Canon 1000D a ostření

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 10:20

No já jsem dostal jako člen Olympus klubu dost slušnou nabídku právě na E-420 se seťákem, za cca 7500Kč a chci to pro svého tátu, pro něj to bude si myslím ideální stroj. A tak jsem si myslel, že mu k tomu koupím redukci, aby mohl využívat moje objektivy a nemusel kupovat nové. Já totiž uvažuju, že bych si koupil nějaké lepší objektivy pro svoji 1000D.
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 10. 2008 11:37

ee to by som volil racej rovnaky system ... (ak teda uvazujes o zdielani objektivov)

tvojmu otcovy sa vobec netrasu ruky ?
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 10. 2008 12:16

asi mal na mysli ze na nestabilizovany E-420 nasadi stabilizovany setovy objektiv z Canonu...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 13:04

Jo, měl jsem na mysli něco takového jak říká Ganec.

irmo, takže E-420 nebrat? Koukám podle příspěvků, že tomuhle typu moc hvězdiček nedáváš. O sdílení objektivů jen tak uvažuju, jestli by to šlo.

Mimochodem třeba ten můj canon 1000D taky není stabilizovaný, resp. je ale stabilizátor je v objektivu. Stabilizace v objektivu mi přijde lepší, protože výsledek vidím hned, kdežto když je stabilizátor v těle, tak to jestli zafungoval uvidím až po vyfocení snímku.
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 10. 2008 13:36

IS aj vtele mozez zapnut aj pocas fotenia e-510 ma nato priamo tlacitko na tele, ale zere to baterky a je to zbytocne preto je to default vypnute ...

ee nie ze by som e-420 nedoporucoval co sa tika kvality fotiek atd je natom uplne rovnako ako e-520 ale imho rozdiel jak cenovy tak velkostni mi nepride az tak velky aby som racej nebral e-520 s IS a pohodlnejsim gripom na strane ... casom mozno dokupis 70-300 a budes sa mlatit do hlavi preco si nekupil e-520 .... na druhej strane mozno casom dokupis pancake 28 a budes si nadavat ze naco ti je hebedo e-520 ze lepsia je e-420 ....

Proste si to chit do ruky a uvidis ;-), pokial ti nechyba grip ani IS ber 420.

Neviem ci stabilizacia (canon objektivu) ti bude fungovat na e-420 moc by som tomu nedaval sancu ... priam vobec.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 14:13

V těch vlastnostech máš určitě pravdu, já jsem si koupil Canon, protože s ním mám dobré zkušenosti, fotky z analogových zrcadlovek vypadaly super. Ale v dnešní době už se to ekonomicky nevyplatí fotit na kinofilm. Tak jsem si pořídil 1000D. Je to sice low end, ale zas vypada docela dobře a až se s tím naučím pořádně fotit, tak snad i nějakou pěknou fotečku budu mít.

Já jsem chtěl tu E-420 hlavně kvůli ceně. Ten rozdíl je vyloženě znatelný, ne že není. E-420 se setovým 14-42mm objektivem by mě teď vyšla na 7500Kč, E-520 s tím samým objektivem na 14500Kč, což je skoro 2x tolik. Otec není žádný velký fotograf, ale vzhledem k tomu že ta zrcadlovka stojí stejně jako kdejaký kompakt, příjde mi to jako daleko lepší volba. Ale máš pravdu v tom, že stabilizace a grip se hodí. Já pro sebe bych asi volil něco lepšího a dražšího.
Zvejkus
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků