Canon 450D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bajz0 30. 3. 2009 13:26

Na makro by som skor doporucil kablovu koli tomu ze IRkova chyta viacmenej zpredu alebo odrazom a pri makre to nieje mozne. Ale je pravda ze ja som s tym makro nikdy nefotil pouzivam to na produktovku.
Ja som ju bral od Phottixu ale na D90 nasiel som aj na 450D ale ta mi pride vacsia http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=80885
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kometa 22. 4. 2009 14:40

Zkoušela jsem si dnes tento foťák v prodejně. Zaprvé mě zklamalo, že oproti Nikonu D90, se kterým jsem se hned domluvila a mohla fotit, jsem u Canonu musela poprosit prodavačku, aby mi vyskákala z všelijakýho štelování a ani potom to nebylo ono. Prostě mi to ovládání nepřipadá moc intuitivní. Ale co mi vadilo hlavně - ten foťák pískal ! Částečně asi bude na vinně mé ucho, mám hodně dobré smysly a běžně slyším nabíječky, monitory, zářivky a pod.. Ale tím pádem o něm přestávám uvažovat, protože nepotřebuju žádnou plašičku na krysy.

Zaznamenal jste někdo obdobný problém? Nevíte, čím to je způsobené? Pískal hlavně při namáčknutí spouště, ale občas i mimo. Jak to, že některé foťáky pískají a jiné ne?
Kometa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RychJ 22. 4. 2009 15:23

No nevím, ale mě opravdi nic nepíská a myslím, že hluchej nejsem...
A co jsi kde štelovala, že jsi se nedostala k focení? Ať jsi v Meny kde jsi, jednim zmacknutím spouste más fotak pripraveny k foceni...
RychJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kometa 22. 4. 2009 15:56

Nemusíš být rovnou hluchej, stačí být o pár let starší - s věkem klesá schopnost slyšet vysoké tóny.
Já ten foťák držela v ruce poprvé, ale jak říkám, u Nikonu D90 to šlo samo. Tady jsem vůbec nevěděla jak z toho vyskákat. Nemile mě překvapilo, že mezi LV a hledáčkem se připíná v menu. .. ach jo, musím najít prodejnu, kde bude obsluhovat nějakej ochotnej chlap, co mě do těch zrcadlovek trošku uvede. Si klidně vezmu hlubokej výstřih, když se mi pak za to bude trošku věnovat, něco za něco :D
Kometa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RychJ 22. 4. 2009 16:13

Jak to myslíš, trochu starší? Táhne mi na třetí křížek..:)))
RychJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 22. 4. 2009 21:12

To sa zas budes venovat viac chlapovi a nie fotaku, takze bacha nato... :P
D90 je triedovo vyssie takze aj celkove ovladanie je lepsie. Cim vobec nechcem hovorit ze Nikon ho mal lepsie. Mam sice Nikona ale aj s 5Dckom sa mi robilo dobre. Ked mas take usi tak si urcite vsimnes ze aj pri exponovani maju oba fotaky iny zvuk cvaknutia. Ak mas dve karty zober ich do obchodu vypytaj si oba fotaky a kym bude predavac rozmyslat nad tvojim vystrihom ty mmozes skusit ovladanie a ako fotia to iste. Mimochodom setak Nikkor 18-105 je uplne niekde inde ako ta plastova hracka (s tociacou sa optikou pri ostreni) ktora je k 450ke.
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod havr 23. 4. 2009 07:24

Kometa píše:Zkoušela jsem si dnes tento foťák v prodejně. Zaprvé mě zklamalo, že oproti Nikonu D90, se kterým jsem se hned domluvila a mohla fotit, jsem u Canonu musela poprosit prodavačku, aby mi vyskákala z všelijakýho štelování a ani potom to nebylo ono. Prostě mi to ovládání nepřipadá moc intuitivní. Ale co mi vadilo hlavně - ten foťák pískal ! Částečně asi bude na vinně mé ucho, mám hodně dobré smysly a běžně slyším nabíječky, monitory, zářivky a pod.. Ale tím pádem o něm přestávám uvažovat, protože nepotřebuju žádnou plašičku na krysy.

Zaznamenal jste někdo obdobný problém? Nevíte, čím to je způsobené? Pískal hlavně při namáčknutí spouště, ale občas i mimo. Jak to, že některé foťáky pískají a jiné ne?


IS (VR, OS), to je naprosto normalni
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod havr 23. 4. 2009 07:50

Kometa píše:Nemusíš být rovnou hluchej, stačí být o pár let starší - s věkem klesá schopnost slyšet vysoké tóny.
Já ten foťák držela v ruce poprvé, ale jak říkám, u Nikonu D90 to šlo samo. Tady jsem vůbec nevěděla jak z toho vyskákat. Nemile mě překvapilo, že mezi LV a hledáčkem se připíná v menu. .. ach jo, musím najít prodejnu, kde bude obsluhovat nějakej ochotnej chlap, co mě do těch zrcadlovek trošku uvede. Si klidně vezmu hlubokej výstřih, když se mi pak za to bude trošku věnovat, něco za něco :D


Osobne mam C 400D a nekolik dni jsem mel pujcenou Nikon D80 a nepocitoval jsem problem, akorat to ze jsem po slepu nemel osahany volby jako WB, ostrici body, etc...

Jedine co mi na Canonu oproti Nikonu chybelo byl volitelnej grid v hledacku. Klobouk dolu, to se nikonu povedlo.

LV u DSLR povazuju za zbytecnost, neni na hledacek. Nejak nemuzu pochopit proc je to takova moda. Napada nekoho nejake rozumne vyuziti LV?

Jinak D90 bude rozhodne lepsi volba (v oblasti tela), to je uplne jina trida. 450D bych porovnaval s D60. Zkus se zamyslet jake budes potrebovat skla a kolik stoji, Telo je spotrebni material, ale skla ti vydrzi mnohem dele, podivej se co maji kamaradi v okoli a pak si cast techniky pujcit... (treba s rybim okem nefotim, ale je super si zajit s kamosama na foto workshop a zkusit si par snimku)
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 23. 4. 2009 08:14

LV pri archytekture ako aj pri produktovke je uplne super. Vacsinou je to o tom ze fotak mas v nejakej takej poloho kde by si musel klacat alebo mat schodiky aby si sa vyhol tuctovemu uhlu. A pri produktovke ostris cez LV s pomocou dialkovej spuste a fotaku sa viacmenej chytas len ked potrebujes zmenit uhol.
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod havr 23. 4. 2009 08:24

Bajz0 píše:LV pri archytekture ako aj pri produktovke je uplne super. Vacsinou je to o tom ze fotak mas v nejakej takej poloho kde by si musel klacat alebo mat schodiky aby si sa vyhol tuctovemu uhlu. A pri produktovke ostris cez LV s pomocou dialkovej spuste a fotaku sa viacmenej chytas len ked potrebujes zmenit uhol.


Pokud to nema vyklopnej LCD tak stejne lezim u zeme. Jinak se da pouzit angle viewfinder... a clovek si pripomene starej dobrej Flexaret :-)
http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... etrieveSku

na DSLR jsem presel ze SLR, takze me nenapadne pouzit LCD.... Dokonce se mi parkrat stane ze me dojde baterka, protoze LCD mam vypnute a jen v nahldedu obcas kontroluju fotku.

Co me chybi na 400D/450D je stavovej display, ale to poresim prechodem na 5D
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kometa 23. 4. 2009 16:06

havr píše: Jedine co mi na Canonu oproti Nikonu chybelo byl volitelnej grid v hledacku. Klobouk dolu, to se nikonu povedlo.

LV u DSLR povazuju za zbytecnost, neni na hledacek. Nejak nemuzu pochopit proc je to takova moda. Napada nekoho nejake rozumne vyuziti LV?

Jinak D90 bude rozhodne lepsi volba (v oblasti tela), to je uplne jina trida. 450D bych porovnaval s D60. Zkus se zamyslet jake budes potrebovat skla a kolik stoji, Telo je spotrebni material, ale skla ti vydrzi mnohem dele, podivej se co maji kamaradi v okoli a pak si cast techniky pujcit... (treba s rybim okem nefotim, ale je super si zajit s kamosama na foto workshop a zkusit si par snimku)


Co to je volitelnej grid v hledáčku?

LV- třeba si umím představit, že když budu fotit na párty, budu to brát podle LV, protože víc budu sledovat lidi okem, co dělají, jak se tváří, a na LV jen koukat, jestli je mám uvnitř fotky. A nebo u výklopného - tam by bylo super, že by se člověk nikde nemusel plazit. Protože já se znám, já se plazit nebudu, takže ty fotky buď budu zkoušet poslepu s AF a nebo je prostě nevyfotím. Kromě rizika znečištění oděvu mi taky vadí to, že člověk u toho plazení vypadá jak bůhví jakej umělec a já tohle zdání budím nerada.

Skoro všichni kamarádi mají starší Canony, jeden má staršího Nikona, ale prý s ním moc neumí a jeden je na SLR. Hlavně teď vůbec nemam čas je obíhat, protože mam 2 týdny do státnic :-(
Kometa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rdk 23. 4. 2009 18:17

Kometa:
Gridem asi bylo myšlena mřížka, která ti rozděluje obraz.
Asi něco jako tady, ale bylo by to v hledáčku:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/page10.asp
(obrázek v druhém řádku vpravo: Optional 'thirds' grid lines overlay)

A LV se sice povoluje/zakazuje přes menu, ale když je už povolený, tak se kdykoli dá zapnout a vypnout přes tlačítko SET na foťáku a do menu už nemusíš. Já si zatím ale vždy vystačil s hledáčkem a také jsem původně myslel, že LV budu používat.
Jinak nevím co si představuješ pod pojmem párty, ale nejsem si jistý zda je dobrý nápad tam nosit zrcadlovku, která i s objektivem stojí třeba kolem 20tis. Předpokládám, že se tam chceš bavit, pít, ... s ostatními a ne dělat reportérku, která si bude stále dávat pozor na foťák.

Já mam také 450D a taky žádné pískání či něco podobného neslyším a také si nemyslím, že by to bylo věkem. Pokud máš nyní státnice, jsem asi 1-2 roky starší než ty.
A domluva s tímhle foťákem u mě byla také úplně v pohodě a nemohu si stěžovat, že bych se s ním nějak nedokázal domluvit. Všechno v pohodě.
rdk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 23. 4. 2009 19:11

Kometa: Mřížka mi pomáhá, protože mám z nějakého důvodu větší problém udržet horizont v rovině, než na displayi. Ale spousta lidí zase fotí bez ní, takže ono to taky půjde...
LV mi na různých "společenských" událostech chybí víc, než jsem čekal- nemůžu jednoduše hnout s foťákem jak chci, musim za nim vláčet celý tělo, hrbit se, stavět na špičky, vyklánět, cpát se...takže ne že by to nešlo, ale jde zkrátka o pohodlí. Problémy jsou pak dva- foťák není tak stabilní a při LV většinou ostří zrcadlovky mnohem pomaleji (nebo musí sklopit zrcátko a během ostření pak není vidět obraz).
Jak vidíš, někdo se bez LV v klidu obejde a jiný ho využije- jestli se vidíš na druhý případ, bude myslím lepší koupit přístroj, který ho umí- kdyžtak ho prostě nevyužiješ, stejně jako celou řadu dalších funkcí, na které ani nesáhneš. Je to lepší, než kdyby ses pak cítila omezená.
Když má tolik kamarádů Canon, získala bys jeho pořízením jednu výhodu- mohla bys s hlubokým výstřihem obcházet místo prodavačů dotyčné kamarády a prosit o zapůjčení různého vybavení...
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod havr 24. 4. 2009 06:22

Kometa píše:
havr píše: Jedine co mi na Canonu oproti Nikonu chybelo byl volitelnej grid v hledacku. Klobouk dolu, to se nikonu povedlo.

LV u DSLR povazuju za zbytecnost, neni na hledacek. Nejak nemuzu pochopit proc je to takova moda. Napada nekoho nejake rozumne vyuziti LV?

Jinak D90 bude rozhodne lepsi volba (v oblasti tela), to je uplne jina trida. 450D bych porovnaval s D60. Zkus se zamyslet jake budes potrebovat skla a kolik stoji, Telo je spotrebni material, ale skla ti vydrzi mnohem dele, podivej se co maji kamaradi v okoli a pak si cast techniky pujcit... (treba s rybim okem nefotim, ale je super si zajit s kamosama na foto workshop a zkusit si par snimku)


Co to je volitelnej grid v hledáčku?

LV- třeba si umím představit, že když budu fotit na párty, budu to brát podle LV, protože víc budu sledovat lidi okem, co dělají, jak se tváří, a na LV jen koukat, jestli je mám uvnitř fotky. A nebo u výklopného - tam by bylo super, že by se člověk nikde nemusel plazit. Protože já se znám, já se plazit nebudu, takže ty fotky buď budu zkoušet poslepu s AF a nebo je prostě nevyfotím. Kromě rizika znečištění oděvu mi taky vadí to, že člověk u toho plazení vypadá jak bůhví jakej umělec a já tohle zdání budím nerada.

Skoro všichni kamarádi mají starší Canony, jeden má staršího Nikona, ale prý s ním moc neumí a jeden je na SLR. Hlavně teď vůbec nemam čas je obíhat, protože mam 2 týdny do státnic :-(


Volitelnej grid v hledacku je klasicka mrizka, ale muzes si ji v menu zapinat/vypinat. Canon ti ma na volitelne matnici, takze ji tam mas bud furt nebo vubec.

Nepredstavuj si LV jako neco spasitelneho, trochnu si rict ze v hledacku vidim scenu lepe jak na LCD (pri foceni v horsim svetle). Jinak vyklopnej LCD ma myslim tedka novinka Nikon D5000, ale stejne si myslim LV je na DSLR spise jen modni zalezitost.

Az budes na party, tak si vem do malej kompakt, vysledek bude stejnej :-) Pokud teda sebou nebudes nosit 580 blesk.

Vidis nmaji kamaradi starsi Canony, tak maji EF bajonet a muzes si od nich poucit skla a nemusite kazdej kupovat vsechno, kdyz urcitej rozsah vyuzijes jednou za cas. Ja mam treba kamosa, kterej foti vice mene jen rybou, takze ma kvylitni, ja jsem si to chtel parkrat zkusit, tak me prislo blby jit do kramu a koupit skolo ktery me stejne bude lezet doma.
havr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod havr 24. 4. 2009 06:37

rdk píše:Kometa:
Gridem asi bylo myšlena mřížka, která ti rozděluje obraz.
Asi něco jako tady, ale bylo by to v hledáčku:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/page10.asp
(obrázek v druhém řádku vpravo: Optional 'thirds' grid lines overlay)

A LV se sice povoluje/zakazuje přes menu, ale když je už povolený, tak se kdykoli dá zapnout a vypnout přes tlačítko SET na foťáku a do menu už nemusíš. Já si zatím ale vždy vystačil s hledáčkem a také jsem původně myslel, že LV budu používat.
Jinak nevím co si představuješ pod pojmem párty, ale nejsem si jistý zda je dobrý nápad tam nosit zrcadlovku, která i s objektivem stojí třeba kolem 20tis. Předpokládám, že se tam chceš bavit, pít, ... s ostatními a ne dělat reportérku, která si bude stále dávat pozor na foťák.

Já mam také 450D a taky žádné pískání či něco podobného neslyším a také si nemyslím, že by to bylo věkem. Pokud máš nyní státnice, jsem asi 1-2 roky starší než ty.
A domluva s tímhle foťákem u mě byla také úplně v pohodě a nemohu si stěžovat, že bych se s ním nějak nedokázal domluvit. Všechno v pohodě.


Myslel jsem mrizku v hledacku:
http://a.img-dpreview.com/reviews/Nikon ... finder.jpg
Grid u LV dobry, ale neni nad to to mit v hledacku, pak si clovek usetri spoustu casu pri postprocessu...

To piskani si myslim ze je IS, taky to na ISkovych sklech slysim. Subjektivne si myslim ze VR piska jeste vice

S tim menu me to prijde uplne stejny jak u Nikonu... Nikon ma vertikalni nabidku, Canon horizontalni, jinak je to stejny :-) Kdyz jsem mel na cas D80, tka jsem si ji osahal a sel fotit

Jinak s tvym nazorem na dslr a party naprosto souhlasim... K tomuto je dobry mit nejakej starej kompakt (pouzivam prehistorickej Olymp C350) a kdyz ho ztratim/znicim/etc tak se nic nestane.
havr
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků