Nikon D90 - ostřící body

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod maciakba 8. 7. 2009 23:14

noveL píše:? k comu je to dobre ze su tie body tak natesno az chaosne


ono ak ich je vela tak to ma vyhodu pri continual focusing a trackingu zaostreneho bodu, kamarat ma D3 a ked som videl ten hladacik bol som uneseny paradne, ale mne tiez staci 11 na mojej D90 :)

a canonacka funkcia DEP ma svoje vyuzitie netreba ziadne tabulky pre Hlbku Ostrosti prosto len nastavit rezim, zvoliot ostriace body a vuala vsetko co chceme je ostre
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 9. 7. 2009 06:31

HO - hlbka ostrosti - dalej google

Canon DEP podlamna ma svoje vyuzitie v najnizsej triede urcenej pre amaterov (tzv 5000d, 400d atd), vo vyssej triede je to zbytocnost tam by mal uz fotograf vediet narabat s clonou.

51 bodov 11 bodv v skutocnosti na vacsinu fotiek staci podlamna 1 bod, ale urcite ze 51 moze fotak vyuzit napriklad pri C-AF.... ale osobne si myslim, ze u nizkych tiel to nema co hladat uzivatelia si to nezvladnu nastavit spravne (respektive vazeni priemer by mal byt tak posunuty k smerom k strednym ze to nema zmysel ).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yuasa 8. 8. 2014 13:45

Ahoj, asi budu za blbce, ale i pres to, ze jsem cetla manual a take Vase predchozi rady, u sve D90 mi proste nejde nastavit jiny ostrici bod nez ten uplne horni. Proste se mi neposune nikam jinam. :( prosim o radu a dekuji predem :)
yuasa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 8. 2014 14:22

Si v rezimu AF-S nebo AF-C? Nemas zamceny krizovy volic?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 8. 2014 14:52

Viděl bych to na zamknutý volič AF bodů - páčka vpravo dole od displeje, posunout na puntík.
http://www.dpreview.com/reviews/NikonD9 ... ndview.jpg
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yuasa 18. 8. 2014 10:41

Připadám si jako totální trumpeta :D Byl to zamknutý volič AF bodů :D :D :D No, každý nějak začínal. :-) Děkuji pánové :)
yuasa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 8. 2014 11:13

Má to výhodu, teď už to nezapomeneš :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků