Canon 450D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 7.lump 24. 3. 2009 13:11

Dobry den, po dlouhe dobe jsem se rozhodnul, ze si misto sveko dig. kompaktu (Olympus) poridim zrcadlovku, premyslim o Canon 450d a objektiv Sigma 17-70 mm f/2,8-4,5 dc macro.
http://www.fotoradce.cz/recenze-sigma-17-70-dc-macro.php
Jsem zacatecnik, fotim hlavne krajinu (priroda) obcas nejake makro... atd. chtel bych nejaky univerzalni objektiv s dobrou svetelnosti ale ta Sigma zase nema stabilizaci obrazu, tak nevim. Nechci nejake seťáky, vsude pisou, ze jsou na prd. Budu vdecny za rady diky.
7.lump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 3. 2009 13:39

Ta 17-70 se uz docela rozbrala tady..

viewtopic.php?f=213&t=1068781

Je to velmi slusna volba, ale co se týče "seťáků", tak to te asi zklamu. ony totiz nejsou naprd vsechny, ale jen nektere. A konkretne ten, co se bezne dava k 450D je velmi povedeny. Takze nez zacnes vsechno hazet do jednoho pytle, nejprve posbirej co nejvice informaci.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 24. 3. 2009 13:52

Jestli chceš za každou cenu stabilizátor, můžeš k té Sigmě koupit jiné tělo, např. Pentax K200D nebo Sony A200 (A300, A350).
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7.lump 24. 3. 2009 14:40

_DAVE_: Ok... přečtu si to. diky

janfran: za každou cenu ne, doufam ze u te Sigmi 17-70 me to vykompenzuje ta svetelnost... chtel jsem slyset jine nazory... diky.
7.lump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod magie 24. 3. 2009 14:42

ja mam 450D so setakom ako svoju prvu zrkadlovku a som maximalne spokojna, aj so setakom. aj ked je pravda ze porovnavat s drahymi objektivmi to neviem a nemozem, lebo nie som milionar.
magie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 3. 2009 14:51

7.lump - Svetelnost ti to tam moc nevykmpenzuje, protoze opravdu kvalitni fotky ta Sigma produkuje az na clone F5.6.. Takze svetelnost ano, ale za cenu nizsi ostrosti.
Potreba stabilizace je na kratkem objektivu pomerne diskutabilni.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7.lump 24. 3. 2009 14:55

_DAVE_: tak co si mam poridit za objektiv? 8-S
7.lump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 3. 2009 15:02

Sigma je fajn, ale zadna velka pridana hodnota to proti 18-55IS neni. Takze je na miste si poradne rozmyslet jestli ten priplatek kolem 6000Kc za to stoji. (Sigma stoji kolem 8000Kc, 18-55IS dostanes v setu za cca 2000Kc).. Za usetrene penize (plus neco malo navic) muzes koupis treba tele. Vzdy je to dilema. :)

Pokud chces chces jedno univerzalni sklo, a podari se ti tu Sigmu koupit levne, vem ji. Jinak ten priplatek asi nema vyznam. A 18-55IS rozhodne neni horsi co se tyce kvality.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7.lump 24. 3. 2009 15:12

OK, dekuji... popřemýšlím a podívám se po 18-55IS co nabizi atd.
7.lump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 24. 3. 2009 15:21

Já s tou Sigmou klidně fotím na plnou díru- kvalita není oproti zacloněnému objektivu o tolik horší, aby mě to nějak zásadně omezovalo- Při prohlížení na monitoru nebo tisku do A5 nevidim rozdíl a i na větších formátech ho musím hledat, na první pohled si ho nevšimnu. Možná v rozích je na nižší clonu měkčí, ale to mě netrápí.
Náskok Sigmy ve světelnosti je cca 2/3EV- stabilizátor zvládne mnohem víc, ale zase nepomůže na pohybující se objekty. Pokud jde o makro, 18-55IS není zas o tolik horší než Sigma, zvětšuje zhruba o třetinu míň.
O něco delší ohnisko spolu s lepší světelností umožňují dosáhnout menší HO, přední člen se neotáčí, což zpříjemňuje práci s polarizačním filtrem- zkrátka těch plusů je na straně Sigmy asi víc, ale poměrem cena/výkon je 18-55IS lepší. Některé obchody ale nabízí jako zvýhodněný seťák i tu Sigmu.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 24. 3. 2009 15:28

co třeba mrknout na Tamron 17-50/2.8
je teda dražší, má horší konstrukci ale...

je ostřejší než ta sigma, hlavně na 2.8, světelnost je konstantní a na 17mm je širší jak ta sigma
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7.lump 24. 3. 2009 15:37

Jeste jsem se chtel zeptat na telo Canon 450d jake s nim mate zkusenosti (výhody a nevýhody), neco jsem si precetl par recenci a tady na foru taky neco ale nejsem z toho moudrý. Nebo mam radsi poridit Nikona? diky
7.lump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 3. 2009 16:08

No tak pokud to nemusi byt nutne canon, popremyslej hlavne kvuli objektivum. Zatimco na Canon mas maximalne tu Sigmu a 18-55IS, na nikon je luxusni 18-105..

D60 se s timto sklem da sehnat za 14000, coz podle me pro zacatecnika, ci financne omezeneho fotografa nema konkurenci.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod havr 25. 3. 2009 08:04

7.lump píše:Jeste jsem se chtel zeptat na telo Canon 450d jake s nim mate zkusenosti (výhody a nevýhody), neco jsem si precetl par recenci a tady na foru taky neco ale nejsem z toho moudrý. Nebo mam radsi poridit Nikona? diky


Zkus se podivat taky na 1000D a porovna rozdily s 450D

http://www.dpreview.com/reviews/compare ... d&show=all
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7.lump 25. 3. 2009 10:07

Tak ted mam dilema jestli Canon nebo Nikona. Kdyz se podivam u Canona tak je lepsi vzit telo 1000D nez 450D nejsou tam zase takove rozdily. a Zase u Nikona je lepsi objektiv nez ma Canon a vesel bych se do 14 000 Kč, sice jsem, premyslel ze bych investoval alespon 20 000 Kc... tak nevim
7.lump
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků