Sony A 200.....Pentax K 200D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ice.man2 16. 11. 2008 23:18

Tak pak uz jsem doma. Ze dyxum dela jen minoltu/sony vim. Zminil jsem pro to ze zakladni dotaz byla volba mezi pentaxem a sony. Na pentax tyhle weby neznam, proto nemuzu poradit. Dyxum mi uz parkrat pomohl diky galerii uzivatelu u kazdeho skla. Bral sem to jako moznost kam kouknout ne dogma ;-)

btw myslim ze velice dobra volba je v soucasny dobe pentax K20/ekvi od samsunga ale to uz je cenove mimo k200 a a200
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qaaak 16. 11. 2008 23:21

ice.man2:

Tohle je zajimava nahoda. Kdyz jsem to psal, tak jsem si rikal, ze mit dneska zase tech 10000 na fotak, tak asi vezmu nejakou bazarovou 7D a bude to mnohem prijemnejsi foceni i kdyz mozna s trochu horsimi vysledky.

Takze me zajima jak vuci sobe hodnotite A200 x 7D ?
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 16. 11. 2008 23:29

A200 je nástupce D5D. Proti D7D, když pominu megapixely, má podstatně méně pohotové ovládání - tak vymakané tělo, jako má D7D, ještě snad nikdo jiný nevyrobil. A200 je ovládáním maličko ošizená i proti D5D.

Kvalitu výstupu má ale, obávám se, A200 o chlup lepší. D7D neumí prohlížet RAW na LCD - jedině fotit RAW+JPEG.

Začátečník by se v páčkách a čudlících D7D nejspíš utopil. :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ice.man2 16. 11. 2008 23:34

No D7D mam i s gripem takze co se tyce drzeni tak je tam proste propastny rozdil oproti a200 ve prospech minolty.Stejne tak hledacek je prijemnejsi. Vyhovuji mi spis vetsi pristroje. Zas na druhou stranu ta vaha je obcas relativne na obtiz po delsim foceni rozhodne znat. Ovladani pokud je 7D v dobre kondici (nic nedre atd) tak naprosto nerovnatelny. Prakticky cokoliv se da ovladat naslepo a kdyz je treba kouknutim na fotak hned vidite co tam je. a200 neni spatne resena, a pokud beru ze je urcena pro entry tridu, a nekoupi si ji profik co foti sport a potebuje hned vsechno po ruce tak i na ni se da zvyknout. Obrazove bohuzel ale 7D zaostava. Predevsim mereni expozice je na a200 o pekny kus dal. Celkove foto z a200 pri stejnych podminkach vypada o neco lepe. Foto ktere davam na papir jsou vetsinou mezi A4 az 60x40 a dostacujici jsou na to oba. Puvodne jsem a200 bral jako zalozni, je tomu ted ale spis naopak. Pokud si clovek zvykne na nedostatky a poridi grip (uz je na ceste) tak si myslim ze je to naprosto dostacujici v dobe kdy je z DSLR obyc. spotrebak.
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qaaak 16. 11. 2008 23:35

Jak pisu, A200 ma trochu lepsi vystup, ale radsi bych se topil v tech 7D packach :-D
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 16. 11. 2008 23:37

Pety píše: Kvalitu výstupu má ale, obávám se, A200 o chlup lepší. D7D neumí prohlížet RAW na LCD - jedině fotit RAW+JPEG.



Tak to je neco co me hrozne moc stvalo a malem bych na to zapomel. Rek bych velka nevyhoda 7D

Jinak me obrazove prisla oproti 7D i 5D uz i kdyz mela stejny snimac. Mozna softem, nebo mi to tak jen prislo.

a jeste to qaaak : na ty packy bacha, mel sem snima par problemu.. preci jen mechanicky veci se castym pouzivanim opotrebovavaj.
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qaaak 16. 11. 2008 23:38

Mereni expozice me na A200 prijemne prekvapilo (ale to jsem mel minoltu Z1, takze se neni cemu divit).
Na A200 mi vadi bakelitovy vzhled, ale i pocit v ruce.
No a libilo by se mi vice ovladacich prvku...
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 16. 11. 2008 23:44

Obcas na to tlacitko FN taky nadavam ;-) ale da se stim szit. Vzhled nehodnotim, pro konecnou fotku je naprosto nepodstatnej a ZATIM drzi vse jak ma a neni videt nejaky opotrebovani.
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 17. 11. 2008 12:41

ice.man2 píše:Tak pak uz jsem doma. Ze dyxum dela jen minoltu/sony vim. Zminil jsem pro to ze zakladni dotaz byla volba mezi pentaxem a sony. Na pentax tyhle weby neznam, proto nemuzu poradit. Dyxum mi uz parkrat pomohl diky galerii uzivatelu u kazdeho skla. Bral sem to jako moznost kam kouknout ne dogma ;-)

btw myslim ze velice dobra volba je v soucasny dobe pentax K20/ekvi od samsunga ale to uz je cenove mimo k200 a a200


Výborná galerie full-size fotek z různých objektivů a foťáků s moc pěkným filtrováním a vyhledáváním je tady: www.pixel-peeper.com
Jinak Fn tlačítko převzal Sony od Pentaxu a oproti tomu systému na A100 (nebo Pentaxu *istD) je to myslím pokrok správným směrem. Přístup na WB a drive mode mi přes Fn stačí, nepotřebuju je měnit o 0,25s rychlejc a ISO měním přes OK + roler nebo zelené tlačítko (K10D, na K200D to prý jde stejně). Jen na ovládání blesku je Fn nepraktické, takže mám externí blesk, ten to řeší.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.man2 17. 11. 2008 12:50

DIky za tip, urcite na to mrknu. Jinak to Fn ma vyhody i nevyhody, ale jde asi hlavne o zvyk.
ice.man2
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron