Canon 450D vs Nikon D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 3. 2009 15:37

Kym nefotis sport/pohyb, tak sa so senzorom u zrkadlovky trapit nemusis .. na tvoje potreby aj tak budes moct pouzit nizku citlivost kde sum velmi neregistrovat...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cc355 13. 3. 2009 15:37

Myslím, že K20 je slušný foťák, i s tou K10 se dá myslím fotit slušně, problém bych viděl v objektivech... je jich málo a málokde se na ně můžeš podívat... Ale jako opravdu velkou výhodu vidím ve stabilizaci chipu... je to paráda, když jsou stabilizovány všechny objektivy...Jinak mám D80 a jsem spokojený. Kdybych si nyní chtěl koupit foťák, tak bych trochu přidal k D90 a nebo přidal hoooodně k D300. Jako uživatel D80 vidím, že obrazový výstup z D90 je asi lepší. Osobní srovnání jsem nedělal...ahoj :-)
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 3. 2009 15:45

Vraj K20D ma moznost spravit HDR zaber (z 2 zaberov) priamo vo fotaku!!!
A mala by byt aj viac odolna .. skratka ako profesionalnejsie modely.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miple 13. 3. 2009 15:46

No já bych stejně volil i k tomu Pentaxu tu Sigmu 17-70. Pak by to asi bylo horší s teleobjektivem za rozumnou cenu.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 3. 2009 15:52

to nie je iste .. skus porovnat ceny stabilizovanych teleobjektivov pre Nikon/Canon s nestabilizovanymi pre Pentax (ber do uvahy aj inych vyrobcov co su s nim kompatibilny)

Co som si vsimol zakladne objektivy su sice rovnako drahe aj s/bez stabilizacie, no tie lepsie (alebo teleobjektivy) su so stabilizaciou podstatne drahsie.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cc355 14. 3. 2009 18:50

HDR umí přímo ve foťáku, nevím jestli ze dvou nebo tří fotek. V každém případě je to cesta, kterou se budou v budoucnu ubírat i další značky, jako např. čištění čipu u Olympusu taky potom přebraly ostatní značky. Kdybych si zvolil tuto možnost K20D, nekoupil bych si k němu Sigmu 17-70. Je sice univerzální, ale osobně se mi nelíbí jeho kresba i barevné podání.. Více se mi zamlouvaly fotky z Pentaxového objektivu 16-???/4 :-) už si to přesně nepamatuju. Postupně ale docházím k závěru, že nejlepší si je vybrat značku foťáku čistě podle objektivů, které chci používat jak teď, tak do budoucna...Těla se zlepšují pořád, ale na ně budeš pravděpodobně dávat pořád ta samá skla, která už máš..:-) ahoj
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 15. 3. 2009 14:34

To jsi snad první co není se Sigmou 17-70 spokojen. Všude se o něm píše že je velice povedený. Jinak jsem se díval na Pentax DA Zoom 16-45 mm F 4 ED AL za přibližně stejnou cenu jalo Sigma 17-70, ale má světelnost F4 oproti Sigmě F2.8. Jinak Pentax s 2.8 už je za 21000,- a to už je nad můj rámec.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 15. 3. 2009 22:16

Sigma 17-70 je spatna na plnou diru. Pokud se to zavre alespon na F4, idealne na F5.6, je za ty prachy vyborna.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cc355 16. 3. 2009 23:26

Ahoj, osobně jsem s ní nefotil (Zkoušel jsem Sigmu 18-50/2,8, Tamrona 17-50/2,8 a Nikon 18-70), jen jsem viděl různé galerie na Fotoaparatu... Nechci se nikoho dotknout, ale to už se mi zdá Nikor 18-70 lepší volbou (nehledě na světelnost). Případně 16-85/VR , ael nevím jestli je to cenově srovnatelné...:-) Jiank máš pravdu..21000 je už slušná hromádka...:-) dobře vyber ahoj.
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 17. 3. 2009 12:59

Já teď mám Sigmu, Nikkor 18-70 jsem měl před ní. Sigma je o něco ostřejší na nejširším i nejdelším ohnisku, střed jsem nezkoumal. S jinými dvěma kousky by to ale mohlo dopadnout naopak, to je klidně možné.
Sigma je podstatně lepší pro focení detailů až "skoromakra", Nikkor zase v normálních podmínkách o něco rychleji ostří. Na mé D80 ostří Sigma při špatném světle s mimostředovými body nesrovnatelně pomaleji, ale to opět může být problém konkrétní kombinace těla a objektivu. Tyto problémy (stejně jako front-focus nebo back-focus) jsou bohužel u objektivů třetích výrobců častější.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crowly 18. 3. 2009 11:23

Pánové a dámy,

jak čtu různé diskuse, všude se při výběru fotoaparátu stále řeší jedna a tatáž věc ... ŠUM ... přitom, dle mého názoru, je to věc druhotná. Málo kdo z nás fotí na kšeft nebo vystavuje velké formáty.
Myslím si, že v prvním řadě jde o obsah. A je úplně jedno, jestli je vyfocený kompaktem, zrcadlovkou za 10k nebo za 100k. Mám kamaráda, který fotí stařičkým kompaktem KM G400 a takové fotky lidí jaké s ní udělá, já nikdy mít nebudu, protože na to nemám oko. Ano, někdy může šum fotku degradovat, ale u zrcadlovky to téměř nehrozí. Osobně třeba na koncertech fotím na ISO 800 a výše a víc fotek mám zkažených špatným světlem, diváky a jinými faktory než šumem. Navíc šum u Nikonu má víc charakter sůl a pepř jako zrno u klasického filmu a to je mi příjemnější než šum barevný.

A abych se vyjádřil k tématu: Jsem více než dva roky vlastníkem D80 + Nikkor 18-200 k naprosté spokojenosti ... i když teď pokukuji po D90 ;-).
Při výběru byl dlouhou dobu favoritem Canon 400D, protože dle mého názoru, dělá Canon "líbivější" fotky, ale Nikon zvítězil díky objektivu a neutrálnějšímu podání.
Pro výběr mám jednu dobrou radu. Vemte si SD kartu, zajděte si do nějakého obchodu, oba foťáky si ošahejte, vyfoťte si pár snímků, které si můžete doma v klidu prohlédnout a pak se rozhodněte. Není nic horšího, než když si vyberete podle parametrů a pak vám třeba foťák nebude sedět do ruky a bude ležet doma v krabici. Amatérské focení má být pro radost a vůbec nezáleží na tom, čím fotíte.

Přeji dobré světlo a makrofotografům bezvětří.

A ještě jedna poznámka na konec: D80 má úžasnou věc ... stavový display, narozdíl od 450D která blikne svým velkým displayem do očí pokaždé, když ji odděláte od oka, což mne docela iritovalo.
crowly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miple 18. 3. 2009 19:58

Jak se tak dívám tak ta D80 už asi zmizela z nabídek.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 18. 3. 2009 23:37

Pentax K20D NEUMÍ HDR z několika expozic stejně jako to neumí bohužel zatím žádná D-SLR.
Pentax K20D umí stejně jako řada jiných D-SLR (třeba D200, D300, D90, ....) složení fotky z více expozic, což je ale totéž jako prosté sečtení expozic přes sebe. Ovšem tuhle multiexpozici přeruší (!!!) expoziční bracketing (!!!!) Udělá to Nikon D300 i Pentax K20D úplně stejně - brání se sečtení různých expozic! Přitom HDR by chtělo trochu víc, než prosté sečtení bracketingu, ale i tomu se brání!!
Přečtěte si
http://www.pentaximaging.com/files/scms ... Manual.pdf
na straně 103, tam se v manuálu K20D to výslovně dole v rámčku píše!
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 19. 3. 2009 15:04

Však se dá udělat HDR až v PC, nebo ne? Proč se s tím pachtit na malém displei foťáku, když to můžu udělat doma pohodlně na monitoru?
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 3. 2009 15:18

otazka by mala zniet naopak: preco by som sa s tym mal prplat v PC, ked mi to fotak moze spravit automaticky.

Inak ty by si vedel spravit HDR v PC?
Ak ano, cim by si to robil (teda kolko este "treba doplatit" za software)?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků