Canon 350D alebo 1000D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hurkar 23. 9. 2008 16:39

Ktorý z týchto dvoch 350 je teraz v celkom dobrej cene. Čo ma najviac zaujíma sú večerné/nočné fotky a výdrž batérie. Ako sú na tom ceny objektívov pri prípadnom dokúpení k setovému, a aké majú základné blesky. Mám na mysli bežné fotenie z rodinných príležitostí. Ajkeď doteraz som veľmi nerád používal blesk, lebo tie fotky boli dosť neprirodzené. Teraz používam Kodak kde sa dá nastaviť ISO max 400 čo je skoro nepoužiteľné (používa sa dlhého času a obraz je rozmazaný...)
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revell 23. 9. 2008 17:27

muj prvni fotak byla 350D. Co jsem porovnaval s novymi, tak ji v podstate nic z dulezitych funkci nechybi, ale jak se rika pokrok nezastavis... Tudiz z pohledu autofocusu, lepsiho isa, digicu se urcite vyplati novejsi 1000D. Je tu ale jeden problem, s dost velkou pravdepodobnosti nezustanes u teto rady a casem koupis 50D, takze si rozmysli, co udelas se starym pristrojem a co je mensi financni ztrata. Ja jsem svou 350 pujcil sestre, ze si s ni muze hrat jak dlouho chce a treba ji to chytne.A ti jsem koupil telo za tehdy rozumnych 600€, bylo by mi proste lito ji prodat za 5000 Kc.
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 24. 9. 2008 06:00

na běžné focení rodinných příležitostí bych koupil nějaký šikovný kompakt...

jinak z těchto dvou bych bral to novější a to 1000D
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 24. 9. 2008 11:23

kompakt mám, ale stále s ním laborujem, lebo jeden záber robím na viackrát s bleskom (väčšinou sú tie fotky v predu vysvietené a za objektom je tma), s bleskom pri použití predvoľby "nočné foto" sú tieto fotky väčšinou nepoužiteľné (lebo je použitý dlhý čas a celé to je rozmazané až na objekt v momente záblesku), bez blesku (tie väčšinou výjdu ale môj kompakt už pri ISO 200 začína šumieť)... a z toho potom vyberám ten najlepší záber. Preto sa pýtam čo by bolo vhodnejšie. Uvažujem že keď si nastavím prioritu clony alebo času tak by foťák ostatné mal doladiť. Pozeral som aj na Nikon D40, ale napr Canon D400 je lacnejší ako D1000. Nieje 400 vyšší model?

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... 2459401855
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... 4593501855
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... 4594001855
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... 5910001855
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 9. 2008 15:16

Ahoj, neviem odkial si, ale ja som si zrkadlovku kupoval lacnejsie tu: http://www.digimarket.sk/fotoaparat/can ... -55-is.php /cena so 4GB kartou/
Funguje aj osobny odber v Galante
Na EOS 350D zabudni, 1000D je vyhodnejsi aparat /1000D je mierne vylepseny 400D/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajz0 24. 9. 2008 23:24

Ono by bolo fajn keby si sa naucil fotit s kompaktom a potom presiel na zrkadlo lebo sa ti moze stat ze budes zo zrkadlovky sklamany lebo setove objektivy nebudu mat bohvieaku svetelnost. Zo zrkadlovky zacinaju liezt dobre fotky az vtedy ked chapes suvislostiam
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomion 24. 9. 2008 23:30

Ahoj, mám pár dní EOS 1000D a zkoušel jsem i vyloženě noční fotky ulice (tzn. bez blesku). Fotky jsou při správném nastavení ostré a úroveň šumu je i při nejvyšším ISU (1600) přijatelná. To jentak naokraj pár mých poznatků.
Ondřej Fabio - potréty, fashion, glamour, ...
atomion
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 25. 9. 2008 09:50

Bajz0 píše:Ono by bolo fajn keby si sa naucil fotit s kompaktom a potom presiel na zrkadlo lebo sa ti moze stat ze budes zo zrkadlovky sklamany lebo setove objektivy nebudu mat bohvieaku svetelnost. Zo zrkadlovky zacinaju liezt dobre fotky az vtedy ked chapes suvislostiam


... hm asi máš pravdu, asi oprášim starý Zenit (tiež zrkadlovka) alebo otcov Flexaret ...
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 25. 9. 2008 09:55

atomion píše:Ahoj, mám pár dní EOS 1000D a zkoušel jsem i vyloženě noční fotky ulice (tzn. bez blesku). Fotky jsou při správném nastavení ostré a úroveň šumu je i při nejvyšším ISU (1600) přijatelná. To jentak naokraj pár mých poznatků.


mohol by som ťa poprosiť o nejaké tie nočné fotky? Pozeral som na dpreview.com ale niesú tam všetky také ktoré by vystihovali situácie a svetelné podmienky pri ktorých chcem fotiť, možno tie tvoje fotky mi postačia k rozhodnutiu...
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomion 26. 9. 2008 00:15

Není to přesně to, co jsem myslel, ale pro ilustraci to snad postačí (na této je ještě úroveň šumu dosti vysoká, ale jdou samozřejmě i lepší - foceno druhý den od začátku vlastnictví první zrcadlovky).

http://upload.pdamobile.cz/IMG_0139.jpg
Ondřej Fabio - potréty, fashion, glamour, ...
atomion
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 9. 2008 09:01

To je fotka pri ISO 1600 s vypnutou redukciou sumu.....so zapnutou je sum este prijatelnejsi,....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomion 26. 9. 2008 09:21

Přesně tak ;)
Ondřej Fabio - potréty, fashion, glamour, ...
atomion
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 26. 9. 2008 11:57

Ď za ukážku. Chcel by som sa opýtať, nastavoval si tam iba ISO a ostatné už spravil foťák sám? takúto fotku je schopný spraviť aj môj kompakt ale s časom cca 2 sec na statíve čo je pre mňa neprijateľné...
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 26. 9. 2008 14:48

hurkar: chces zazraky, kdyz nechces fotit nocni fotky ze stativu... a ver mi, ze kdyz bys neco fotil se zrcadlovkou takle vecer, tak budes pouzivat jeste delsi casy, protoze treba pro vhodnou hloubku ostrosti budes muset clonit na f/8-11 a u kompaktu by ti stacilo treba f/4 ...
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 9. 2008 14:59

atomion píše:Ahoj, mám pár dní EOS 1000D a zkoušel jsem i vyloženě noční fotky ulice (tzn. bez blesku). Fotky jsou při správném nastavení ostré a úroveň šumu je i při nejvyšším ISU (1600) přijatelná. To jentak naokraj pár mých poznatků.


prijatelna je tak na to, ze to zmensim na 800*neco a vystavim na webu, nebo na to, ze zachytim neco, co ma nejakou dulezitost, ale kvalita jde pryc. Pokud z toho clovek chce udelat vyraze, pripadne udelat vetsi fotku, tak ma smulu.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků