Canon 450D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod havr 24. 4. 2009 07:00

janfran píše:Kometa: Mřížka mi pomáhá, protože mám z nějakého důvodu větší problém udržet horizont v rovině, než na displayi. Ale spousta lidí zase fotí bez ní, takže ono to taky půjde...
LV mi na různých "společenských" událostech chybí víc, než jsem čekal- nemůžu jednoduše hnout s foťákem jak chci, musim za nim vláčet celý tělo, hrbit se, stavět na špičky, vyklánět, cpát se...takže ne že by to nešlo, ale jde zkrátka o pohodlí. Problémy jsou pak dva- foťák není tak stabilní a při LV většinou ostří zrcadlovky mnohem pomaleji (nebo musí sklopit zrcátko a během ostření pak není vidět obraz).
Jak vidíš, někdo se bez LV v klidu obejde a jiný ho využije- jestli se vidíš na druhý případ, bude myslím lepší koupit přístroj, který ho umí- kdyžtak ho prostě nevyužiješ, stejně jako celou řadu dalších funkcí, na které ani nesáhneš. Je to lepší, než kdyby ses pak cítila omezená.
Když má tolik kamarádů Canon, získala bys jeho pořízením jednu výhodu- mohla bys s hlubokým výstřihem obcházet místo prodavačů dotyčné kamarády a prosit o zapůjčení různého vybavení...


Jojo, mam stejnej problem s horizontem :-)

LV jsem okomentoval v predchozich postech. Nekdy se muze hodit, ale rozhodovat se o tele/znacce (ktera pak vetsinou v bodoucnu zustava konstantni) podle pritomnosti/nepritomnosti LV neni doby. Je prece mnohem vice klicovych parametu.

Party taky... jeste bych dodal ze bych osobne na party nevzal zrdcadlo, s 17-40/4L, protoze si myslim ze po par pivech uz by me bylo jedno jestli odchazim s fotovybavou nebo ne :-)

Nechci delat reklamu, ale v Brne v Megapixelu jsem si hodinu zkousel skla (jestli 70-200 nebo jen 70-300 ), na ntb jsem si kontroloval snimky 1:1 prodavac se mi ochotne venoval.

Pokud jsou to kamaradi, tak to pujde i bez vystihu, jinak to nejsou kamaradi :-)
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 4. 2009 07:17

uff,..17-40tka je na party dobrá akurát svojou vodeodolnosťou (svetelnosťou sa nehodí),...začínam uvažovať nad 16-35, lebo by sa mi zišiel na koncerty,....nece niekto moju 17-40 za 500€/14tisKč?:)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kometa 24. 4. 2009 21:04

LV chci určitě, o tom nepochybuju. zatím jsem fotila jen kompaktem a tam jsem hledáček zcela ignorovala. Je pravděpodobné, že na zrcku se to změní, ale přijít o LV bych nechtěla. Naopak toužím po tom polohovatelném display, ale u D5000 bych tím zas přišla o jiné věci a to se mi moc nechce. No, uvidím, až bude v obchodech, jak si budem sympatické.

To, že má mé okolí canony neznamené, že by byli kdoví jak vybavení. Navíc ono 3:1 zas neni takovej nepoměr.

S těma párty- já zas nejsem nijak moc velká pařmenka, do 4 piv foťák uhlídam a nad 5 neuhlídám ani žaludek, tudíž tuhle míru nepřekračuju ;-)

Ohledně pískání - dozvěděla jsem se, že je to fakt ta stabilizace. Ale Nikoňácký VR slyším mnohem méně, řekla bych, že je na vyšší frekvenci.
Kometa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod havr 25. 4. 2009 08:01

Kometa píše:LV chci určitě, o tom nepochybuju. zatím jsem fotila jen kompaktem a tam jsem hledáček zcela ignorovala. Je pravděpodobné, že na zrcku se to změní, ale přijít o LV bych nechtěla. Naopak toužím po tom polohovatelném display, ale u D5000 bych tím zas přišla o jiné věci a to se mi moc nechce. No, uvidím, až bude v obchodech, jak si budem sympatické.

To, že má mé okolí canony neznamené, že by byli kdoví jak vybavení. Navíc ono 3:1 zas neni takovej nepoměr.

S těma párty- já zas nejsem nijak moc velká pařmenka, do 4 piv foťák uhlídam a nad 5 neuhlídám ani žaludek, tudíž tuhle míru nepřekračuju ;-)

Ohledně pískání - dozvěděla jsem se, že je to fakt ta stabilizace. Ale Nikoňácký VR slyším mnohem méně, řekla bych, že je na vyšší frekvenci.


Nezkousela jsi premyslet o EVF? Treba by jsi zjistila ze to je to co hledas.

Ja mam subjektivne pocit ze 70-200/4 L IS USM "piska" mene jak Nikkor 18-200 VR :-)

Jestli to s focenim myslis opravdu vazne, tak podle meho nazoru je tedka idealni 40D od canonu (50D se moc nepovedla) nebo nikon D90. Rorhoduj se podle klicovych vlastnosti a ne podle pritomnosti LV. Jinak oba tyto stroje LV maji...
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kometa 25. 4. 2009 10:37

Zkoušela, dokonce jsem měla i vybranou Canon SGSX1 nebo tak nějak. Ale pak jsem viděla nějaké fotky... a hrozně to zkresluje, zeď je v jeho podání sudem, fakt mě zklamaly.

Já si právě myslím, že v té kategorii a značkách, co se rozhoduju, má LV všechno. Na tu 40D kouknu, zatím jsem se přikláněla k D90. Díky

Možná, že ty lepší objektivy od Canonu pískaj ještě míň, nevím, já držela v ruce jen plasťáka 15-55.
Kometa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ---igi--- 25. 4. 2009 12:59

Teda s tím pískáním jsem docela v šoku, já neslyším u svých VR absolutně nic (tedy kromě takového jako kdyby šumění které nestojí za řeč) a to mám prý sluch ještě hodně dobrý (jsem celkem mladej ;-) ) ... napadá mě že máš asi vyjímečně citlivý sluch nebo že to každé VRko nedělá :hm
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 25. 4. 2009 15:02

mě to alfa dělá při zaplé stabilizaci, ale je to slyšitelný, jen když dám foťák blíž k uchu a při čase od 1s
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod havr 25. 4. 2009 23:46

---igi--- píše:Teda s tím pískáním jsem docela v šoku, já neslyším u svých VR absolutně nic (tedy kromě takového jako kdyby šumění které nestojí za řeč) a to mám prý sluch ještě hodně dobrý (jsem celkem mladej ;-) ) ... napadá mě že máš asi vyjímečně citlivý sluch nebo že to každé VRko nedělá :hm


Musi to delat... Ze by ty dva gyroskopy? :-)
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod havr 26. 4. 2009 00:19

Kometa píše:Zkoušela, dokonce jsem měla i vybranou Canon SGSX1 nebo tak nějak. Ale pak jsem viděla nějaké fotky... a hrozně to zkresluje, zeď je v jeho podání sudem, fakt mě zklamaly.

Já si právě myslím, že v té kategorii a značkách, co se rozhoduju, má LV všechno. Na tu 40D kouknu, zatím jsem se přikláněla k D90. Díky

Možná, že ty lepší objektivy od Canonu pískaj ještě míň, nevím, já držela v ruce jen plasťáka 15-55.


15-55 = 18-55 IS? predpokladam podle toho piskani, to je relativne povedej kousek (z pohledu entry level a porovnani s 18-55 mkII) i ten 55-250 IS pry neni spatenej, ale kazdej nakonec koupi 70-200, jen je otazka kolik skel mezi tim vystrida :-)

Nechci te strasit ale prechod z kompaktu na DSLR nemusi byt tak hladkej a ze dne na den nezacnou padat super fotky... Najednou zacnes bojovat s vecma, ktere ti kompakt delal automaticky, DOF, atd.

Hodne uzitecneho najdes u Romana Pihana na http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm

Projdi si dpreview.com ohledne tel
http://www.dpreview.com/reviews/compare ... 0&show=all

Zaroven si projdi PhotoZone.de, abys vedela jake jsou na trhu skla
http://www.photozone.de/reviews

U 40D je super kombinace Canon EF 17-40mm f/4 USM L + Canon EF 50mm f/1.4 USM + Canon EF 70-200mm f/4 USM L IS :-)
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kometa 26. 4. 2009 08:07

O samotný akt focení se nebojím. Nemám žádné profi ambice, takže se do ničeho neženu, myslím, že nemám proč být zklamaná. Co mě docela straší je hmotnost, aby mě bavilo se s tím tahat a naprosto mě děsí ceny skel. Uvažuju, jestli to má vůbec smysl, když se do toho musí investovat takové tisíce. Pak když se třeba dozvím, že s levnejma(nebo spíš-cenově dostupnejma) objektivama (řeč byla o Nikkoru 18-105 VR) stejně malou hloubku ostrosti nepořídím, tak mě to docela odrazuje.
Kometa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 26. 4. 2009 09:00

Rozhodně pořídíš o dost menší hloubku ostrosti, než s kompaktem - dostatečně malou na to, aby šla použít pro oddělení popředí od pozadí.

Příliš malá HO taky nemusí být kdovíco (například portrét s ostrou půlkou oka).
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ---igi--- 26. 4. 2009 09:41

havr píše:
---igi--- píše:Teda s tím pískáním jsem docela v šoku, já neslyším u svých VR absolutně nic (tedy kromě takového jako kdyby šumění které nestojí za řeč) a to mám prý sluch ještě hodně dobrý (jsem celkem mladej ;-) ) ... napadá mě že máš asi vyjímečně citlivý sluch nebo že to každé VRko nedělá :hm


Musi to delat... Ze by ty dva gyroskopy? :-)


Hmm, tím pádem mám své objektivy nějak odhlučněné :D
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 26. 4. 2009 09:47

Tohle je např. focené Sigmou 17-70: http://forum.fotografovani.cz/file.php?48,file=547379
S 18-105VR půjde pozadí někdy rozmazat ještě víc, jindy o něco méně. I kdybys chtěla dosáhnout mnohem většího rozmazání, nemusíš ještě dávat závratné částky, stačí k tomu např. pevná padesátka, nebo jakýkoli teleobjektiv. Jenom bys v obou případech musela počítat s některými omezeními (např. obtížné focení teleobjektivem v místnosti, a pevná padesátka, jak název napovídá, nezoomuje).

Jestli tě ale odrazuje hmotnost (a rozměry?), asi bys s sebou nechtěla brát víc objektivů a pak je 18-105VR dobrý univerzál. D5000 má menší rozměry než D90, ale zase ořezané ovládání (ikdyž ne tak špatné, jak se občas tvrdí) a menší hledáček.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 26. 4. 2009 10:41

Pak když se třeba dozvím, že s levnejma(nebo spíš-cenově dostupnejma) objektivama (řeč byla o Nikkoru 18-105 VR) stejně malou hloubku ostrosti nepořídím, tak mě to docela odrazuje.


Samozdrejme neporidis tak malou hlobku ostrosti a levnejsim sklem, jako s nejakym hodne drahym. Ale pokud zvolis delsi ohnisko (s levnym tele), dostanes se na zajimavou uroven. Vubec bych se toho nebal. Nehlede na to, ze existuji "pevne padesatky", a to jsou v F1.8 nejlevnejsi objektivy vubec.

http://www.davesfoto.estranky.cz/archiv/ifile/48.jpg

55-250IS - za par tisic.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod havr 26. 4. 2009 20:17

Kometa píše:O samotný akt focení se nebojím. Nemám žádné profi ambice, takže se do ničeho neženu, myslím, že nemám proč být zklamaná. Co mě docela straší je hmotnost, aby mě bavilo se s tím tahat a naprosto mě děsí ceny skel. Uvažuju, jestli to má vůbec smysl, když se do toho musí investovat takové tisíce. Pak když se třeba dozvím, že s levnejma(nebo spíš-cenově dostupnejma) objektivama (řeč byla o Nikkoru 18-105 VR) stejně malou hloubku ostrosti nepořídím, tak mě to docela odrazuje.


Pokud te bude foceni bavit, tak zacnes premyslet o drazsih sklech automaticky, staci 1x vyzkouset... Relativne povedej je 18-200 VR, mas tam celej rozsah, ale idealni je vice objektivu kvalitnejsich

Jinak bokeh u zrdcadlovky budes mit podstatne vetsi i s obycejnym sklem v porovnanim s kompaktem, kterej ma DOF hodne velkou (svoji konstrukci)
havr
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků