pomuzete mi?? (zrcadlovka)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 11. 2009 22:56

never - No a to nemusi byt zrovna idealni. Ta 17-85 je dobra tak akorat rozsahem, a dnes i cenou. Ale kvalita je spise na spatne urovni, pokud mas opravdu hluboko do kapsy, tak bych volil radeji Tamron 17-50, na rozdil od 17-85 velmi ostry a ma vybornou svetelnost. Pomalu ale ostri. Ten Canon 17-85 ber jedine velmi levne a pokud trvas na univerzalu.
Jinak si kvalitni sklo vybirej podle toho co chces fotit.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 11. 2009 10:42

Ja ti mozem ponuknut moj 17-40/4L spolu s HOYA UV filtrom (nasadenym "od malicka") za 500€...
(ak ho predam, tak idem do 16-35/2,8II)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 4. 11. 2009 14:19

Ondrej Bobek: Díky, ale teď si bohužel dovolit kupovat nic nemohu... :-)

_DAVE_ : Díky za tipy... :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 5. 11. 2009 00:32

Ahoj, s dovolením vstoupím s pro vás velmi lehkou otázkou. Vybírám kamarádce DSLR má hranici 15-16k. Olympus se jí nelíbí, Níkon tam má jen D3000 a to je imho nic moc oproti 450Dčku. Avšak 450Dčko už je nějakou dobu venku a nevyplatilo by se připlatit na 500D? Jeslti je to opravdu pokročilejší fotoaparát než 450D. Jestli o poznání méně šumí atd. Nepotřebuje mega objektiv, seťák stačí. Stabilizace v objektivu bude výhodou. Já osobně v tomto stropu nevidím nic lepšího než 450D. Nu, jestli za-argumentujete na 500D - má snad jen vyšší rozlišení lcd a jestli stojí za zmínku novější DIGIC4 oproti DIGIC III, budu to tlumočit dále. Díkes.

http://www.fotoexpert.cz/porovnani/?vids=372166,419380
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 5. 11. 2009 07:04

Cappi_206A píše:Ahoj, s dovolením vstoupím s pro vás velmi lehkou otázkou. Vybírám kamarádce DSLR má hranici 15-16k. Olympus se jí nelíbí, Níkon tam má jen D3000 a to je imho nic moc oproti 450Dčku. Avšak 450Dčko už je nějakou dobu venku a nevyplatilo by se připlatit na 500D? Jeslti je to opravdu pokročilejší fotoaparát než 450D. Jestli o poznání méně šumí atd. Nepotřebuje mega objektiv, seťák stačí. Stabilizace v objektivu bude výhodou. Já osobně v tomto stropu nevidím nic lepšího než 450D. Nu, jestli za-argumentujete na 500D - má snad jen vyšší rozlišení lcd a jestli stojí za zmínku novější DIGIC4 oproti DIGIC III, budu to tlumočit dále. Díkes.

http://www.fotoexpert.cz/porovnani/?vids=372166,419380

Prečo nie novinku Pentax K-x? Cenou sa vmesti a podla vsetkeho prekonava aj Canon 500D.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 5. 11. 2009 08:09

duves píše:Prečo nie novinku Pentax K-x? Cenou sa vmesti a podla vsetkeho prekonava aj Canon 500D.


Řekněme, že bychom zůstali u něčeho známějšího. Slečna si nechala sotva vymluvit modrý kroužek na Olympusech. Sony také moc nechce. Nemyslím, že je špatné se točit kolem Canonu, proto jsem vznesl takovou piplavou otázku. Díval jsem se na dpreview.com a moc velké rozdíly mezi 450D a 500D jsem na kvalitách fotek nenašel. Jo, 500D se mi libily lehce více.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 11. 2009 08:34

Tak když už Canon D500, nebylo by lepší koupit D5000 od Nikonu? Stojí naprosto stejně a před nedávnem sem se mezi ním a právě D500 rozhodoval a nakonec sem zvolil Nikona. Objektiv v setu +- naprosto stejný (ale dobrý), obrazová kvalita trochu lepší u Nikonu + má vyklápěcí display, což je velká výhoda. Live View totiž takto může využít u zvláštních úhlů, kde se prostě do hledáčku koukat nemůže a Canon má pevně umístěný display, takže výhoda LV se ztrácí... Ale popravdě já tu funkci využil zatím asi 10x, takže se podle toho nerozhoduj (ani ona), ale je to příjemný bonus.

Co se týče Sony, je problém, že skla jsou o něco dražší, ale jinak to nejsou špatné systémy a zrovna nedávno v Electroworldu doprodávali A350 za rovných 9999Kč se základním seťákem a to byla hodně dobrá cena (možná to tam ještě maj). A pak bych se vůbec nebál Pentaxe, je to hodně známá firma ;)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 5. 11. 2009 08:45

Výklopné LCD sa zíde. Na jesen čo uviedli aj Sony A500, tak som uvažoval aj nad ním. No cena je úplne inde ako Pentax K-x. Pentax je bez vyklopneho LCD. Teraz čakam na ceny so seťakom 55-300mm.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 5. 11. 2009 08:49

Značku foťáku bych také vybíral s ohledem na tom jakou značku foťáku měla před tím... Znám to od mých rodičů, mají kompakt Canon a má 40D jim nedělá problémy s ovládáním, ikdyž je dost rozlišné. Zato s Nikonem D90 se prali dost dlouho... ;-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 8. 11. 2009 10:42

Sattero píše:Tak když už Canon D500, nebylo by lepší koupit D5000 od Nikonu? Stojí naprosto stejně a před nedávnem sem se mezi ním a právě D500 rozhodoval a nakonec sem zvolil Nikona. Objektiv v setu +- naprosto stejný (ale dobrý), obrazová kvalita trochu lepší u Nikonu + má vyklápěcí display, což je velká výhoda. Live View totiž takto může využít u zvláštních úhlů, kde se prostě do hledáčku koukat nemůže a Canon má pevně umístěný display, takže výhoda LV se ztrácí...
Pri výbere si zabudol zohladniť cenu dalšieho príslušenstva porovnaj si cenu svetelnejších seťákov 17-55 f2,8 na SK je to rozdiel cez 300€u iného výrobcu by človek ušetril na seťáku 16-50 f2,8 ešte dalších 170€ ... Vela ludí opovrhuje Pentaxom a pri tom nemá ani na tie Pentaxácke objektívy ktoré sú výrazne lacnejšie ako u konkurencie... D5000 + 17-55 f2,8 (585+1278=1863€), 500D + 17-55 f2,8 (558 + 945=1503€), K-x + 16,50 f2,8 (495+777=1272€) za ušetrených 200€ vočí Canonu si kúpim ext. blesk a za dalších 400€ vočí Nikonu si môžem kúpiť poriadny macro objektív. A čo je lepšie ? Mať telo s jedným objektívom alebo aj telo s objektívom a s dalším príslušenstvom... Je vidno že vačšina začínajúcich dá nie na svoj rozum ale na rady neznámych ludí... A to nevravím že na D5000 ti nepôjde v AF žiadne iné sklo ako AF-S, čiže ponuka ojazdených bazárových skiel za výhodnejšiu cenu sa pre teba velmi zúžila, v podstate okrem základných seťákov tam na výber príliš nebude...
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 8. 11. 2009 12:08

Když sem Nikona kupoval, díval sem se po cenách zde, ne na Slovensku a zde mi vycházely skla, které mám ve "hledáčku", vycházely naprosto stejně jak u Nikonu, tak Canonu...
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 8. 11. 2009 12:55

Sattero, už niet rozdielu medzi nákupom u vas, alebo u nas. Jediny dovod môže byť iba to, že novinky k vam "pridu"o čosi skor (teraz napr. Pentax K-x).
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 8. 11. 2009 13:04

Občas je rozdíl, že u Vás je něco levnější než tady a naopak. Mě bylo doporučováno všude v té době D5000, takže sem so něj šel a nelituji ;) Myslím, že rekapitulovat tady 3 měsíce po akci je trochu pasé. V té době to bylo jinak a hlavně skla co mám vyhlídnuté stojí +- stále stejně, takže pro mě bez jakékoli změny.

Neb po bitvě je každý generálem :) A mimochodem, takhle je to u všeho. Někde je něco levnější a výhodnější, ale na druhém místě ne a zrovna tam kde pravidelně nakupuješ. Jediné čeho v poslední době lituji je koupě HD4870 od ATi koncem minulého roku. Měl sem jít do GTS 250 rovnou a ušetřil bych si problémy ;)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 11. 2009 16:03

Cappi_206A píše:Řekněme, že bychom zůstali u něčeho známějšího. Slečna si nechala sotva vymluvit modrý kroužek na Olympusech. Sony také moc nechce. Nemyslím, že je špatné se točit kolem Canonu, proto jsem vznesl takovou piplavou otázku. Díval jsem se na dpreview.com a moc velké rozdíly mezi 450D a 500D jsem na kvalitách fotek nenašel. Jo, 500D se mi libily lehce více.

Ak uz musi byt canon, tak rozhodne nie so setakom. A to sa potom do cenoveho limitu nevojdes.
Predvcerom som bol v jednej predajni a canonacky setak tam predajca nazval "prachovkovym objektivom" (ak si dobre pamatam ten vyraz) .. lebo vacsina ludi si radsej dokupi iny objektiv a tento polozi na policku a len nan pada prach...

A ked sa das ovplyvnit recenziami na DPREVIEW, uvedom si ze tam testuju fotaky s tym najkvalitnejsim pevnym sklom co dany vyrobca ma. Na digitalcamera info, v teste PEN-u vychadza 500D v teste rozlisenia najhorise, aj ked ma najviac megapixlov:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 8. 11. 2009 17:32

Sattero reagoval som na tvoj príspevok z 5. 11. 2009 08:34 ;-)
pufko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků