Zrkadlovka na zver a vtáky

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod G.M.CH. 25. 1. 2009 16:58

Prosím fotograficky zdatných(a tu Vás je dosť),postačí mi na pekné fotky rodiny-deti,vnúčatá a fotky z voľnej prírody(žijem v lesnatom kraji) niektorý z týchto prístrojov?Len rekreačne,nič profi.
Sony Alpha DSLR-A200W + objektív DT 18-70 a 75-300mm
Sony DSLR-A300X - Alpha 300X + DT 18-70mm + 55-200mm. A ktorý z týchto dvoch možností?
Alebo bude lepšie kúpiť samotné telo a iné objektívy? Fotografovanie samotné mi nieje celkom cudzie,ale doteraz len na kinofilm .Zaujíma ma najmä kvalita a kresba tých dlhších objektívov,kratšie,, minolta" mám.
Ďakujem.
G.M.CH.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomplee 25. 1. 2009 23:26

Kvalitu a kresbu zkus najít na photodo.com nebo photozone.de, ale bez ohledu na ně bych na Tvém místě volil delší onisko, tedy 300mm. Zvěř a ptáci v přírodě jsou obvykle dost daleko, takže je potřeba je přiblížit. Dál doporučuju monopod, a až zjistíš, že Ti 300 nestačí, tak telekonvertor.
Na rodinu a děti stačí cokoli.
Tomplee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riman 2. 2. 2009 10:59

Připojuji se k doporučení, 300 mm je na zvěř lepší ohnisko, tudíž bych zvolil tu první sestavu. Na obyčejné focení ty objektivy kresebně stačí, jenom u delších ohnisek bude potřeba na focení více světla, protože světlenost není jejich silná stránka.
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 2. 2. 2009 13:26

Dobrý den,
ve Vašem případě bych se spíš zaměřil především na objektivy. Může to znít divně, ale ano, nejdřív bych vybral kvalitní, nebo alespoň kvalitnější objektiv pro focení zvířat, druhý nějaký záklaďák pro takovéto focení všeho :-) (rodina, děti, výlet apod.) a k tomu bych dokoupil jakékoliv tělo. Myslím, že pro účely fotografování zvířectva není potřeba nějaký megadrahý fullframe, nebo profesionální APS-C zrcadlovka. Toť můj názor, soustředil bych se především na výběr kvalitního objektivu, protože jak se říká a více méně to tak i je, nekvalitním objektivem nikdy neuděláte kvalitní fotku.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod G.M.CH. 2. 2. 2009 18:52

Tomplee:monopod aj kvalitný teleconvertor mám.
riman a kelav:práve kvôli tomu svetlu od Vás pýtam rady,totiž oni tí výrobci ponúkajú rôzne telá lacných aparátov vo veľmi výhodných cenách,ale bez možnosti zákazníka určiť si výber objektívov.A ona tá zver ako na potvoru vychádza práve navečer,tak som chcel len radu:áno,s tým objektívom 75-300 ešte to zviera odfotíš (je mi jasný dlhší čas a ostatné parametre),alebo:tak chlape s týmto ojektívom si po západe slnka necvakneš ani na ISO800 (vyššie ma nezaujíma) a plnú dieru.
Viacmenej hľadám niekoho so skúsenosťami práve s touto zostavou,aby som ho dnes nekúpil a zajtra ako nepoužiteľný nepredával.
V každom prípade všetkým vďaka za ochotu.
G.M.CH.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 3. 2. 2009 09:04

strucne povedane ist fotit zver s objketivom pod 30k tisic je nanic ..... su prilis pomale, prilis zla svetelnost.

Ako dasa sa nieco vyfotit aj s lacnymi ale jeto vzdy tazsie a nikdy to nebude uplne ono a vecer si sice cvaknes a viac ako na web to nebude. Zachitit nieco v pohybe, zabudni ..... (nie ze by sa ti nemohl podarit ani 1 zaber ale bude to hodneee tazke)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tecumseh 3. 2. 2009 12:24

Využijem túto tému,tiež pokukujem po nejakom novom zrkadle so zameraním zver,vtáky 85% zbytok makro,krajina.Môj výber:
Nikon D90+18-55 vr kit
Sony A700+18-70
Canon Eos 40D asi len samotné telo
Či už vyberiem hociktoré kúpil by som teleobjektiv Sigma 150-500/5,0-6,3 APO DG HSM OS
Na makro by som objektív dokúpil neskôr.
Čo mi poradíte?
tecumseh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 3. 2. 2009 13:10

e-520 +50-200 zuiko 2.8-3.5 +EC-20 (telekonvertor 2x) or EC-14 (1.4x telekonvertor) a 50-200 je vcelku dobra aj na makro staci ex-20 :)

tym pokrijes rozash po prepocte na kinofilm 100-800mm respektive 100-560mm a aspon budes mat svetelne 2.8-3.5 100-400 rozsah ;-)

to len aby som ta trchu poplietol :)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tecumseh 3. 2. 2009 13:42

Radšej by som zostal pri pôvodnom výbere :hm
tecumseh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 2. 2009 14:35

no, na ptaky a zivrata se nehodi ani jedna z vybav. Nejde o telo, to je, jak bylo jiz uvedeno, do znacen miry irelevantni, ale o skla.

navic u skel jde jak o ohnisko, tak o opticke shopcnosti, ktere u setovych skel a skel nizsich trid radikalne upadaji na dlouhe ohnisko. takze treba takovy 70-300 je na 70 velmi dobry, ale na 300 uz velmi spatny. Takze pokud budes povetsinou cvakat v oblasti 200-300 mm, budes mit fotky opticky nedobre a odpad bude tvrodit vetsina snimku. Takze pokud jit na to, co chces fotit, tak si koupit nekde v bazaru nejake starsi profi tele, svetelne, opticky vyborne a k tomu pak poridit telo
anonymni

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 2. 2009 15:03

goes ma pravdu, lacne tele skla su opticky na dlhom konci pomerne nekvalitne a maju zly prenos kontrastu.... Dobry by mohol byt kvalitnejsi pevny bazarovy objektiv, alebo poriadne dosetrit na slusnejsi objektiv....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ranovak 3. 2. 2009 21:49

Ani s tím setovým objektivem 75-300 se numíš bát, že by z něho nebyly použitelné fotky nebo že to bude jen jedna ze 100! Ano na 300 mm mírně změkne kresba, objektivy to nejsou nejrychlejší při zaostřování a při světelnosti 5,6 už na TC zapomeň - AF sice bude fungovat, ale strašně pomalu a ne vždy se chytá.

Ne každý má peníze na drahé sklo, nebo není focení jeho jediný koníček a tak do něj nehodlá investovat tolik peněz...
Často je důležitější neř hypersupermegakvalitní sklo znalost chování zvířat a strašné množství času (tím větší čím menší jsou znalosti o zvěři...). A když tě to bude bavit tak si kvalitnější sklo koupíš ;-)
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tecumseh 4. 2. 2009 09:50

Na tú Sigmu 150-500/5,0-6,3 som prešiel pár racenzií a vcelku sa o nej vyjadrovali dosť pozitívne,aj fotky z nej vyzerajú vcelku slušne.Je mi jasné,že z nej nepolezú fotky ako z pevnej 500-ovky,ale zatiaľ by snáď mohla stačiť,keď sa mi nebude pozdávať časom by som došetril a kúpil Sigmu 500/4,5 :hm
tecumseh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2009 09:59

reno: s tim se da doushlasit jenom castecne. Pokud nebude mit adekvatni vybavu, tak vysledky nebudou. Bude mu porad neco chybet k tomu, aby byl spokojeny a stejne bude upgradovat. navic kvalitni skla se v bazaru daji casto koupit za velmi nizke ceny. Osobne sem si taky koupil pouzite profi skla a ceny byly jako u novych amaterskych. A rozdil ve kvalite extremni. Proste pokud chce fotit zvirata, potrebuje dlouhe ohnisko, vybornou kresbu na dlouhe ohnisko a pokud mozno co nejvetsi svetelnost, pro rezervu.

tecum: 150-500 neni marne sklo, ale proste pro to, aby byly fotky pouzitelne je treba clonit. A proste 6,3 po zacloneni nekam nad f8 uz budes muset na fotaku krute zvedat ISO a opet je to boj.

Holt urcite foto discipliny jsou na kvalitu a urcite parametry vice narocne. neni treba kupovat uplny hi-end, ale proste ruku na srdce s tou 150-500 nebo i 50-500 clovek udela hodne snimku, ale dobrych fotek strasne malo. Jde to ostatne videt ruzne v galeriich, ze tem snimkum pak chybi kresba, ostrost apod. o dalsich optickych vadach ani nemluve.
anonymni

Odeslat příspěvekod tecumseh 4. 2. 2009 10:42

Je mi jasné,že ISO bude treba používať vyššie,preto som dal do výberu tie tri zrkadlovky,ktorá z nich bude pri vyššom ISO najmenej šumieť.Ešte jedna vec,pokiaľ budem mať povedzme pevnú 500,pokiaľ sa zver priblíži dosť blízko tak som nahraný a budem potrebovať ďalšie kratšie sklo,preto som vyberal ten zoom.
tecumseh
Kolemjdoucí

Další stránka