DSLR do 14 tisic na street/umeleckou/beznou foto

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pota 28. 11. 2008 20:31

Potřeboval bych poradit. Na vánoce plánuju jako dárek nějakou dslr,finanční limit je asi tak 14 tisíc max. V kurzu jsou zatím nikon d60,canon 1000d(asi v nějakém double zoom kitu) a potom ještě olympus E420 double kit nebo E510(tyto mají za stejnou cenu v nekterych obchodech).Ještě bych dodal ze double kity jsou pro me velké plus protože nákup další obj nebude jen tak brzo. Proto se ptám který z nich bysme mi doporučily připadne vaše postřehy plus/minus k uvedenym modelum. Ještě dodatek prechazim z evf a už se v práci clona/čas dobře orientuju proto režim typu vlajíci kytka opravdu nepotřebuju. předem děkuji za odpovedi =)
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 28. 11. 2008 20:43

už zase?

prohlídni tohle fórum, zajdi do krámu, osahej si všechno.....

podívej se která značka ti nabídne nejlepší sortiment příslušenství a pak se rozhoduj
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod friggo 29. 11. 2008 00:31

Na street je nejlepší dálkoměr a filmy s hezkým zrnem...
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabannos 29. 11. 2008 01:39

Pentax K-m a Pentax placky. 21, 40, 70. :kuk:
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabman 30. 12. 2008 14:44

friggo píše:Na street je nejlepší dálkoměr a filmy s hezkým zrnem...
Přesně tak. Má to jen jeden háček - Friggo, až budeš letos slavit Silvestr, tak si přetoč kalendář o 10 let. Podle tvého názoru tipuji že jsi spadl z roku 1998.

Samozdřejmě je naprostý nesmysl tvrdit že film je v čemkoliv lepší, to už neplatí. Ale jsou vánoce, tak možná vytáhnu mojí filmovou zrcadlovku a zavzpomínáme si.

\\Bral bych canon protože na něj jdou montovat stará manuální skla, což je obrovská výhoda - skvělé pevné sklo pořídíš za 1000kč.
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod friggo 30. 12. 2008 15:06

cabmane, neber všechno tak vážně ;):D
PS.: Na jiný značky zrcadlovek starý manuální skla nejdou nebo co? Pentax, Minolta, Nikon, nic??? Ale pota už má beztak tu svou uměleckou DSLR nejspíš vybranou...
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 12. 2008 15:19

friggo píše:Na street je nejlepší dálkoměr a filmy s hezkým zrnem...

Alebo Panasonic LX3 :D Aj ked to zrno mu chyba,....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 30. 12. 2008 17:40

jj tk už mám canon 450 a za par dni si jdu pro nějaký delší a levný sklo na to moje street =) díky za těch par rad ikdyz ste mi poradily v podstate prd =D
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 12. 2008 18:21

Co uz,..silvestrovska nalada:D Ale street sa foti skor sirokym, nez dlhym sklom,....takze rozsah medzi 10-30mm by bol idealny,....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabman 30. 12. 2008 18:30

friggo píše:...Na jiný značky zrcadlovek starý manuální skla nejdou nebo co? Pentax, Minolta, Nikon, nic???...
Pochopitelně jdou, ale není to tak jednoduché jak si myslíš. Canon má ideální bajonet který je dost veliký aby šla použít laciná a jednoduchá redukce bez optického členu. Je to ideální možnost.

Vememe nikon pro porovnání. Pokud chceš redukci pro Nikon, bude s optickým členem a nebo nebude ostřit na nekonečno. Optický člen je nekvalitní kousek skla který ti degraduje kvalitu a pak nemá moc význam používat M42 skla. U některých Nikonů ti nebude fungovat expozimetr. ... není to tak jednoduché, že jo.
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 30. 12. 2008 19:04

Jednoduchá redukce nejde pokud vím jen na Nikon, na všechny ostatní značky ano. Jednu takovou mám - na Minoltu (Sony).
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod friggo 30. 12. 2008 20:06

cabman:
(A) Řeč byla o starých MF sklech jako takových, těch má Nikon spoustu, a jelikož nikdy nezměnil bajonet, má kompatibilitu x let dozadu. Cena starých Nikkorů je taky velice nízká a kvalita vysoká.
(B) Kupovat si drahou digitální zrcadlovku a pak na to rvát přes redukci M42 skla je IMHO tak jako tak trochu nesmysl, ale budiž. Nicméně to jde i u Nikonu, ať už s redukcí nebo bez. Jistě, měřit s nimi umí jenom vyšší modely, nicméně když už zvolím takovýhle kompromisní řešení, tak mě nějaký to omezení nerozhází, ne? Od čeho máme displej a histogram?
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabman 30. 12. 2008 20:57

friggo píše:B) Kupovat si drahou digitální zrcadlovku a pak na to rvát přes redukci M42 skla je IMHO tak jako tak trochu nesmysl...
Budu mluvit o Canonu, protoze s nima mam hafo zkusenosti. Od zacatku se bavime se o zrcadlovce s objektivem za 15k, v teto cene koupis setaky ktere jsou naprosto neodpovidajici telu a jedna se o naprosty zaklad. Pokud vezmu c18-55 ktera je katastroficka, o neco lepsi c17-85 (mimo nasi cenu) ktera je porad katastrofa, tak ti manualni sklo muze vytrhnout trn z paty.
Ja jsem mel zakaldak c17-85 a po otestovani Pentaconu 50mm/1.8 jsem ten zakladak prodal. Sice je super rozsah, ale neporovnatelna kvalita. c17-85 stoji 12k ten Pentacon 1k. pro me neni problem absence menitelneho ohniska a ten Pentacon odpovida kvalite c17-55/F2,8 za 22k, jen stoji 1k.
A pokud vezmes specialni pripady jako makro - makro vybavu (obektiv, krouzky, nebo stavitelny tubus) M42 poridis bratru do 3k a to same od canonu min 20k a to jeste v ne takove kvalite. Teleobektiv je ten samy pripad.

nejde o kompromis, ale o kvalitu za rozumnou cenu. Nevim co se ti zda jako nesmysl...
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 30. 12. 2008 21:53

IMHO koupit laciné tělo Nikon a pak na něm používat stará manuální skla Nikkor taky není žádná výhra - když to ani neumí měřit expozici... To umějí až dražší těla stovkové řady.

Pro takovýto postup je lepší mít Pentax.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Juanitos 31. 12. 2008 06:57

Chcem sa spýtať trošku od témy, používate tu skratku či slovo IMHO... Čo to znamená??

A ešte jedna otázka, spomínate tu staršie sklá na závit M42, keby som chcel niečo také kúpiť na Canon, ktoré objektívy by ste mi radili, chcel by som niečo širšie a na portréty fotené dnu..
Juanitos
Návštěvník

Další stránka