objektiv k A200

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 4. 2009 20:18

janfran - 18-55IS ma na plnou diru pokles kvality nizsi, u te Sigmy to jde na krajich hodne do kytek.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 22. 4. 2009 22:03

tak si procházím fotky, co jsem za dva dny nafotil a žádná není opravdu ostrá, různé světlo a nastavení, ale přece jsou všechny docela měkké :hm
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 22. 4. 2009 22:39

co Nikon D60 + 18-55 mm VR? :hm
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 4. 2009 22:57

D60 bych se byt tebou pokusil radsi sehnat v kombinaci s 18-105.. Tenhle setak je za penize co se prodava naprosto paradni, jak rozsahem, tak kvalitou.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 22. 4. 2009 23:02

DAVE: Já si toho ani nevšiml, a to na plnou díru fotim celkem často. Ale je pravda, že na kraje moc nekoukám, takže možné to je.

Tarwas: To může mít víc příčin- třeba už máš vyšší nároky, ale pak bude v téhle kategorii problém sehnat něco znatelně lepšího. Fotím s tou Sigmou a seťák od Sony jsem taky pár měsíců měl a nepřišel mi kresbou vyloženě špatný. Nebylo to úplně ono, ale kromě nejdelšího ohniska za Sigmou zaostával jenom o fous, jak na plnou díru, tak po zaclonění.
Objektivy se taky můžou zvlášť na plnou díru lišit kus od kusu, takže je možné, že jiný 18-70 bude o fous lepší, klidně ale může být ještě horší.
Zrcadlovky navíc oproti kompaktům v průměru méně doostřují. Jestli jsi zvyklý na poněkud ostřeji zpracované fotky z S6500, zkus nastavit v menu doostření na maximum, nebo ho naopak vypnout a dootřovat až na PC. Zvlášť při použití RAWu může být rozdíl dost velký: http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra200/page21.asp
A jinak ohledně D60 souhlasím s Davem, 18-55VR není špatný, ale mohl bys na to jít stejně jako u Sony- nejdřív základní seťák 18-55 (bez VR) a za měsíc 18-105VR- je to podobně jako ta Sigma celkem kvalitní a univerzální objektiv, akorát trochu jinak zaměřený (delší ohnisko místo světelnosti, o něco lepší ostření i kresba místo zvětšení...)
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 22. 4. 2009 23:32

tady jsou tři fotky: http://www.edisk.cz/stahni/34953/sony_A ... .68MB.html
první dvě jsou jedny z těch lepších, co se mi podařilo včera cvaknout, ale poslední DSC00806 je ta neostrost, o které mluvím, na te fotce není prakticky nic ostré... je taky docela dost pravděpodobné, že to je rukama, ale nějak se mi nezdá, že bych pro ostrou fotku musel clonit F5 vejš :hm třeba jsem už zapoměl fotit :-D

_DAVE_: co se dívám, tak ten set dávají k D5000 a D90 :-|
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 4. 2009 08:55

Tarwas - objevuje se pravidelne na Aukru za cca 13500Kc, samozdrejme novy se zarukou. Ale pri trose stesti by jsi ho mohl sehnat i jinde.

janfran - Samozdrejme pokud nejsi nejaky velky pedant na kvalitu, tak ta Sigma problem neni. Ale kamarad ji ma, takze jsem ji zkousel. Taky se o ni zajimam, ale zatim se ke koupi asi neodhodlam.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 23. 4. 2009 10:11

Tarwas: Tady prodávají D60 s 18-105 v setu: http://www.vkfoto.cz/engine/vyhledavani ... zAodwWM9GA
Jinak ty první dvě fotky jsou při prohlížení 1:1 měkčí, ale mají taky 14mpix- takové rozlišení využiješ 1:1 jenom při hodně velkých výřezech, nebo při tisku na velký formát. Naopak při běžném použití budeš ty fotky prohlížet několikanásobně zmenšené- schválně si je zkus zmenšit na 4-8mpix (což odpovídá při tisku A5-A4) a doostřit, mě se pak zdají v pořádku. Samozřejmě úplně řezavá pixelová ostrost to není, ale to bys asi musel hledat v úplně jiné kategorii...
U poslední fotky to asi chtělo víc přiclonit kvůli hloubce ostrosti. Možná jsi taky s foťákem trochu hnul, přecijenom 1/60 není při ohnisku kolem 40mm úplně spolehlivý čas, ikdyž většinou bys ho zvlášť se stabilizátorem udržet měl.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 23. 4. 2009 15:22

Když už jsme u toho, tak nějaké starší Minolťácké sklo by nestálo za hřích? :)
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 23. 4. 2009 17:36

jasně že stálo, taková 50/1.7 je krásná, bohužel 10 let stará se prodává za stejnou cenu jako nový canon 50/1.8, potom se mi od minolty líbí 24-105, samozřejmě beercan... je jich asi víc :D

já osobně nemám v plánu ani kupovat nový skla, snad jen nějaký záklaďák, který se od 18mm dřív nedělal
SkyHawkCZ
Návštěvník

Předchozí stránka