Výdrž a oprava závěrek zrcadlovek Nikon

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 8. 2015 10:21

Hmm, závěrka mého D7000 se právě odporoučela po 39 nebo 49 tisících (musím mrknout do Exifwieveru) a cca 4,5 letech provozu. Nemá někdo zkušenost s životností opravy závěrky v českém servise Nikon? Přeci jen to vzhledem k ceně jiného jetého kusu stojí docela hodně a navíc není jisté, jestli se nepokazilo i něco dalšího, protože ze závěrky čouhá plechový cancour do prostoru zrcátka a AF projíždí tam a zpět nemůže se chytit.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod T-Lama 17. 8. 2015 10:49

Pokud čouhá plechovej cancour do prostoru zrcátka, tak možná AF senzorům, který bývají v komoře dole pod zrcátkem... každopádně 49 tisíc snímků je dost smutně nízký číslo :-|
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duves 17. 8. 2015 10:56

neviem čo ten plechovy cancou može byt, možno pokrutene lamely zavierky. Da sa to kupiť lacno za asi 45€ a šikovny opravar to urobí za 50€, no ked si vypyta 70€, tak sa to stale oplatí.
http://www.ebay.com/itm/Original-Shutte ... 3cd7e72df4
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 8. 2015 11:39

T-Lama, může to být smůla na kus a nebo následek toho, že foťák dost zažil na tůrách a na kole. Ale naštvalo mě to samozřejmě. K foťákům se chovám citlivě, můj předchozí D80 funguje už devátý rok a nakládal jsem s ním stejně.

duves, zkusím nějaký neorigo servis tady v Brně.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duves 17. 8. 2015 12:06

Ak by si nezohnal, dam ti kontakt na jedneho kamoša tu od nas v Bratislave. Už mi pomohol zopar krat. Na slovensko sa da lacno posla balik cez zasilkovna.cz.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 9. 2015 22:26

Pro info potenciálním dalším nešťastníkům. Nakonec jsem zkusil pražský servis Nikonu. Foťák se mi vrátil po 6 pracovních dnech. Účet je na 3220 Kč. Technik do protokolu napsal jen výměnu závěrky, ale zdá se mi, že provedl víc nepřiznaných úkonů, reset a možná i seřízení AF, jelikož mi smazal nastavené korekce AF microadjustmentu a dle několika fotek s makráčem a Nikkorem 17-55/2,8 je po BF veta i s nulovým nastavením. Musím to testnout pořádně, ale prozatím hodnotím pozitivně.

-- 3. 9. 2015 00:06 --

...Tak se seřízením AF jsem se ukvapil. Hodnoty AF mikroadjustmentu zůstaly, jen jsem to neviděl, protože jsem nejprve nasadil cizí objektiv bez korekce AF, přičemž hodnoty se zobrazují jen pro aktuálně nasazený objektiv. Ostří to jako předtím, tzn ok.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.No64 2. 9. 2015 23:50

zkus Nikon servis rakousko, ne cesko
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 9. 2015 07:12

Nikam dál už foťák posílat nebudu. Závěrka je opravená a s nastavenými korekcemi AF funguje dobře. Kdyby ne, už bych něco během 4,5 roku, co ho mám, podnikl.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LuigiM 30. 11. 2015 09:49

Dobrý den,

Mám v ruce zrcadlovku Nikon D60. Na displeji píše "Error press shutter release button again"
Reset v menu nepomáhá. Při zmáčknuti spouště nereaguje. Neví někdo co s ni je? Odešla závěrka?
LuigiM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ho_ni_ma_lo 30. 11. 2015 20:47

Nikony se serou, prodejte na aukru jako ,,mirne ojete"
a kupte novej Nikon
ho_ni_ma_lo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metatron 30. 11. 2015 21:56

ty uz nepi prosim ta...
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 11. 2015 23:17

A když to člověk zrovna nepotřebuje, tak je ten Nikon spolehlivý jak švýcarské hodinky. Nikon D50 jsem dal všanc dvěma puberťákům a přežil to zatím bez úhony, na rozdíl od nerozbitného Olympusu řady Tough, u kterého micina vylomila zavírání baterie a tím ho znehodnotila :-)

To jen jako reakce na ty kecy předtím.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 1. 12. 2015 08:26

Inak D50 bola asi fakt držák! Ja som ju kúpil jetú, slúžila 3 roky a po predaji slúži u známeho dodnes a nemôže si to na fotenie caparta s 35/1,8 vynachváliť!!!
bob222
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků