První DSLR, ale vybírám těžce

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod irmo 2. 10. 2008 10:04

ovladanie, ergonometria je osbna vec a vec zvyku vela ludi si nerado zvyka na nieco nove ine a nazivaju to zmetocne, nelogicke atd.

Najlepsie telo do 25k sk je mozno 40D ale urcite nie najlepsie na fotenie ... lebo ti neostane na objektiv poriadny. Ten nikon D80 co tu niekdo inde propagoval na ohelingu sa mi zda bit velmi dobra varianta na zaciatok, alebo ta spominana Sigma SD14. Ist do 40d pri tak malom rozpocte eee, racej si nechaj nieco na externy blesk atd.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 10. 2008 10:44

jj, pri tej cene radsej D80. Sigmu vynechaj,....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod file12 2. 10. 2008 13:27

Sem rád za zlepšení obzorů a děkuji za pomoc při vybírání. Rozhodnut samozřejmě eště nejsem rozhodnut ale jsem zase o něco chytřejší.
Ještě bych se chtěl zeptat na názor jestli je fakt rozdíl v kvalitě vysokorozsáhlých objektivů jako 18-200 nebo koupit ty dva základni objektivy zhruba v tomto rozsahu.

to irmo: finančně sem myslel tělo plus ty objektiv/y. Společně s tim budu kupovat blesk,tašku a filtr, ty ale do udávané ceny nepočítám;)
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 2. 10. 2008 13:37

Nikkor 18-200 je špička ve své třídě, ale optické zákony jsou pořád stejné a pokud se nejedná o vyloženě nic moc objektivy, vždy je lepší rozsah rozdělit do více skel. Je to samozřejmě spojeno s nutností je sebou nosit a měnit, což u toho all-in-one odpadá, ale to jsme zase na začátku toho bludného kruhu.
;-)
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 2. 10. 2008 15:42

voyo píše:
Jan Čerbák píše:file12: Pokud chceš dobrou ergonomii za co nejnižší cenu, mrkni se na Canon 40D. Má ergonomii skvělou a díky nástupu 50D se prodává za velmi dobrou cenu. Má rozlišení 10 Mpx, ale ty zbývající 2Mpx. oproti 450D rád obětuješ, až chytneš foťák jako je EOS 40D do ruky. Vím, o čem mluvím. Recenzoval jsem ho.

Pokial chces ozaj dobru ergonomiu pozri sa po Sony Alpha A700 - ani jeden (A700 vs. 40D som sice nerecenzoval, ale s oboma som stravil isty cas a viem co hovorim :)
A700 nema sice LiveView, ale oproti zmatocnemu 40D ovladaniu je to lahoda :)

Jan Čerbák píše:Chceš-li širokorozsahový zoom se stabilizací (a kdo by nechtěl), tak se mrkni na Canon 18-200 IS, Nikkor 18-200 VR, nebo Sigmu 18-200 OS. IS = VR = OS = optická stabilizace. Sigma není žádný zázrak, ale stabilizace jí funguje a po zaclonění dělá dobré fotky.

ches stabilizaciu vsetkych objektivov - Sony :)

Jan Čerbák píše:Originály Canonu a Nikonu jsou (co jsem si na netu četl) lepší.

to iste plati o Sony vs. ostatny vyrobcovia

Jan Čerbák píše:Brát Sony jen kvůli stabilizaci v těle bych nedoporučoval. Nenech se zmást jen jedním parametrem, snaž se zjistit co nejvíce informací. Já jsem po nákupu své první DSLR ocenil úžasnej jednoduchej software, ale před nákupem foťáku mě ani nenapadlo něco podobného zvažovat. To už je ale dávno...

Ano ma pravdu, brat Sony len kvoli stabilizacii nie je rozumne, treba si pozriet aj ostatne parametre. Ale vzdy je lepsie mat stabilizaciu ako nemat :)
Canon ako som niekde cital vyraba len 6 stabilizovanych obejktivov.

Neviem preco vsetci zatracuju Sony, ale pri formate fotiek do A4 neuvidis rozdiel z ktoreho fotaku to je. Citlivost Sony A700 a novsie je uplne inde ako A100 , ktora sumela. Sum ale taktiez patri k fotkam. Pri pouziti stabilizacie budes ISO >= 800 pouzivat len ked budes fotit v absolutnej tme a bez blesku :)

zober, ktory chces neprerobis.

Koukám, že mé příspěvky Vás zaujaly. Tolikrát mě ještě nikdo necitoval :tleskani

Sony A700 je výborný fotoaparát (bezesporu o dvě třídy lepší než A100), ale cenově je už někde trochu jinde. Pokud jde o kvalitu objektivů Sony, tak některé má velmi dobré, některé horší a některé hrozné, stejně jako Canon a Nikon. Trochu mi vadí, že Sony nemá žádný voděodolný základní objektiv, ale to se snad brzy napraví.

