objektiv k A200

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tarwas 21. 4. 2009 23:25

Zdravím, mám na stole půjčenou a350 + 18-70 a nějak bych ten Live View, výklopnej displej a 4MPx oželel, takže jsem se rozhodl jít asi do a200 + nějaké sklo, ale netuším jaké... nějak šlo focení poslední rok a půl mimo mě... ta 18-70 se mi zná nějaké divná, docela neostrá, ale to bude hodně pravděpodobně rukama :D Takže tak, je tam dobrej nějakej set nebo přikoupit nějaké konkrétní krátké sklo? a200 + 18-70 a jsem na krásných 10tis i s 4 GB kartou :hm
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 22. 4. 2009 00:31

U Sony je problém, že žádný lepší seťák za příznivou cenu nenabízí. Jenže to máš prakticky u všech značek stejné- buď můžeš koupit tělo a seťák lehce přes 10000kč, , nebo za znatelně lepší kombinaci dát skoro dvojnásobek.
Seťáky jiných značek jsou většinou kvalitnější, ale vždycky se objeví jiná nevýhoda.
Co mě tak napadá:
Olympus E520 + 14-45 F3,5-5,6- tělo na zhruba stejné úrovni, seťák určitě kvalitnější, ale čip "jen" 4/3, menší hledáček (vadí/nevadí?)
Canon 1000D + 18-55IS, Nikon D40 + 18-55VR, Pentax K-m + 18-55
- seťáky určitě lepší, ale těla spíš ořezanější
Taky bych zvážil koupi z druhé ruky, za cca. 6000kč můžeš mít A200 a za podobnou sumu Sigmu 17-70 F2,8-4,5, to je myslím velmi dobrá kombinace.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 22. 4. 2009 07:37

:hm ta Sigma 17-70... asi vezmu ten seťák a za nějakou dobu tu Sigmu :)
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 22. 4. 2009 09:44

ještě pokukuji po 1000D, ale proti němu mám nějak averzi od jeho představení :hm
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 4. 2009 11:32

Setak od Sonyho je pomerne slaby, ale mam to jen z doslechu a testu. Neco tak exotickeho se ke me zatim nedostalo. K A200 mas idealni Sigmu 17-70.. Tam neni co resit.

Ta averze k 1000D ma nejaky duvod?? Pokud ne, tak nad nim jeste popremyslej. Setak 18-55 IS je za ty penize opravdu velmi slusny.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 22. 4. 2009 11:37

A200 je ovšem trošku lépe vybavená.

Sony původní minoltí seťák zmršilo, o tom žádná.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 4. 2009 13:12

Samozdrejme jen telo je to sympaticky fotak, hlavne stabilizace. Ale v tehle cenove relaci je dobre vybirat hlavne podle objektivu ktere k tomu clovek dostane.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 22. 4. 2009 13:38

tak ta averze na 1000D pramení z plastového těla, kde není gumovej grip... před tím jsem měl 6500fd a tam byl proti 1000D luxusní. Ten seťák bych viděl tak na první měsíc na seznámení, další bych už vzal tu Sigmu :) Ale když už nic, tak pro 1000D mluví jméno a široká možnost objektivů a příslušenství
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 4. 2009 14:18

Sigma je proti 18-55IS lepsi jen v rozsahu. V kresbe si nepomuzes, a prinos ve svetelnosti je diskutabilni, protoze na plnou diru to nedela moc dobre fotky.

PS: Ano, 1000D je opravdu zcela polastovy, ale treba me spise zajimala ta kvalita objektivu, a pripadny siroky vyber.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 22. 4. 2009 15:06

půjdu se na něj podívat a uvidím, třeba to nebude tak hrozné :)
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 22. 4. 2009 15:53

_DAVE_ píše:Sigma je proti 18-55IS lepsi jen v rozsahu. V kresbe si nepomuzes, a prinos ve svetelnosti je diskutabilni, protoze na plnou diru to nedela moc dobre fotky.

To samé se ale dá říct o 18-55IS- když už bereme v potaz clonění kvůli lepší kresbě, slušelo by se to udělat u obou objektivů, ne jenom u jednoho. Navíc je pořád lepší mít možnost výběru mezi kresbou a světelností, zvlášť když ta horší kresba na plnou díru často není bez pitvání poznat (záleží taky na konkrétním kusu).

Tarwas píše:Ten seťák bych viděl tak na první měsíc na seznámení, další bych už vzal tu Sigmu :)

Jestli jsi rozhodnutý pro Sigmu, nevidím důvod proč ji nekoupit rovnou- takhle budeš akorát fotit měsíc s horším objektivem a ještě za něj vyhodíš peníze. Jestli si ale nejsi jistý, je docela dobrá volba vzít prozatim seťák a další objektiv pak vybrat podle toho, jakým směrem si budeš chtít rozšířit obzory.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 22. 4. 2009 16:16

_DAVE_ píše:Sigma je proti 18-55IS lepsi jen v rozsahu. V kresbe si nepomuzes, a prinos ve svetelnosti je diskutabilni, protoze na plnou diru to nedela moc dobre fotky.

PS: Ano, 1000D je opravdu zcela polastovy, ale treba me spise zajimala ta kvalita objektivu, a pripadny siroky vyber.

nejen v rozsahu... a kresba bude taky lepší...

ale i tak: přední člen se neotáčí, světelnost(i kdyby jen kvůli ostření), zpracování - ta sigma je fakt kus sklla..
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod file12 22. 4. 2009 16:24

Ahoj. Mám Sony a200. taky sem oželel liveview a 4mpx. zase má většlí hledáček a když sem si přitisk k oku A350 tak mi tam vadil ten vyklopnej display...je hrozně vystouplej. Kdyžtak k tomu vem fakt tu sigmu rovnou. Nabízí se ti že to vemeš v setu za levno a pak ho prodáš, ale garantuju ti že tenhle seták nikdo nekoupí. To koupí radši starší minoltackej. A je opravdu špatnej ten setak. Už abych měl na tamrona 17-50 :-)
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RychJ 22. 4. 2009 16:25

18-55 IS mám na prodej, spolu se sluneční clonou, UV filtrem a Pol. filtrem Canon. staří 4 měsíce, super stav, cena 4 500,-
RychJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tarwas 22. 4. 2009 16:26

janfran píše:
Tarwas píše:Ten seťák bych viděl tak na první měsíc na seznámení, další bych už vzal tu Sigmu :)

Jestli jsi rozhodnutý pro Sigmu, nevidím důvod proč ji nekoupit rovnou- takhle budeš akorát fotit měsíc s horším objektivem a ještě za něj vyhodíš peníze. Jestli si ale nejsi jistý, je docela dobrá volba vzít prozatim seťák a další objektiv pak vybrat podle toho, jakým směrem si budeš chtít rozšířit obzory.

jelikož je rozdíl mezi tělem a tělem + seťák 1000kč, tak nevidím duvod, proč si ho nevzít s setem, například člověk nikdy neví, kdy pošle lepší sklo do servisu a může dál fotit se setem, který mu zůstal, nebo situace, kde by mohlo přijít lepší sklo k urazu... :) navíc je finančně pohodlnější utratit 8tis další měsíc :)
Tarwas
Návštěvník

Další stránka