Nový Nikon D3x je na spadnutí!

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod friggo 26. 11. 2008 23:07

Nikon pravděpodobně 1. prosince uvede na trh nový model s označením D3x, mělo by se jednat o 24mpx DSLR formátu FX pro nejnáročnější profesionální fotografy.
Více zde...
http://f-mount.webnode.cz/news/predstav ... -se-blizi/
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 27. 11. 2008 12:39

no to bude skor pre atelieristov, pre sport a ine fotenie bude obyc D3
alebo od maja 2009 nove Dcko
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 27. 11. 2008 15:07

Ty megapixely mě děsí. Doufám, že Nikon nepůjde stejnou cestou jako Canon, kdy u téměř všech současných zrcadlovek zbytečně (pro někoho teda ne) navyšuje megapixely na snímači. Nevidím teda důvod proč nenavyšovat. Na stěně mi visí zvětšenina 60x40cm z 6Mpix Nikona D70 a vypadá suprově. Byl bych radši, kdyby výrobci na místo navyšovaní pixelů zlepšovali dynamický rozsah. V tomto ohledu se mi libí právě D700. Na velkém čipu 12Mpix snímač s výborným dynamickým rozsahem a nízkou hladinou šumu i při vysokých citlivostech. Doufám (asi marně), že výrobci budou vyrábět řadu zrcadlovek pro potřeby velkého tisku a pro ty, kteří naopak nepotřebují desítky megapixelů, ale naopak menší šum a lepší dynamický rozsah. Bohužel víc mexapixel víc foťák se dostává už i mezi zrcadlovky :(
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 11. 2008 15:26

Priklad D700 ako dobry DR je nanic...D700 ma v jpeg katastrofalny DR oproti konkurentom - napr. A900:) alebo kolegovi D3.....
Ja sa tesim, lebo ak Nikon zvladne sum ako Canon u noveho 5D MkII, tak je zvysenie Mpx doprevadzane len minimalnym odpadom v podobe vyssieho sumu,...zasa bude trocha vyssia konkurencia a hadam spadnu ceny,.....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 27. 11. 2008 16:09

Není se čeho bát, příchod D3x (a D900) přece neznamená konec výroby D3 a D700- ty modely budou na trhu současně a každý si může vybrat, čemu dá přednost. Podle mě je to ideální stav. Akorát se bojím, aby prodeje modelů s vyšším rozlišením nepřevážily natolik, že v příští generaci už Nikon "nízké" rozlišení vůbec nenabídne.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 27. 11. 2008 18:52

Ondrej Bobek: katastrofální DR v JPEGu? Ty fotíš s D700, že to víš? Anebo sis přečetl nějaký test, kde to nějak změřili?
Když to změří zase pro změnu někdo jiný, tak to tak nevýjde:
http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor
Právě u dynamického rozsahu když to změří 5 testérů, tak z toho výjde 6 úplně odlišných výsledků. :-)
Nikony D90 a D700 mají v defaultním nastavení Active D-Lightning nastaveno na "Auto". Pokud víš, jak to funguje a pokud víš, že defaultně je a Contrast taky na "Auto", což třeba nějaký testér schválně nevypne, aby testoval v defaultním nastavení, tak Ti musí být jasné, že pokud to někdo nedá na OFF, tak může vyjít DR v JPEGu pro dvě různé scény fotky klidně třeba o 5 EV jinak.
D700 nemá rozumný důvod mít podstatně horší DR, než D3.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 27. 11. 2008 18:58

janfran: Nikon má dva důvody nabídnout menší rozlišení:
1. velký úspěch s čistým vysokým ISO - o tu pověst nebude chtít přijít, ta mu strašně pomohla, spolu s faktem, že přišel s FX mimo jiné i k tomu, že se vrátil mezi sportovní fotografy a z bývalého 100% Canon udělal na OH v Pekingu prakticky 50:50. Úspěšné strategie se neopouští.
2. rychlost sériového snímání - teď má 9 fps na full frame a 11 fps na DX crop. 21 MPx Canon má 5 fps i když Canon umí dělat rychlejší procesory. O tuhle výhodu se Nikon taky nepřipraví, zvláště když v tom má tradici - jak dlouho dělal D2H s pouze 4 MPx, zatímco už všude bylo aspoň 10.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 27. 11. 2008 19:00

