kdyby to zobrazovalo jenom nějaký náhled jpeg v šílené kvalitě nevíte jestli se to dá někde přenastavit ? Díky ... přikládám foto na ukázku :

Obrázek

Obrázek
flamer.fouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radek72 13. 11. 2009 17:42

Neobjevuje se to pořád na stejném místě? Pak by to mohla byt chyba montáže displeje, už jsme se s něčím podobným u displeje setkal, byl tam příliš utažený šroubek a kryt tlačil na vlastní displej, který pak byl prohlý a také vytvářel podobné duhové moaré. Ale bylo pořád na stejném místě, nezávisle na zobrazeném obsahu.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MurphyL6 13. 11. 2009 19:27

něco podobného mi moje A300 ukazuje na display, když vyfotím fotku, kde je černá barva...a taky má nerovnoměrné podsvícení-ta černá je různě šedá. Přitom v PC jsou barvy normální.
MurphyL6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flamer.fouk 13. 11. 2009 19:28

Nn neni to na stejnem miste ... display je uchyceny dobre jsou to jednotlive pixely ... fotak nedokaže přecházet přes odstíny plinule ale skokama .... :-(
flamer.fouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 13. 11. 2009 23:02

ako keby zobrazoval malo farieb (256)
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 11. 2009 08:23

IMHO je tam LCD špatně usazený a působí na něj nějaké zkrutné pnutí. Reklamace.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jana4 16. 11. 2009 18:20

mám 1000d a nic takovýho to nedělá, displej mám hezky čitelný, opravdu to vypadá na to že něco na ten displej tlačí
Jana4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flamer.fouk 17. 11. 2009 22:53

Prosím tě myslíš že by jsi mohl zkusit vyfotit zeď a vyfotit display a dat to sem popřípadně poslat foto na mail martin.fouk@gmail.com ? asi bych to musel dát totiž na reklamaci ... zdá se že display zobrazuje málo barev ... neni to vůbec zpusobené žádným tlakem projevuje se to ve všech místech displaye kde se mění pozvolna odstíny tak to nedokáže plynule odstupnovat.
flamer.fouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radek72 17. 11. 2009 23:20

A zkusil jsi se s těmi fotkami a popisem problému dotázat do servisu?
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod premacz 20. 11. 2009 16:15

Taky bych se asi šel rovnou zeptat do servisu - myslím že foto jiného displeje jim bude ukradené. Toto mi přijde jasně reklamaci.
Pentax K-x set ("konečně :-) "), Panasonic Lumix DMC-FZ8 ...
premacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 1. 2010 00:33

Máš ho promáčknutej.
Daemonius
VIP uživatel