Canon 450D vs Nikon D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miple 12. 3. 2009 19:43

Zdravím. Tal jsem byl rozhodnut pro C450D, po pročítání a debatování na téma pořízení zrcadlovky mi byl ještě doporučen, i když starší model, Nikon 80D. Jak valký je rozdíl mezi použitými čipy CCD a CMOS na výstupu? Míra šumu při vyšším ISO, Světelnost a velikost hledáčku, zobrazení informací v hledáčku a td.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 12. 3. 2009 20:10

Ahoj, napíšu k D80, víc jak rok jsem s ní fotil, spokojenost maximální. Proti Canonu 450D lepší zpracování, jednoznačně lepší hledáček. D80 je oproti Canonu 450D o třídu výš. Nepatří do stejné kategorie. Pokud bys to chtěl porovnávat tak třeba s Nikonem D60. Držení, ovládání a ostatní prvky nechám stranou, je to věc hodně subjektivní. Pravda je ta, že C 450D měl oproti D80 lepší výsledky na vyšší citlivosti. Myslím tím zpracování a míru šumu. S D80 pro mě byla hraniční citlivost ISO 800. Pak už byl šum dost znatelný. Ale... nepíšeš použití, co hodláš fotit. Jiné nároky na šum bude mít fotograf krajiny a jiné fotograf koncertů.

Myslím, že ale ani s jendím tělem neuděláš chybu. Jen dodám, že nyní mám D90 a onen rozdíl v použití CMOS čipu je opravdu znatelný.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 12. 3. 2009 21:22

450 bych s D60 nesrovnával, já bych 450D zařadil mezi D60 a D80
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 12. 3. 2009 21:30

D60,D80, 1000D, 450D jsou vsechno fotaky jedne kategorie. Rozdily nejsou nejak zasadni. Modely ktere se parametrama od techto fotaku vyrazne lisi jsou az 40D a D90.

Osobne bych pri rozhodovani mezi D80 a 450D bral v potaz hlavne cenu a objektivy ktere ti vic sedi.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 12. 3. 2009 23:14

u mňa by kvôli obrazu vyhral 450D - sorry ale D80 sa už nechytá je to generačný rozdiel, mal som D200 pred mesaicom vymenená za 40D a rozdiel v obraze ako sviňa,
EOS 450D by som porovnal s D90 a vybral si D90,
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 3. 2009 10:00

decibel píše:u mňa by kvôli obrazu vyhral 450D - sorry ale D80 sa už nechytá je to generačný rozdiel, mal som D200 pred mesaicom vymenená za 40D a rozdiel v obraze ako sviňa,

Rozdiel nie je len v spracovani obrazu .. par rozdielnych zrniek v recenziach na ISO 1600 nie je vsetko. Zaujimave ze sa nikde neporovnava dynamicky rozsah na ISO 1600, len sum...

450D ma v porovnani s 40D omnoho horsi autofocus .. aspon v jednom threade sa volakto stazoval ze omnoho viac zaberov mal zle zaostrenych (tusim pri foteni hokeja). Nikony s autofocusom nemaju az take problemy ani pri nizsich modeloch...

Inak ISO 1600 je maximum co sa da na 450D navolit, D80 moze mat aj 3200 (na zmenseniny bezproblemov pouzitelne).

kelav píše:Jen dodám, že nyní mám D90 a onen rozdíl v použití CMOS čipu je opravdu znatelný.
Podla clanku o senzoroch ma CCD relativne navrch .. skusal si porovnat 2 tie iste zabery aj z ineho hladiska ako sumu?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 3. 2009 10:39

Stazoval som sa ja,..ale to bolo o 400D,...uz nikdy ho na sportovej akcii nechcem vidiet:D
K dotazu: urcite by som oba fotaky skusil,...maju ine rozmery a hladaciky (oboje v prospech Nikonu), obraz na vyssom ISO (800+) je zasa vyhodou Canonu,...podobne aj live view....
Rozhodni sa podla toho, co ti sadne do ruky, co fotis, alebo ake chces skla v buducnosti,....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 13. 3. 2009 12:13

