Jakou ? D90 ? Prosím poraďte

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vojtakawa 5. 8. 2009 12:32

Zdravíčko. Chci si koupit nějakou tu slušnou zrcadlovku. Převažně na focení lidí v šeru, rychlé pohyby atd..tudíž bych rád něco s co nejmenším šumem a kvalitníma fotkama za zhoršených světelných podmínek bez použití blesku. Nejvíc mě zaujal Nikon D90.
Vybírám ze dvou kitů.
tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0BE000L9P
nebo tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0BE000JPR
V momentální finanční situaci bych radši zvolil ten levnější objektiv 18-55 AF-S DX VR ..
Otázka je ale, jestli bude rozdíl zásadně velký oproti dražšímu typu 8-105 AF-S DX VR ???

Popřípadě byste mi doporučili třeba úplně jinou značku zrcadlovky ve stejné cenové kategorii?

Ještě by mě zajímal váš názor, jestli si myslíte, že je zrovná vhodná doba ke koupi? Nerad bych totiž, aby se mi stalo to samé, co při koupi mobilního telefonu, který jsem koupil a za týden byl o 3 tisíce levnější. :-)

Za každou radu a tip budu moc vděčný.
Děkuji
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 8. 2009 13:01

18-105 je troska kvalitnejsi a ma univerzalnejsi rozsah zoomu (viac priblizi).
Oba sety su dobre, ale ak chces fotit pohyb v zlom svetle, tak sa ti viacej hodi nejaky svetelny objektiv, idealne v clonou 2,8 (kvalitne su ale drahsie ako spominany fotoaparat....)
D90 je co sa tyka AF, sumu a obrazu dobra volba;)
PS: mobil je "spotrebny material" ...fotaky zlacnievaju tiez (a niekedy vyrazne), no nie je to take kriticke. Tento mesiac je obdobie zatvy novych fotoaparatov, tak je mozne, ze trocha zlacnie,..aj ked v nasich koncinach je to vzdy divoke...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 5. 8. 2009 13:10

Na fotky pohybu bez blesku potřebuješ především velmi světelný objektiv. Takže ve tvé situaci bych bral D90 + 18-55VR a k tomu ještě přikoupil 50/1,8 nebo 35/1,8.
Levněji vyjde D5000 + 18-55VR + 35/1,8 (50/1,8 by na něm neostřila). Čip má stejný jako D90, ale horší ovládání a hledáček.
Kdyby ses nechtěl vzdát vyspělejšího těla, nezbyde než přejít k jiným značkám, konkrétně ke Canonu 40D nebo Pentaxu K20D. A k nim zase základní objektiv s nějakým pevným světelným.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojtakawa 5. 8. 2009 13:20

Co se týče ale kvality samotného fotoaparátu a čipu (když pomineme objektiv) tak je na tom D90ka trošičku lépe než 40D nebo Pentax že?
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 5. 8. 2009 13:32

Asi o trošičku jo, recenze se úplně neshodují, ale je to myslím nejčastější závěr. Ten rozdíl ale v praxi nebude hrát zásadní roli.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 5. 8. 2009 14:19

vojtakawa píše:Co se týče ale kvality samotného fotoaparátu a čipu (když pomineme objektiv) tak je na tom D90ka trošičku lépe než 40D nebo Pentax že?
NE!!!
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 8. 2009 14:24

beat asi miluje svuj fotak vic nez je zdravo, ale opravdu je tak ze D300/D90/D5000 sumi o neco malo mene nez 40D. Rozdil ale neni nejak zasadni.

(Predpokladam ze ted resime pouze miru sumu).
Naposledy upravil _DAVE_ dne 5. 8. 2009 14:24, celkově upraveno 1
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 8. 2009 14:24

Podla mna je na tom D90 troska lepsie (z praktickych skusenosti) - ale rozdiel je uplne minimalny... 40D ma zas ine vyhody (telo, rychlost, cena) a Pentax podobne (vyssia odolnost),...je to skor o systeme.... aj ked Nikon D90 sumy najmenej, podstatne je hlavne svetelne sklo....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 5. 8. 2009 14:30

Já jsem psal o šumu (ikdyž to mohlo vyznít, že tím myslím i ostatní kvality těla). Tam už D90 lepší není, naopak 40D a K20 mají celkově víc funkcí a možností vlastního nastavení všech možných detailů, ale D90 o moc nezaostává.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 8. 2009 14:38

"naopak 40D a K20 mají celkově víc funkcí a možností vlastního nastavení všech možných detailů"

Napriklad?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 5. 8. 2009 14:46

DAVE:
vojtakawa píše:Co se týče ale kvality samotného fotoaparátu a čipu (když pomineme objektiv) tak je na tom D90ka trošičku lépe než 40D nebo Pentax že?


Navíc jem nenapsal, že 40D je lepší. Co se týče samotného foťáku, opravdu nemohu říct že je D90 lepší. 40D má jasně lepší tělo, rychlejší sekvenční focení a pár dalších detailů...

Takže se opravdu nedá říct, že co se "kvality samotného fotoaparátu" týká, že je D90 lepší.

Tady ta nikoňácká banda má D90 jako MODLU - nejlepší foťák na světě. Už je to fakt trapný.

Odpovídám pouze a jen na otázku. A odpovídám naprosto objektivně, narozdíl od ostatních.

edit
_DAVE_ píše:ale opravdu je tak ze D300/D90/D5000 sumi o neco malo mene nez 40D. Rozdil ale neni nejak zasadni.
Nešumí méně, šumí JINAK
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 5. 8. 2009 15:03

Player:
Například paměti pro vlastní nastavení (mně na D80 docela chybí, a přitom je má řada levnějších zrcadlovek i kompaktů), nebo u Pentaxu hyperprogram.
Pokud jde o možnost ovlivnit chování různých funkcí, čistě od oka se mi zdá ten seznam u 40D a K20D obsáhlejší:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos40d/page11.asp
http://www.dpreview.com/reviews/PentaxK20D/page9.asp
http://www.dpreview.com/reviews/NikonD90/page13.asp
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 8. 2009 16:06

Pamet pro vlastni nastaveni je co?Picture control?Nebo vlastni menu?D90 ma oboje.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 5. 8. 2009 16:09

Jinak ciste teoreticky 40D by mel sumet mene, ma vetsi svetlocitlive bunky na snimaci.Ale na objektivni zavery rozhodne neslouzi porovnavacky jpegu.Na druhou stranu pokud se chce nekdo sidit a fotit jen do jpegu, pak pro nej muze byt porovnani jpegu smerodatne.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 5. 8. 2009 16:25

NEHODNOTIL šum. Vojtakawa se ptal také na "kvalitu samotného fotoaparátu". Pochop to už...
beat
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků