Problém s bleskem u EOS 1000D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod To-Chu 21. 11. 2008 21:45

Dnes mi přišel výše zmíněný foťák a ze začátku měl problém otevřít blesk. Prostě jej vůbec neotevřel. Po několika zapnutí a vypnutí je to OK. Mohl by mi některý z majitelů kouknout pod kolejničky blesku? Po pravé straně je čudlík, který je zamáčknut, když se nasadí blesk. Po levé straně vidím jen dírku a ten čudlík tam není. Nevým jestli tam nemá být vůbec, jestli tam nechybí nebo je úplně zapadnutý (aparát totiž hlásil, že je připojen externí blesk). Když s ním taky potřesu, něco v něm hrká. Je to normální? Když si to dám do souvislostí, vychází mi z toho důvod proč se blesk nechtěl otevřít. Můžu mi to někdo potvrdit?
To-Chu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 21. 11. 2008 22:19

EDIT2: Aha, už jsem to pochopil.. Čudlik je jen vpravo, vlevo není nic.
Chrastění je normální, to jsou kovové kolejničky mechanismu otevírání vestavěného blesku.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod To-Chu 21. 11. 2008 23:38

Jo, čudlík, který detekuje přítomnost blesku. Když jej zamáčknu třebas šroubováčkem, tak si to myslí, že je tam blesk. Vestavěný blesk pak už neblejská. Když jej vypnu a zase hned zapnu, blesk stále nefunguje, je zavřený a neotevře se. Když jej ale nechám delší dobu vypnutý, tak po opětovném zapnutí zase funguje. Docela divné. Nevim jestli je to poškozeným mechanizmem té kolejnice, viz. chybějící levý čudlík nebo je to standardní atipické chování. V pondělí si zavolám do ASC.
To-Chu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 22. 11. 2008 12:54

Chybějící levý čudlík je normální...já ho tam taky nemám(nemám 1000D ale myslím že sáňky jsou stejné).
Určitě to odnes do servisu.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 11. 2008 14:45

To-Chu : jojo canon servis jsou jednicky...pokud jde o problemy s nevyklapenim bleskem, tak casto servis diagnostikuje vniknuti cizi kapaliny, ikdyz jsi fotak zrovna vytahl z krabice= neuznani zarucni opravy... kdyzby se ti to stalo, tak neboj, nejsi sam, kdo si leje cosi do fotaku;-)
Preju hodne stesti s reklamaci
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod komo 22. 11. 2008 15:21

Ja len tak mimochodm, ze to "hrkanie" je senzor, ktory dava fotaku informaciu, ci ho drzis vodorovne, alebo zvislo. Jednoducho povedane, sluzi to na to, aby si mal v PC pekne pootacane fotky :)
komo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 22. 11. 2008 15:59

komo píše:Ja len tak mimochodm, ze to "hrkanie" je senzor, ktory dava fotaku informaciu, ci ho drzis vodorovne, alebo zvislo.
To je samozřejmě nesmysl. Chrastí ten mechanismus otevírání blesku. Zkus si zatřást foťákem, když je vyklopený interní blesk, chrastit nebude.
Senzor je elektronický čip ;-)
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod komo 26. 11. 2008 18:44

Ok nevedel som ako nazvat to teliesko, tak som jednoducho napisal senzor. Takze myslel som to teliesko co sa ti vplyvom gravitacie otaca preklapa. :) Mne vo fotaku hrka len to.
komo
Návštěvník