No,podle mě v nich co se obrazové kvality velký rozdíl není,do 800 ISO jsou v pohodě oba,bohužel Canon EOS 450D má jenom ISO 1600,to je škoda,protože by ISO 3200 zvládla.Záleží na tobě,co a kde budeš fotit.
Jinak po stránce konstrukční vše hraje ve prospěch Nikonu,jak již bylo řečeno.Já osobně pokud bych vybíral z těchto dvou dnes,beru Nikona D80.Pokud bych ale chtěl "přitlačit" a přemýšlel o Nikonu D90,nebo něco v té cenové relaci,tak by na 100% zvítězil CANON EOS 40D.Je levnější,protože je to starší model a oproti Nikonu D90 je o třídu víš.Má kovovou konstrukci,všechny ostřící boby jsou křížové a je hodně rychlej.Nezapomeň taky promyslet,jaké objektivy budeš pořizovat.V základních objektivech je na tom lépe co se výběru týče Nikom,podle mě i v kvalitě,tele zase vede Canon.
Před půl rokem jsem vybíral úplně stejně a vyhrál Canon EOS 450D.D 80 se mi zdála moc velká na běžné nošení,třeba na procházku....Ale teď pokukuji po lepším a hlavně univerzálnějším základním objektivu a vidím,v čem má Nikom navrch.A najednou je velikost to poslední,co by mi vadilo.Ale měnit nebudu,nekradu :-)
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 13. 3. 2009 12:57

Je levnější,protože je to starší model a oproti Nikonu D90 je o třídu víš

Tohle je samozdrejme pravda, ale D90 ma preci jen jednu zasadni vyhodu. A sice snimaci chip vychazejici z D300. Ten dela z D90 v nekterych disciplinach zcela rovneho konkurenta te 40D. Treba mira sumu je opravdu nizko.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 13. 3. 2009 14:51

Jinak chci fotit hlavně přírodu, archytekturu, makro. Ještě bych se zeptal na Pentax K20D. Dá se srovnávat? K tomu Canonu jsem si vybral objektiv Sigma 17-70. Jaký je ten objektiv v setu s Nikonem D80 AF-S DX 18-135 mm f/3,5-5,6G IF-ED? Podotýkám že přecházím z ultrozoomu na DSLR. Takže v DSLR začátečník.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 13. 3. 2009 15:10

Zasadni rozdil je hlavne v ovladani fotoaparatu.Uz z tohodle hlediska me velmi prekvapuje, jak nekdo muze vahat mezi D80 a necim takovym jako je 450D :roll:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 13. 3. 2009 15:19

Na ten rozsah jaky ma 18-135 je opravdu slusny. Idealni jako univerzalni zaklad. Uplne nejlepsi volbou je ale 18-105. Jak jsem psal, vybirej fotak taky podle objektivu krety ti bude nejvic vyhovovat.

Ja jsem taky zacatecnik, minuly rok jsem prechazel z ultrazoomu. A po masivnim "prehrabavani" se v objektivech a mnoha radach od znamych jsem dosel k zaveru.. Ze Nikon to ma daleko lepsi s univerzalnimi zakladnimi ohnisky (18-70, 18-105, 18-135 - vsechno slusne az hodne dobre levne skla), ale trochu malo je na vyber pri teleobjektivech. 55-500 VR mi prisel trochu malo na konci - ale je to varianta.. A 70-300 VR je uz trochu zrazsi. Nic jineho sluneho jsem nenasel. Upozornuji ze se bavim o kategorii do 10tis. Pro amatery.

U canonu je to naopak, 18-55IS ma velmi slusnou kvalitu, ale pokud hledas univerzalnejsi rozsah je to problem.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 13. 3. 2009 15:21

player - je to jen o zvyku, je to jeden z duvodu proc jsou zaryti "Kanoňáci a Nikoňáci"... ja pouzivam oboji a nemam problem.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 13. 3. 2009 15:21

To já vím, ale chci si tak nějak zjistit jestli není to ovládání na ůkor kvality výstupu. D80 byť lepší ovládání a držení, ale starší CCD snímač. 450D horší ovládání ale modernější snímač CMOS. Jak jsem psal je to prvvní zrcadlovka, tak si neumím představit ten rozdíl kvalit výstupu. Nebudu tisknout žádné plakáty, jen klasická fotka 10x15. Jak je na tom ten Pentax vůči zde porovnávaným foťákům.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 13. 3. 2009 15:27

Nemuzu souhlasit.Ovladani pomoci dvou rolleru je to nejlepsi co muze byt, protoze krom toho ze to je ergonomicky pratelske, je to zaroven i rychle pro manualni nastaveni foceni.
Co se tyce obav ze stareho snimace, tak uprimne receno, co ja bych dal za CCD v D90.Jednak kvuli barvam, druhak kvuli charakteru sumu, kterej kdyz je, tak je stejne hnusnej(digitalni kazdym pixelem) jako ma Canon.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Další stránka