rozdiel medzi N D5000 a ND90?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod team_daddy 10. 1. 2010 18:39

karmy píše:nn a pokud si dobře vzpomínám D90 je na tom stejně. Ani na staváku to samo od sebe neukazuje, je nutný podržet FN tlačítko (když ho máš nastavený), to to pak ukazuje i v hledáčku, nebo ISO tlačítko, to ukazuje jen na staváku a můžeš s tím manipulovat..


Tak aspon ukazuje pro stisknuti tlacitka, u D40 ani to.
Nikon D90 + Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G ED + Nikkor AF-S 35mm f/1.8G + Nikon SB600 + Velbon Sherpa 200R a do kapsy Panasonic LX3

Historie: Nikon F65 -> Nikon Coolpix 3100 -> Canon IXUS 55 -> Nikon D40 ->
team_daddy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hazma 10. 1. 2010 18:58

[quote="SkyHawkCZ"]a to já stavový nemám a stejně mi nechybí
Mě taky nechyběl, když jsem měl D40, ale po přechodu na D90 už bych foťák bez stavového displeje nechtěl. Je to zřejmě individuální, každému vyhovuje něco jiného. 8-)
Nikon D90+18/105VR+70/300VR+Metz 58AF-1
hazma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Doggg 10. 1. 2010 19:31

pridam taky svou trosku do mlyna :)

jinak mu upgrade byl d40->D90, hlavne kvuli mpix a toho, ze D40 mela uz hodne odfoceno a chtel jsem ji jeste prodat (preci jenom ted uz je hodne podobnych verzi 60/3000/5000 - pro me vsechno stejna hladina)

- na stavovy displej se zvyka strasne rychle a rado, pri foceni zadni na parametry nepouzivam :) -- to jen tak naokraj.

Co bych chtel shrnout a asi trosku vysvetlit lidem, kteri tu arugmentuji 4k rozdilem oproti tem, kteri doporucuji koupit vyssi radu je, ze fotak je investice na nejakou dobu. Neni to rohlik, na kterym kdyz usetrim tak usetrim a mam stejny uzitek. Ale co je podle me podstatnejsi je, ze v drtive vetsine pripadu clovek foceni chytne a zacne mit roupy po necem lepsim. A ve vysledku pak vyjde mnohem levneji koupit rovnou "neco poradneho" nez za rok se ztratou prodavat a kupovat tu vyssi tridu (pro me je d90 stropem, d300 uz beru jako profi stroje, ktere nevyuziji).

Sam toto mam se skly, kdy zpetne lituji urcitych nakupu a ze jsem nekupoval rovnou drazsi objektivy. Takze toto berte spis jako rady, ktere se zakladaji na predpokladanem budoucim vyvoji fotografa :)

samozrejme to vsechno konci u penez, pokud na fotak 20k a prijde mi to dost tak na nej proste nemam, ale ten rozdil 4k mi neprijde tak vysoky (cena 2 filtru/stativu) a je v tom pomezi kdy se podle me vyplati priplatit (rozhodne bych tady neorodoval za dosetreni d90->d300, to uz je preci jenom o dost penez vic)...

takze shrnuti, novackovi bude d5000 vyhovovat urcite, ale jde o to co bude za rok/dva...
Doggg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pakin 10. 1. 2010 21:43

D90 ukazuje ISO v hledacku bez tlacitka ;-)
Pakin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tumek 10. 1. 2010 23:50

Já taky přihodím něco do mlýna:
D90 a D5000 mají stejný výstup a to je pro mě nejdůležitejší.
V pohodlnosti ovládání, tělem a funkcema na tom je samozřejmě D90 lépe.
tumek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 11. 1. 2010 09:06

tumek píše:Já taky přihodím něco do mlýna:
D90 a D5000 mají stejný výstup a to je pro mě nejdůležitejší.

D5000 ide cez sustavu zrkadiel a nie cez hranol ako D90 takze vystup v sumoch a v kvalite obrazu nieje totozny.
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod team_daddy 11. 1. 2010 09:22

Bajz0 píše:
tumek píše:Já taky přihodím něco do mlýna:
D90 a D5000 mají stejný výstup a to je pro mě nejdůležitejší.

D5000 ide cez sustavu zrkadiel a nie cez hranol ako D90 takze vystup v sumoch a v kvalite obrazu nieje totozny.