Říjen 2008: prodeje D-SLR Nikon ve Velké Británii poprvé převýšily prodeje D-SLR Canon. Nikon už nemusí kopírovat Canona aby byl úspěšnější, měl by zalepit díry v nabídce, to jo, ty jsou velké, ale nesmí opouštět své úspěšné produkty.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 27. 11. 2008 19:23

Přátelé, tak jak jsem psal, doufám, že Nikon půjde cestou dvou kategorií. Poloprofi a profi těla, kde si zákazník bude moct vybrat. Potřebuji vysoké rozlišení X vysoké rozlišení nevyužiji, potřebuji vysoký DR s menším šumem při vysokých citlivostech.

Třeba já fotím noční koncerty, akce. Fotky pak putují jen na Internet. Takže pro mě by například taková D700 byla absolutně ideální. Ne, že bych na ni měl, ale jednou, až na nějaký FF ušetřím, tak bych nerad zjistil, že jsou na trhu jen FF těla např. s 30Mpix snímačem, které musí žehlit snímek, aby na vysoké citlivosti nebyl tolik patrný šum.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 27. 11. 2008 19:36

Já teda na ty "testy" až tak nedám, z vlastní zkušenosti ale tvrdím, že D700 je výborná volba.
:-)
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 11. 2008 20:50

Tomas,....na dpreview je rozdiel medzi D700 a D3 skoro pri defaultnom nastaveni v jpeg 1EV,...RAW je samozrejme rovnaky. D700 som videl v akcii len raz, na hokeji a fotenie dopadlo katastrofalne, ale bolo to chybou nastavenia, nie pristroja samotneho.....pri korektnom nastaveni by bol vystup podstatne lepsi ako napr. z mojho 40D, ktory v jasoch nie je ziadny brebornik.....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 27. 11. 2008 21:48

fotky s vacsim rozlisenim su pre atelierove fotenie, tam je potreba velkeho rozlisenia aby sa mohlo vytlacit vo vacsom rozmere, kdezdo sport or reportaze potrebuju rychlost a nizky sum preto sa robia dva druhy s dvojakym rozlisenim to iste ma aj kanon s markom nie?
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 27. 11. 2008 22:24

Ondrej Bobek: Předevčírem z ligy, možná větší polovina s D700. Necháme-li stranou dobré či špatné zachycení momentu, nepřipadne mi ten výstup nijak katastrofální.
http://picasaweb.google.cz/lh/photo/k5Q ... CMQsvPIJuQ
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alnath 28. 11. 2008 07:30

Jirka S píše:Předevčírem z ligy, možná větší polovina s D700.

Jenom malá otázka - koukám, že fotíš jak na D300 tak na D700. V parametrech jsem koukal, že pokrytí hledáčku u D700 je trošku horší (100%/0.94 u D300 oproti 95%/0.72 u D700). Jak moc se tohle projevuje při reálném focení?
Díky Míra
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 28. 11. 2008 08:24

[Alnath: Popravdě řečeno se to u mne neprojevuje vůbec. U toho sportu stejně v naprosté většině všechno řežu bez ohledu na nasazené tělo, v té rychlosti to prostě nejde komponovat "natvrdo" a taky nějaký zajímavý výraz hráče hodný zdůraznění většinou najdu až doma na monitoru.

Ale ani u jiného druhu focení těch 5% nepokrytí hledáčku vůbec neregistruju, kolikrát taky srovnávám horizont, tak mám aspoň rezervu.
:-)
Jirka S
Návštěvník

Další stránka