Ovládáni 40D bych za zmatečné neoznačil. S jakou jinou DSLR (od Sony) nastavíte s okem u hledáčku rychlost sériového snímání, režim AF, měření expozice, předsklopení zrcátka, citlivost ISO, korekci expozice, korekci blesku a konkrétní zaostřovací bod (jedním klikem)? Podotýkám, s okem u hledáčku!

K těm zvětšeninám velikosti A4: My si doma nikdo neděláme fotografie velikosti bůhvíjaké, ale někdy je jednoduše potřeba udělat výřez (cca 1/2 fotky) a tento výřez pak nazvětšovat na A3 a pak už jsou vady objektivu i šum znát. Já výřezy moc často nedělám, ale občas se člověk bez nich neobejde, když fotí s pevným základním ohniskem a potřeboval by teleobjektiv.

file12 píše:Sem rád za zlepšení obzorů a děkuji za pomoc při vybírání. Rozhodnut samozřejmě eště nejsem rozhodnut ale jsem zase o něco chytřejší.
Ještě bych se chtěl zeptat na názor jestli je fakt rozdíl v kvalitě vysokorozsáhlých objektivů jako 18-200 nebo koupit ty dva základni objektivy zhruba v tomto rozsahu.

Nejlepší systém na porovnávání kresebnosti a přenosu kontrastu, jaký jsem viděl, je zde:
http://www.the-digital-picture.com/Revi ... nsComp=100

Stačí na rolovacím okně vlevo vybrat jeden objektiv, na rolovacím okně vpravo druhý. Pod rolovacími nabídkami máš okno s výřezy z testchartů. K dispozici je většina objektivů Canon a některé Tamrony a Sigmy. Doporučuji pečlivě kontrolovat clonu, ohnisko a na jakém těle byl objektiv testován. I rozdíl v rozlišení 8 vs. 10 Mpx. hraje velkou roli!!!
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 10. 2008 16:55

To jsou zase debaty. Pokud nutně potřebuješ LV, ber Canon. Pokud ne, tak se zajdi podívat jak vypadají různé Nikony a Pentaxy a vem je do úvahy taky.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 3. 10. 2008 07:15

co sa tika tych zoomovacich objektivov je dobre aby 1 objektiv pokril to najcastesie tebou pouzivane ohnisko a na vsetko dalsie mat extra objektiv... podlamna zakladak je dobre ked pokriva tak 28-120.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod centsm 3. 10. 2008 09:26

elho_cid píše:To jsou zase debaty. Pokud nutně potřebuješ LV, ber Canon. Pokud ne, tak se zajdi podívat jak vypadají různé Nikony a Pentaxy a vem je do úvahy taky.
Ještě více to upřesním. Tazatel se ptá na PRVNÍ DSLR. Tzn., že ještě nemá s DSLR zkušenosti. Potom je jedno, jakou si koupí, protože vždycky bude mít zpočátku horší fotografie, než z kompaktu, či UZ, poněvadž DSLR méně zasahuje do úprav foto, víc musí udělat fotograf. Než vyzkouší všechny možnosti nastavení DSLR, tak uplyne 1/2 roku a bude ji muset resetovat do základního nastavení, protože v menu už nebude vědět, co má nastaveno. Potom si teprve najde asi 10 položek v menu, které bude často měnit a začne dělat fotografie, které jsou jakýmsi kompromisem výstupu z fotoaparátu a schopnostmi fotografa v úpravách v PC. A tady se teprve začínají rýsovat dobré fotografie. A po dalším roce narazí na nějaké hranice možností jeho DSLR, které mu tady u jednotlivých modelů popisujete. Ale to neznamená, že mu ty hranice budou bránit v dobrých fotografiích. Jenom o nich bude vědět a pravděpodobně se je naučí obcházet. Tady, pokud má neomezený rozpočet, si teprve koupí nový, lepší fotoaparát, časem zase narazí na jeho hranice, zase koupí jiný atd. Tohle se netýká technofilů, kteří po podrobném prozkoumání přístroje, už nemají co zkoumat a kupují nebo vyměňují další a další.
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod naciniak 22. 10. 2008 18:23

Zdravim vas pani, rozhodol som sa pre Canon 40D. V obchodoch som ho nasiel iba so setovym objektivom 17-85mm. Je to naozaj tak zle ako sa o nom pise? Vedeli by ste mi prípadne odporucit iný stabilizovaný objektív pre 40D? V klude by mi stacil aj rozsah cca 17 - 55mm. Ale pokial mozno kvalitu, ktorá by ma financne nezruinovala :) Fotak v sete stoji cca 32 tisic. Ak by sa v tejto cene dalo zohnat telo + iny dobry objektiv, bolo by to idealne.
naciniak
Návštěvník

Předchozí stránka