Kam se poděl Pentax K200D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod budnousek 8. 2. 2009 21:35

Kam se poděl Pentax K200D. Líbil se mi velmi a nikde jej nemají nebo doprodávají. Nahrazuje jej snad nižší model K-m? Nevím, Pentax bych chtěl, ale jestli mám koupit K-m, za to, co Canon EOS 1000D, tak koupín Canon.
Nebo snad ymslíte, že K-m má na poražení Canonu? Je to dilema, chci se ěnčím odlišovat, všichni totiž mají Canon či Nikon. Pentax je výborná značka, dědeček měl Pentax istD. Avšak asi zvítězí Canon. Poraďte. Když mi zmizela K200D... :oops: :-S :-(
budnousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod team_daddy 9. 2. 2009 06:48

budnousek píše: Je to dilema, chci se ěnčím odlišovat, všichni totiž mají Canon či Nikon.

Jezisi kriste, z takovychle slov mi jde mraz po zadech.

Kvuli siri doplnku bych volil prave jednu z techto dvou velkych znacek. A jeste jeden malinky argument. Ted jsem se bavil s kolegou z prace, co ma Pentax. Sel jsem zrovna na cisteni cipu. Tak Nikon ho ma treba tady v Brne, za cenu 0Kc-300Kc. Pentax by pry musel posilat do Prahy. I to muzu pomoct rozhodnout, ale nevim, jestli mluvil pravdu, jak kupuju, tak prodavam.
Nikon D90 + Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G ED + Nikkor AF-S 35mm f/1.8G + Nikon SB600 + Velbon Sherpa 200R a do kapsy Panasonic LX3

Historie: Nikon F65 -> Nikon Coolpix 3100 -> Canon IXUS 55 -> Nikon D40 ->
team_daddy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zelovoc 9. 2. 2009 08:56

problem je, ze K200d sa uz prestal vyrabat. skus pixmaniu, ja som ho tam kupoval a este ho maju.
zelovoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 9. 2. 2009 09:33

team_daddy píše:
budnousek píše: Je to dilema, chci se ěnčím odlišovat, všichni totiž mají Canon či Nikon.

Jezisi kriste, z takovychle slov mi jde mraz po zadech.

Kvuli siri doplnku bych volil prave jednu z techto dvou velkych znacek. A jeste jeden malinky argument. Ted jsem se bavil s kolegou z prace, co ma Pentax. Sel jsem zrovna na cisteni cipu. Tak Nikon ho ma treba tady v Brne, za cenu 0Kc-300Kc. Pentax by pry musel posilat do Prahy. I to muzu pomoct rozhodnout, ale nevim, jestli mluvil pravdu, jak kupuju, tak prodavam.

alebo si kup olympus a potom nepotrebujes cistenie chipu vobec :P, nejde ani tak o naklady ale skorej o to pohodlie ... zlezies zo sopky celi od popolu prve fotky su take ze ani nevies co si foti l (njn blbej napad vymenit objektiv) prebehnes 2-3x cistenie a dovolenka pokracuje ;-)

Ci pentax, Nikon, Canon ... moj nazor je ten vyber si objektiv a potom telo ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 9. 2. 2009 09:47

irmo: ale takove bludy! kdyz se ti chyti neco mastneho na cip tak zadne samocisteni nepomuze, nepomuze ani balonek. Jedine,co potom pomaha je mokre cisteni... a je absolutne jedno, co mas za fotak
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod centsm 9. 2. 2009 10:45

Jedno to není. U Nikonu máš 10 čištění zdarma.
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 9. 2. 2009 11:10

centsm : koupit si sadu za 700 a cistit kdy chci a trva mi to max 15minut a nemusim fotak davat nekomu cizimu do ruky a den ci vice ho nemit. Proste to vycistim kdy chci a nemusim nikam chodit
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 9. 2. 2009 11:46

ggrand píše:irmo: ale takove bludy! kdyz se ti chyti neco mastneho na cip tak zadne samocisteni nepomuze, nepomuze ani balonek. Jedine,co potom pomaha je mokre cisteni... a je absolutne jedno, co mas za fotak

2 roky + 5 objektivov 0 cisteni senzoru (1x som cistil matnicu (prave po dovolenke a sopke ;-) az doma) a 1x som ju menil ...), zaobchadzanie urcite nie to najsetrnesie, ale ani zas nejake extra tvrde.

Tym nechcem nijak povedat ze sa nemoze vyskytnut potreba cistit senzor aj na olympuse ale je poctatne mesie ako na Canon/nikon/pentax ....

A ak tak urcite budem cistit senzor v servise a nie nejakou 700 korunovou sadou na doma. Preco? lebo mi to vicistia za par korun je to raz za x-rokov a je to poctatne lepsie ako doma ...
Stou sadou za 700 by som cistil akurat tak matnicu ...
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 9. 2. 2009 16:54

Sice nevim jestli tvuj zpusob vyberu znacek je nejstastnejsi ,oproti canonu se me KM nezda nijak horsi a vychazi levneji:
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk2000/page23.asp
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk2000/page32.asp
atd...
najdes tam i recenzi Canon

A K200 maji skladem napr. zde:
http://www.vkfoto.cz/engine/zbozi.html?id=K200D1855II
A obchodu kde ho jeste maj se najde vic...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Conik 13. 2. 2009 19:27

Akorát mi nějak nejde do hlavy proč by Pentax přestal vyrábět k200D, když za něj nemá náhradu. To přece žádnej obchodník neudělá.
Conik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miple 26. 3. 2009 16:47

Tak K 200D by měli mít ještě na http://oehling.cz/inshop/digitalni-pentax-1/ minulý týden jsem s nimi komunikoval ohledně cen. Pořád se nemůžu rozhodnout mezi ním a K20D
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 27. 3. 2009 20:25

Conik píše:Akorát mi nějak nejde do hlavy proč by Pentax přestal vyrábět k200D, když za něj nemá náhradu. To přece žádnej obchodník neudělá.

Letos téměř na 100% vyjde K300D, takže řekl bych že chtějí doprodat zásoby a pak uvést na trh nový fotoaparát. Je to nezvyklé, ale nejspíš to tak je.
karmy
Návštěvník