Nikon D90 - ostřící body

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daveit 5. 7. 2009 08:26

Ahoj, poprosím Vás o radu. Mám Nikon D90 a chtěl bych se zeptat, zda si mohu vybrat ostření pomocí ostřicích bodů? Měl jsem Canon 450D a tam jsem si mohl vybrat pomocí volícího kolečka co se mi bude zaostřovat, jestli všechny body, či jen střed, nebo třeba jen jeden nahoře, dole, po stranách apod. Ale nějak nemohu přijít na to, jak to udělat u Nikona. Děkuji všem za případné rady.
Daveit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noveL 5. 7. 2009 08:49

Ahoj, urcite si necital navod ze? :) ked prechadzas z inej znacky tak by si si mal precitat navod. daj si v menu a1 , teda AF- area mode a nastav si to na single point
Este doplnim. a potom pri foteni zmackni na tom stvortlacidlovom joistycku ok a posuvaj smerom hore dole, lava prava a vyber si bod na ktory bude ostrit
noveL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 7. 2009 08:57

Boby sa na Nikone vyberaju 4 smernym ovladacom vzadu.
Vyber bodov sa povoluje v "Custom Settings Menu" (3), tam vyber "Autofocus", v ktorom mozes urcit pracovanie AF (vyber bodov) - "a1"
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daveit 5. 7. 2009 09:55

Díky Vám oběma chlapi už to jde :-)
Daveit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 5. 7. 2009 11:40

kto by cital manualy, ze?
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noveL 5. 7. 2009 11:43

Neje zač. Keď je tu už reč o ostriacich bodoch na nikon D90 chcem sa opýtať, či je možné vybrať dva alebo viac ostriacich bodov naraz?
Tzn že povedzme nebudem ostriť na pravo len ale aj na pravo a ľavo. vďaka.
noveL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daveit 5. 7. 2009 12:59

Zkoušel jsem to a myslím že to nejde, alespoň se mi to tedy nepovedlo, zkoušel jsem metodou pokus-omyl. Ještě mrknu do manuálu a když to půjde, dám vědět
Daveit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 5. 7. 2009 13:31

noveL : utopie, i u profi fotaku to funguje tak, ze kdyz se nechyta aktivni bod, tak ty ostatni funguji misto neho, ale vzdy ostri jen 1 bod.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noveL 5. 7. 2009 16:01

grand ty zrejme myslis dynamicke zaostrovanie. ale ja myslim to tak ako som to popisal vyssie co sa zrejme neda. ale je to skoda si myslim.
noveL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 7. 2009 16:53

noveL: nic takoveho D90 neumi a nevim o tom, ze by to umel i jiny fotak.Nejak si nedovedu totiz predstavit, kde by se to dalo vyuzit a jak vyresit to, aby se fotak "nehadal".Kdyz si predstavim svetelny objektiv a nefoceni kolmo zdi, tak fakt nevim, jak by se jako dalo prakticky vytvorit to, aby se dva ostrici body shodly na zaostreni :hm :roll:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 7. 2009 18:48

Pri drahsich fotoaparatoch zaostruje viac, ako jeden bod: na Canonoch 1D su to pomocne body okolo vybraneho miesta, na Nikonoch D300/700/3/3x si mozes vybrat, kolko bodov ma na danu oblast skusat zaostrovat...(ak sa mylim, poopravte ma)...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 7. 2009 19:21

Ale ono je neco zcela jineho vic bodu ve skupine u sebe jako pomocnych, nez kdyz se jedna o protilehle body, viz. prispevek tazatele.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noveL 5. 7. 2009 19:21

player to si uvedomujem. Bola to len taka moja myslienka ktoru som nahlas povedal.
noveL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 7. 2009 19:30

No ja jen, ze jsi psal, ze je to skoda, tak si tu uvahu mohl rozvest o prikaldy vyuzti, o nic nejde;)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noveL 5. 7. 2009 19:37

Player veľmi rad.
Tak napríklad keby sa to dalo tak by sa dalo urobiť:
Vyberiem povedzme všetky body na jednej strane a vznikne toho napoly ostra a napoly rozostrená fotografia.
Alebo, keď vyberiem ostriaci bod pravý a ľavý a cvaknem napríklad oblohu kde slnko je v strede, tak by to mohlo vyzerať celkom zaujímavo.
Ako hovorím, nahlas premýšľam. možno až filozofujem. Všetko len v rámci diskusii a možno vášho názoru. Takže nič v zlom
noveL
Návštěvník

Další stránka