Poškození kritky hledáčku uvnitř DSLR

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tom4-8 18. 6. 2009 16:00

zdravím, jsem majitelem Nikonu D40 a při čištění jakési pravděpodobně plastové částice nad zrcadlem (při pohledu do fotoaparátu) jsem jí poměrně drasticky poškrábal. Nevím přesně co za část to je, ale když ji vyndám, lze normálně fotografovat, pouze obraz v hledáčku je rozmazaný a kulatý, ale výsledná fotografie je v pořádku. Pošrábání tedy není vidět ani na výsledné fotografii, ale vadí mi, protože pohled do hledáčku je potom velmi nepříjemný. Táži se tedy, zda-li někdo neví, kde tuto část koupit, popřípadě kolik by to stálo? Děkuji mnohokrát za rady a zkušenosti.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 18. 6. 2009 16:29

nebude to matnice?
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 18. 6. 2009 16:38

Jo, to je ono! :) A teď kde jí sehnat? :(
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RychJ 18. 6. 2009 16:44

Skoro v každém obchodě..:)
RychJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 18. 6. 2009 17:57

Skvělé. A co mám dělat? vyhodit to?
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 18. 6. 2009 18:19

Bez urazky, ale vzhledem k tomu jak jsi "sikovny", bych vymenu matnice sveril odbornemu servisu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qaaak 18. 6. 2009 18:48

A to jsi jenom tak vyndal matnici? No kdyz uz byla stejnak znicena... Ja bych nad tim koumal, snazil se stahnout servisni manual atd. No nekdo se s tim nesere :-D Kazdopadne vymenu nech na servisu, jinak budes mit skrabance na nove matnici akorat jinak rozmistene :-)
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radekge 18. 6. 2009 18:54

Znám človíčka kterému se stalo to samé, a můžu tě ujistit že matnici na D40tku koupíš jedině v servisu nikon!!! cca za 1000kč a taky tě můžu ujistit že matnice je hodně moc náchylná na poškrábání, takžě doporučuji využít služeb servisu
Radekge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod E-Ryc 19. 6. 2009 08:15

Podivejte se na ebay, anglicky se to jmenuje focusing screen, treba najdete za min i se zaostrovacimi pomuckami. U D80 je vymena snadna, predpokladam, ze D40 na tom bude obdobne Ale pokud jste ji zvladl odrit pri cisteni, tak nic ve zlem, nechte to na nekom, kdo je trosku manualne zrucny ;)
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 22. 6. 2009 17:49

Krytka s měkkým i, to je na odstřel.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 26. 6. 2009 09:09

no na e-510 je matnica uchitena malim plieskom, ktory staci podobrat srobovakom (velmi opatrne lebo matnica je mekka a tej sa nesmies ani dotknut) potom vysipat staru (vypadne este jedna umelohmotna podlozka), potom nasadit podlozku naspet. Zobrat novu matnicu (nesmies sa jej dotykat, vacsina ma drobny vystupok na kraji aby sa snimi dalo manipulovat, ak sa jej musis dotknut tak jedine pomocou gumenich rukavic a umelohmotnej pinzety, matnica je nachilna na mast, skrabance atd) nasadit ju na tu podlozku a cele to uchitit tim poslednym plieskom :P

njn trvalo mi to asi 15 minut na mojej e-510 a vsetko prebehlo bez najmensich problemov a bez skrabancov, otlackov atd.

Vela zdaru.
irmo
Návštěvník