Prosim? Bud mam hodne velke mezery ve vzdelani nebo ses vedle jak ta jedle. Zrcadla vs hranol maji vliv tak maximalne na hledacek a AF modul. Se snimanim snad ne.
Nikon D90 + Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G ED + Nikkor AF-S 35mm f/1.8G + Nikon SB600 + Velbon Sherpa 200R a do kapsy Panasonic LX3

Historie: Nikon F65 -> Nikon Coolpix 3100 -> Canon IXUS 55 -> Nikon D40 ->
team_daddy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 11. 1. 2010 09:59

Ja som sa trochu zle vyjadril. Zobrazenie (vo fotaku) je ine pouzitim hranola verzus zrkadiel
algoritmus spracuvajuci snimky je iny (aj ked by mal byt totozny) je to taky rozdiel ako mezdi D3 a D700 ktore maju totozne cipy ale vysup nieje rovnaky.
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod team_daddy 11. 1. 2010 10:51

Bajz0 píše:Ja som sa trochu zle vyjadril. Zobrazenie (vo fotaku) je ine pouzitim hranola verzus zrkadiel
algoritmus spracuvajuci snimky je iny (aj ked by mal byt totozny) je to taky rozdiel ako mezdi D3 a D700 ktore maju totozne cipy ale vysup nieje rovnaky.


Tak to potom ano. Pokud jsi to myslel takhle, tak to jo.

A pokud jde o rozdily mezi modely se stejnymi cipy. Krom jineho algortimu maji udajne velky vliv low-pass filtry pred cipy.
Nikon D90 + Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G ED + Nikkor AF-S 35mm f/1.8G + Nikon SB600 + Velbon Sherpa 200R a do kapsy Panasonic LX3

Historie: Nikon F65 -> Nikon Coolpix 3100 -> Canon IXUS 55 -> Nikon D40 ->
team_daddy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 11. 1. 2010 16:42

Low-pass a AA filtry, pro upřesnění. Ty jsou pěkně drahé :) To spolu s mikročočkami je hlavní důvod proč je výstup Sony A900 oproti D3x je tak slabý, ačkoliv by se mělo jednat o totožný čip.

Velmi odobný čip má i D300/D300s, jen zase kvalitnější obvody, vícebitové zpracování, lepší algoritmy (i silnější procesor),..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 11. 1. 2010 20:40

vrátím se ještě k tomu ISO v hledáčku:

no permanentně mi o nezobrazuje, ale když zmáčknu tlačítko pro ISO (samostntný) tak se mi zobrazí a rolerem ho můžu měnit. potom jen namáčknu nebo počkám nebo zase stisknu ISO a fotím dál... a to jedno číslo co se mi tam nepíš si zapamatuji
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 11. 1. 2010 21:54

stejně bych ho tam ocenil, obzvlášť při reportu..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tumek 11. 1. 2010 22:22

Já nevím jestli vám dobře rozumím, ale u D5000 lze vidět v hledačku nastavené ISO pokud si to zapneš místo ukazatele zbývajících fotografií.
tumek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PanEr 12. 1. 2010 14:09

Kolegové můžu mít dotaz z trochu jiného soudku, a to na zkušenosti s nakupováním fotovýbavy ze zahraničí? Konkrétně US. Když sleduju ceny na Amazon (US), tak s porovnáním v ČR (EU) je to tak ohromující rozdíl, že reálně zvažuji využít kámoše, který má brzy cestu do Ameriky a mohl by mi udělat kurýra. Vidím pak však dost problém v případě potřeby reklamace. Znamená to jen poštovné do US nebo i další komplikace? (A kdyby nakonec neletěl, máte někdo zkušenosti i s event. zasíláním fotozboží z Amazon US?)
PanEr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doggg 12. 1. 2010 15:32

- US Amazon ti to z do cech neposle (da se vyuzit amazon uk, popr. zasilkovasluzba.com nebo ebay.com) + pozor, ze k finalni cene si pripocti 20% DPH, ktery ti napali celnik (clo by se nemelo platit, nebo je minimalni), pokud si pak k tomu pripoctes omezenou zaruku (vetsinou celosvetova 1leta nebo zadna - resp. platna jenom u obchodnika - coz znamena zhruba 2000kc+ za balik zpet do usa) takse podle me nakup a poslani nevyplati

- dovezt z primo ti do vyse uvedenho nezapocte DPH a CLO jinak plati to same. Z vlastni zkusenosti jsem letos malem v USA koupil d90 (nabizena s 18-105 (nevim presne) objektivem za 1100dolaru (jenom telo vychazelo na zhruba 1000USD), nakonec jsem koupil (jelikoz jsem objektiv nechtel a nechtelo se mi ho pak prodavat) ve FotoSkoda za 20k s bezproblemovou zarukou a moznosti si nechat zadarmo 10x vycistic cip. rozdil ceny je vzhledem k moznym problemum alespon pro me zanedbatelny.

ale necht kazdy vybira podle sveho uvazeni :)
Doggg
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků