Moje první zrcadlovka

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod beat 9. 8. 2009 17:17

krtenek píše:Možná nějaký Nikon, ale jsem na rozpacích, protože dosavadní kompakty jsem měl od Canonu.
Na tohle vůbec neber ohledy.

Z toho co jsi napsal je jasná volba 40D :D
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 8. 2009 17:23

premacz píše:A kolik chceš do zrcadlovky investovat? To je celkem základní otázka.
I s objektivem je maximální strop 26 000 Kč.
premacz píše:A taky co od ní čekáš, co budeš fotit ... - je tu hodně aspektů, který si musíš rozmyslet ještě před samotnou koupí.
To hodně záleží na objektivu, ne? Měl by být pro focení všeho a všude, takovej univerzál.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 9. 8. 2009 17:44

krtenek píše:To hodně záleží na objektivu, ne? Měl by být pro focení všeho a všude, takovej univerzál.
Naopak!!!
Vybíráš objektiv podle toho, co chceš fotit. Naopak to opravdu nejde :-)

Projdi si své fotky. Vyber si ty,které se ti nejvíce líbí...
Podívej se, jak jsi je fotil.

Fotíš rád detaily s rozmazaným pozadím či makro? Fotíš rád na dlouhé ohnisko? Děláš při focení několik kroků vzad? :-)

odpověz si n takovéto otázky a podle toho si vyber objektiv ;-)
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 8. 2009 18:05

No však tak jsem to myslel. Fotim hlavně krajinu (tzn. velká hloubka ostrosti), venkovní scény a na makro zejména houby (ale na to můžu použít stávající kompakt).

Jde mi o to vybrat kvalitní tělo, objektiv se dořeší buď jako set nebo koupě extra.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 9. 8. 2009 19:05

Jde mi o to vybrat kvalitní tělo, objektiv se dořeší buď jako set nebo koupě extra.

Co kdyz po koupi tela zjistis ze objektiv ktery by ti nejvic vyhoval neexistuje nebo jen naky kompromis. Nevybirej telo ,ale cely system(objektivy, blesky atd...)nabidka mezi ruznymi vyrobci se lisi... Nezapomen ze cena objektivu muze cenu samotneho fotoaparatu presahnout nekolikanasobne.

V te cenove kategorii se neda koupit spatne, vsechny znacky jsou si vicemene v kvalite +- vyrovnane.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 8. 2009 19:30

kromec píše:Nezapomen ze cena objektivu muze cenu samotneho fotoaparatu presahnout nekolikanasobne.
Toto je mi známo.
Vím, že Canon má široký sortiment objektivů, který mi bude postačovat. Jak je to např. u Nikonu nevím.
Takže se vracím zpět k otázce, jestli koupit foto Canon nebo jinou značku a který model. Jestli postačí základní nebo si připlatit za vyšší třídu.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premacz 10. 8. 2009 07:51

krtenek píše:
kromec píše:Nezapomen ze cena objektivu muze cenu samotneho fotoaparatu presahnout nekolikanasobne.
Toto je mi známo.
Vím, že Canon má široký sortiment objektivů, který mi bude postačovat. Jak je to např. u Nikonu nevím.
Takže se vracím zpět k otázce, jestli koupit foto Canon nebo jinou značku a který model. Jestli postačí základní nebo si připlatit za vyšší třídu.


No co si budeme povídat, jak už tady bylo napsáno ... Každý ti bude radit značku podle svých zkušeností, to je celkem normální a očekávaný jev ;-) . Když čtu tvé příspěvky, tak bych řekl že jsi již pro Canon také tak trochu rozhodnut a tak bych ti poradil, abys vyrazil někam do obchodu kde si budeš moci vybraný stroj pořádně "ošahat". Myslím že to nakonec rozhodne dlouhé vybírání. Nakonec je to totiž jen a jen na tvých rukách, co se jim bude líbit a co se ti bude držet (a ovládat) líp.
Model vybírej tak aby ti sedl a aby ti vyšli peníze na solidnější objektivy (záměrně píšu množné číslo, protože jsi již psal že chceš fotit krajiny a makro - a to se na jeden objektiv moc nedá). Navíc bych si prošel recenze a udělal si porovnání co u jakého modelu za jaké peníze dostanu - já to dělal také tak ;-) .
Pentax K-x set ("konečně :-) "), Panasonic Lumix DMC-FZ8 ...
premacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 10. 8. 2009 10:23

krtenek - Pokud je pro tebe priorita kvalitni telo, a az potom objektiv, je jasne ze by ses mel poohlednout po setu 40D + 17-85 IS USM.
40D je vzhledem ke sve cene absolutne jasna volba, nic lepsiho za ty prachy neporidis. Nicmene 17-85 ackoli je velmi univerzalni, neni kdovijak kvalitni sklo. Nicmene pro zacatek to bude bez problemu. S cenou se vejdes.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 10. 8. 2009 15:49

Zkusil jsem si dnes 1000D a 450D. Ta 450 je jiný kafe, žádný chrastítko. Asi se pomalu stává favoritem, zbývá rozhodnout jestli pořídit komplet nebo tělo a nějaký univerzální objektiv extra.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premacz 11. 8. 2009 09:57

krtenek píše:Zkusil jsem si dnes 1000D a 450D. Ta 450 je jiný kafe, žádný chrastítko. Asi se pomalu stává favoritem, zbývá rozhodnout jestli pořídit komplet nebo tělo a nějaký univerzální objektiv extra.


No a co ta možnost co ti nabízel _DAVE_ ? ... set 40D + 17-85 IS USM , to jsi nezkoušel ? Mě to přijde jako celkem rozumný řešení a není ani tak cenově nákladný.
Pentax K-x set ("konečně :-) "), Panasonic Lumix DMC-FZ8 ...
premacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 11. 8. 2009 10:34

Ta 450 je jiný kafe, žádný chrastítko.


450D je prave uplne stejne chrastitko jak 1000D, jen nevypada tak levne. (Velky display, gumka na gripu). Svymi vykony je ale te 1000D velmi blizka, zadne velke vylepseni se nekona.

Prave ta 40D je jiz uplne jina liga.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 11. 8. 2009 10:45

Každej nepotřebuje foťák na úrovni 40D.
Někdo dá přednost malosti a lehkosti...

Ono kdyby to bylo tak jednoduché, tak stačí vyrábět jen jeden jediný foťák.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 11. 8. 2009 11:04

Snazim se jen naznacit, ze 450D proti 1000D zadne velke terno neni. Rozdil tridy je az u 40D.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 11. 8. 2009 11:16

To bezpochyby...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 8. 2009 11:44

Já chápu, že 40D je jiná třída. Ale s ohledem na moje zkušenosti a potřeby mi 450D bude stačit. Další věc je otázka univerzálního objektivu. Jaký a zda USM nebo ne.

Přeci když chce někdo kompakt pro obyčejný focení, tak mu taky nebudete nutit LX3.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků