?: E420-A200-GX-1S

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomlaurin 2. 7. 2009 00:24

Zdravim.
Vybírám nějaký "lowend" a potřeboval bych poradit.
Co budu fotit:
Dovolenou - to je mě jasný, že zvládne každý
Diskotéky - (idelní by byla nějaká pevná 1,8 ale o tom se mě může jen zdát :-D) takže prostě aby to +- fotilo hezky za špatných světelných podmínek z blízka, tj, ne žádn koncerty z 20m podium atd.... jen lidi.

Adepti (kvůli ceně)
E-420 kit 14-42mm
A200 DT18-70mm
GX-1S 18-55mm

- Co se týká velikosti, nejlépe mě vychází 420, taky kvůli čištění čipu, na diskotékách je strašněj humus ve vzduchu, ale absence stabilizátoru by mohla chybět. Někde jsem si přečetl komentář, že při použití blesku nelze použít čas nižší 1/180, to mě přijde divné, po tom co na kompaktu, jsem si mohl "nastavit co chci"
- A200 má mít na prd seťák, ale já nejsem náročněj, takže bych to asi stejně nepoznal :-)
- O samsungu nevim vubec nic, ale je to už celkem dědeček....

- O dalších objektivech časem asi ani přemýšlet nebudu, to co bych chtěl je zybtečně drahý, takže ty nejsou podstatné.
- Časem možná přikoupení ext. blesku - uvidim dle dostatečnosti integrovaného.

Děkuji za případné rady co vybrat.
Tom
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 2. 7. 2009 07:16

absence IS ti chybat nebude ... ludia sa diskoteke pochybuju dost rychlo ;-), ale oly nema k dispozicii ziadnu f1.8 lacnu ...

A ani jeho ostrenie pri zlom svetle nieje uplne najlepsie, takze by som urcite skorej pozrel na tvojom mieste po canon/nikon.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 2. 7. 2009 07:40

upřímně, když budeš fotit na diskotékách, budeš potřebovat bles.... tzn ostření bych se nebál.. to zajistí blesk, ale potom není potřeba ani tak velká světelnost

jinak co vybereš je asi jedno... Samsung má nejlepší hledáček, o tom žádná, ale je už starší. Oly je fakt malinkej, ale když k tomu dáš větší objektiv a blesk, tak si myslím že se bude blbě držet (nemám jen usuzuju)
sony asi ničím nevyniká :D snad jen počtem ovládacích prvků přímo na těle
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomlaurin 2. 7. 2009 08:12

Do nedávna jsem měl S5is, s tim bych byl relativně spokojen, i s normálnim bleskem byl dostatečený, ale jeho ostření bylo o nervy, každá pátá fotka byla zaostřena, tak jak měla, a zbytek byl zaostřen +- 30cm dopředu nebo dozadu... Prostě bída s nouzí.

Canona, nebo nikona bych bral nejradší, ale to je už o cca 3-4tis výše, a popravdě, ač bych je měl něveřim tomu, že někdy koupim jinej objektiv, nebo další blesk (zase tak často ho využívat nebudu) takže dostupnost-velikost těchto doplňků je opravdu nedůležitá...

Snad jen to ostření vě špatnch podmínkách je pro mě hodně důležité.

Šel bych do něčeho bazarového, ale vim jakej jsme národ a jak narazit na člověka, co mě nebude chtít prodat nějakou plečku je hodně malá :-D
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomlaurin 2. 7. 2009 08:38

Teď jsem narazil na celkem rozsahlej bazar http://www.paladix.cz/bazar/ a tam se dají kupodivu sehnat za dobrou cenu i se zárukou. Zatim kam jsem koukal bylo foťáků jak šafránu... Tak možná pohledám tam...
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qaaak 2. 7. 2009 09:21

Mam uz skoro rok A200.
E420 bych hned vyradil. Ale nad GX-1S bych popremyslel. Zaradil bych ho vyse, protoze ma velky (a hranolovy) hledacek, stavovy displej, nahled hloubky ostrosti, dva kolecka atd. Jedinnym minusem je nizsi rozliseni (neni zas tak velky problem) a tuzkove baterky. Rekl bych, ze obhajcu AA baterek ubyva, ale s novejsimi akumulatory (ENELOOP a spol) je to v pohode. Navic ma kvalitnejsi objektiv. No ale v ruce jsem ho nedrzel a bylo by dobre si pred nakupem fotaky vyzkouset.
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 2. 7. 2009 12:32

tomlaurin: ono to ostřrení nebude se zrcadlovkou o tolik lepší... pokud teda nebudeš mít ext. blesk
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomlaurin 2. 7. 2009 13:53

Co nám zkušenost od kamarádů co mají bez ext. Blesku, tak zaostřeni je bez problémů a z 90% úspěšně, což u kompaktu je dle mé zkušenosti někde pod 50% .
Kouknu ještě na ten samsung a pak se rozhodnu, zda tedy A200 nebo on.
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 2. 7. 2009 14:51

ono záleží na konkrétní scéně a množství světla, potom na objektivu a samotném těle...
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomlaurin 2. 7. 2009 19:21

To je jasné, ale všichni mají seťáky, takže +- s nima to funguje o mnoho lépe...
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom.as 3. 7. 2009 10:03

Osobne si myslim, ze ani jeden fotak ti na diskotece bez externiho blesku nebude stoprocentne ostrit.
Kombinace E-420 + ZD 14-42 (setak) a k tomu blesk FL-36 je porad dost mrnava a pritom se celkem dobre drzi. A ten externi blesk ma vyklopnou otocnou hlavu a hlavne infra svetlo, ktere pri ostreni dost pomuze. Jety blesk (ve verzi bez bezdratoveho odpalu, tedy oznaceni bez "R" v nazvu] se da sehnat kolem 3-4 tisic.
tom.as
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomlaurin 3. 7. 2009 11:02

Pořád nevim zda A200, nebo E-420...
Někdo na olympus nadáva, jiny ho chvali... a hlavně jich je v bazarech strašně na prodej, což taky nevzbouzí noc důvěry....

Je mě jasný, že bez ext. blesku to nebude 100% ono, ale přeci to nemůže být horší, než nějaký kompakt, teda aspoň doufám :-)
tomlaurin
Návštěvník