Fujifilm S6Pro???

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cc355 8. 9. 2009 17:45

Dobrý večer, nemáte někdo informace, jestli se chystá nějaký nový model k Modelu Fujifilm S5Pro?? Ten se dá nyní koupit za slušné peníze a myslím, že je dobrý. O novém modelu jsem se zatím nedozvěděl nikde nic, Možná se tato firma již zaměřila pouze na kompakty. Kdo ví...:-)
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 9. 9. 2009 06:56

mam pocit, ze to fujifilm zabalil (alebo im uz nikon nedovolil vykradnut telo?:P) .... ale take DSLR 4/3 s EXR senzorom by mohli urobyt ked uz su sucastou 4/3 m4/3 konzorcia :P
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 9. 9. 2009 20:27

no, já upřímně moc nepochopil k čemu S5 vůbec byla.. ten DR je fajný, ale kdyby prodali snímač Nikonu a z něj si nechali podíl.. nejspíš by vyděali víc a my bychom z toho měli větší přínos..

takže.. souhlas s irmem
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod faull 10. 9. 2009 13:33

jjj.....už jsem něco zaslechl a koukal na nett a opravdu se chystá S6PRO.....tak uvidíme jaká bude
faull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cc355 10. 9. 2009 17:22

Já bych to tak černě zase neviděl. Osobně jim moc fandím Myslím že takové origální technologie jako má právě Fujifilm nebo tuším Sigma s Faveonem jsou přínosem. Kdyby Fujifilm udělal fullframe s ještě vyšším dynamickým konstrastem...půjčil by si D700...:-))) (kdo ví, jestli je to vůbec technologicky možné) PS: kdes viděl na netu S6PRO??? nemáš link. ahoj :-)
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cc355 10. 9. 2009 17:29

už jsem to našel také...:-)
http://maenthong.multiply.com/journal/i ... ePix_S6Pro
na dpreview psali něco o D700... možná to nakonec bude tak jak jsem si myslel...:-)))))
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 10. 9. 2009 17:58

Docela hezké, obzvlášť seznam podporovaných karet je velice neobvyklý, ostatní výrobci by se měli přidat... Kolik osmdesátisloupcových děrných štítků je potřeba na jeden RAW? :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karmy 10. 9. 2009 18:03

já jim také fandím, obzvláště teď se SuperCCD EXR, ale myslím si že marketingově to šlo udělat lépe, přičemž by jsme tím získali všichni.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cc355 10. 9. 2009 18:30

Tak to pročítám a asi nejvíc mě dostalo :

Fortunately, Fujifilm haven’t made the same mistake with the FINEPIX S6 PRO. They’ve not only included stereo speakers in the camera itself, but also the necessary cabling for a full Dolby 5.1 surround sound setup. What’s more, the FINEPIX S6 PRO is capable of playing movies on the 3 inch LCD via the built-in DVD writer/player found in the second optional battery grip (MB-D90b).

nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale tak to vypadá, že v tělech bude integrováno domácí kino...:-))))
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 10. 9. 2009 18:33

já nějak nepobral tu superstabilizaci bo co.. účinnost 10 EV..!?
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cc355 10. 9. 2009 18:42

jjj, taky jsem na to koukal... Pochopil jsem to tak, že bude stabilizovaný čip a když se použije navíc objektiv se stabilizací, tak to hodí tolik... kdyby to byla pravda, tak bych se vůbec nezlobil...:-)))
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 10. 9. 2009 18:57

no, ale nějak mi to nevychází.. dnešní nejlepší stabilizátory utáhnou něco okolo 4EV, a to ať už mluvíme o stabilizaci objektivu či čipu. To je dohromady nepředstavitelných 8EV... Tedy chybí 2 EV.. JENŽE.. to za ideální situace kdy bude jeden z nejlepších stabilizátorů v těle i v objektivu.

Technicky to dle mého není možné - stabilizátor naráží na hranice svého rozsahu a dva stabilizátory se buď vyruší, či dokonce zhorší..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cc355 10. 9. 2009 19:29

když mluvíš o těch dvou stabilizacích... viděl jsem na cameralabs.com preview nějakého Olyho se stabilizovaným objektivem...(je to už dýl) fungovalo to krásně a nic se nerušilo. No jsem na to zvědavý :-)
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 10. 9. 2009 20:03

nevypnula se v tom případě jedna ze stabilizací..? Kdyby to totiž mělo fungovat současně, znamenalo by to tělo naprogramovat pro všechny současné/minulé + nejnovější nevydané objektivy a s každýjm novým objektivem vydat nové firmware... což při produkci objektivů pro f-mount... Nikkor, Sigma, Tamron, Tokina,...nevím kolik z nich je stabilizovaných, ale stejně.. zas tak málo jich není.

Navíc by to znamenalo že tyto firmy (především Nikon) pustí Fuji "do svých objektivů"
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 10. 9. 2009 20:16

Nejen kino, ale i CD/DVD vypalovačka a 8" disketová mechanika, samozřejmě v baterry gripu, do těla se nevejdou - rychlotiskárna ovšem ano... :D

Něco jako sálová zrcadlovka? :D
Pety
VIP uživatel

Další stránka