Zkušenost s : PENTAX K20D + SMC-DA 18- 250/3,5-6, 3 ED EL-IF

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dragon.j 18. 11. 2008 22:48

Ahoj, vlastníte někdo tohoto krasavce? Jaké máte zkušenosti.... Už z toho vybírání blbnu, Canon 450...Pentax K20, Sony 350..... :hm
D.J.
dragon.j
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gl1975 19. 11. 2008 07:27

Nejdřív by sis měl ujasnit, co vlastně chceš. Canon 450 je amatérská jednoduchá zrcadlovka, zatímco Pentax K20D i Sony 350 jsou o třídu výš, patří mezi poloprofesionální zrcadlovky. Už když je vezmeš poprvé do ruky, poznáš rozdíl. Já mám Pentax K10D, ale pokud ti mohu radit, vezmi si rovnou nějaký lepší objektiv s ostrou kresbou a dobrou světelností, jinak nevyužiješ možnosti fotoaparátu.
gl1975
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dragon.j 19. 11. 2008 07:54

Objektiv... když já chci začít se širokorozsahovým zoomem ( peníze)
D.J.
dragon.j
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mihhi 19. 11. 2008 09:06

Podle výběru to vypadá, že hlavním kritériem jsou pro tebe megapixely a navíc k nim co nejlevnější univerzální objektiv. To je opravdu ta nejhorší kombinace... :(
Koukal jsem, že jsi dřív uvažoval o ultrazoomu, takže nevidím moc věcí co by tě měly omezovat u levných řad zrcadlovek, live view, který jsi snad chtěl se tam najde taky. Obrazová kvalita je dneska výborná téměř s jakýmkoliv tělem, objektivy jsou nejdůležitější. Takže bych vybíral tělo v nižší třídě a k němu hlavně slušné objektivy. ;)
mihhi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 19. 11. 2008 09:32

Širokorozsahový zoom není nic, co by šetřilo peníze- set se dvěma záklaďáky vyjde levněji, nemluvě o vyšší kvalitě. Např. na Aaronu to dělá u K20 5000kč: http://www.aaron.cz/digitalni-zrcadlovky?pentax=1
U Sony A350 4000kč: http://www.aaron.cz/digitalni-zrcadlovky?sony=1
A nakonec u C450D to jsou 2-3000, podle typu ultrazoomu: http://www.aaron.cz/digitalni-zrcadlovky?canon=1
Snad jedinou výjimkou v nižší cenové kategorii je Nikkor 18-105VR, ale tomu už nemusí každý říkat ultrazoom.
BTW které objektivy ti zbyly z kinofilmu?
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Japčák 19. 11. 2008 17:01

K 20 vlastním za chvilku rok. Ano, mám staré analogy - vše funguje. Kup si z kraje pevnou 50 stojí kolem 6ti litrů, no, je třeba používat i nohy:-)))
Japčák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ammiga 19. 11. 2008 17:05

Mám K20D pár měsíců a jsem celkem spokojen. Celé tělo působí dojmem solidnosti, k ovládání nemám výhrad. Vzhledem k tomu, že jsem začal fotit sportovní fotografii, často bych uvítal možnost rychlejšího snímání, ale pak se pohybujeme v řádově vyšších cenových relacích. I když člověk neustále čte o zbytečnosti navyšování rozlišení, přechod od 6 MPix k téměř 15 je perfektní, zejména co se týče možnosti výřezů.
Objektivy mám zatím jen základní - seťák 18-55/3,5-5,6 II. Je to slušné sklo ve své kategorii, s kovovým bajonetem. Samozřejmě žádný extra zázrak, ale v kategorii seťáků určitě jedno z lepších. Dále Tamron 70-300/4-5,6. Tohle sklo mne velice příjemně překvapilo, za ty peníze dokáže až nečekané výsledky.
Tebou vyhlédnutý objektiv si budu také kupovat, i když už si spíše počkám na nástupce 18-270, který má co nevidět přijít na trh. Optická kvalita je samozřejmě nesrovnatelná s pevnými skly, nicméně na reportážní účely je to perfektní volba.
Vybereš-li si nakonec Pentaxe, máš další možnost nepřeberného výběru starých manuálních skel, které se dají koupit doslova za pár korun a opticky jsou kolikrát mnohem lepší, než nesrovnatelně dražší současné objektivy. (já koupil na eBay 50/1,7 , 20/2,8, 200/3 spolu s analogovou zrcadlovkou Pentax ME, bleskem a brašnou, to vše za 58,- Euro včetně poštovného)

Jinak nejvíce praktických informací o Pentaxech se dozvíš na:

http://www.pentaxfriends.eu
ammiga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dragon.j 19. 11. 2008 17:08

To, co mám jsou už starý, takřka vysloužilý skla z analogu Minolta. Takže max. použitelný na Sony. Nicméně, máte pravdu, že ty double zoom kity vypadají dobře a na Oehlingu mají i dobré ceny.
Naposledy upravil dragon.j dne 19. 11. 2008 21:54, celkově upraveno 1
D.J.
dragon.j
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Japčák 19. 11. 2008 17:26

Trošku mě mrzí, ale co dost že pentaxu nějak v Tom digi ujel vlak nebo co. Je mě 53 let ale pořád věřím že se To zpraví. Též mám v životě nějaké výpadky, mezery:-)))
Japčák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dragon.j 19. 11. 2008 22:54

V každém případě, ten Pentax se mi líbí asi nejvíce, jen vybrat ta správná skla. A Minhi, nevybírám podle toho co popisuješ, jen prostě zatím hledám to, na co bych mohl zatím dát peníze dohromady a abych nelitoval za čas svou volbu. A tak je podle mne nejlepší vyvolat diskuzi a pak si z toho vzít své. V každém případě, i tobě děkuji za tvůj názor.
D.J.
dragon.j
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miple 15. 3. 2009 16:09

Zdravím, jak byste k tomu Pentaxu K20D hodnotili objektiv Sigma 17-70. Má ta K20D ostřící motorek v těle?
miple
Návštěvník