Canon 350D alebo 1000D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 9. 2008 16:10

Testoval jsem schopnost zrcadlovky dělat noční fotky bez stativu zde:
http://www.tomx.eu/Galerie/Cestovani_po ... index.html
Je to sice z Nikona D300, ale Canon má dobré snímače a jeho výkon nebude horší ani u low-endu jako je 1000D, takže pokud by někdo chtěl z vybrané fotky detail z třeba 6 MPx rozlišení, které už na A4 stačí, tak ho rád pošlu.
Konverze z RAWu byla udělána tak, aby tam šum rušil co nejméně.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 9. 2008 16:11

.. všechno z ruky bez blesku.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 26. 9. 2008 16:21

goes píše:prijatelna je tak na to, ze to zmensim na 800*neco a vystavim na webu, nebo na to, ze zachytim neco, co ma nejakou dulezitost
ále prdlajs :-)
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurkar 26. 9. 2008 20:43

ggrand: určite na niektoré fotky treba stativ, to je neodškriepiteľná pravda. Ale mne skôr ide o momentky na ktoré sa jednoducho nevieš pripraviť a jednoducho ich len cvakneš. Ale pokiaľ Tomáš X fotil všetko z ruky tak je to presne to o čo mi ide :-) ;-) :-)) :-D
hurkar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 26. 9. 2008 22:27

hurkar : tak jestli jde i o tohle, tak bych asi volil spis neco s cmos cipem. Ty sumi o neco mene nez CCD(D80,D60..K200atd) Nejlacinejsi cmos najdes v Canonech, u Nikonu D90 a vys + Tomas myslim pouzival hlavne svetelny objektiv 35mm f/2, coz muze nekoho omezovat tim, ze nema zoom. Na lidi je ti v takovyhle situacich stabilizator celkem k nicemu, protoze co je ti platne, ze udrzis cas treba 1/8s kdyz lidi budou mazli
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 9. 2008 23:17

ISO nejčastěji 1250, od 640 do 2500, clona nejčastěji F2.8, něco na F2, někde jsem udržel bez stabilizace s tou pevnou 35-kou i čas 1/20s. na 35mm, něco je na 10mm s širokáčem, tam zase není problém udržet 1/20 s., někde zase využita stabilizace u 16-85 VR, střídal jsem 35/2, 16-85 VR a 10-20. Na tu 1/15 s. a 1/20 s. už lidi jsou tam mázlí dost, ale pokud ta fotka není o nich a jsou tam jen náhodně, pokud je ta fotka o celé té ulici, tak to nevadí, když je chci dát jako hlavní motiv, tak musím čas zkrátit.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurkar 29. 9. 2008 08:19

ggrand, Tomáš X, Bajz0: ďakujem za rady :-) , ako som hore písal som používateľ kompaktu tak viacmenej uvažujem ako gajdost: viewtopic.php?f=212&t=1051211. Ono aj tak ako sa píše v iných príspevkoch si foťák treba naskôt chytiť do ruky. Takže najskôr sa oťukám a naučím s ním zaobchádzať, a potom si asi dokúpim nejaký "svetlý" objektív. Niektoré ani navychádzajú až tak draho: http://www.fotoexpert.sk/bez-zoomu/cano ... r/?sort=_4. Predsa len je to koníček...
hurkar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurkar 29. 9. 2008 17:44

Este by som chcel poprosiť o link na návody na použitie k Canon a Nikon. Na Canon je akurat prospekt na Canon.com :-( môže byť aj anglicky
hurkar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 30. 9. 2008 19:18

Neviem sice co myslis pod navod na pouzitie ale ak uzivatelsku prirucku tak tu si mozes stiahnut k 450Dcku http://www.megafoto.cz/canon-eos-450d.html 1000D tam bohuzial nemaju
Bajz0
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurkar 1. 10. 2008 08:17

Bajz0: Ďakujem :-D , presne to som myslel, je tam návod aj na Nikon síce na D60 ale myslím že veľké rozdiely nebudú oproti d40. A ďakujem aj dobrákovi ktorý to pracne oscanoval manuál na Canon :idea: ;-]
hurkar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 1. 10. 2008 08:32

hurkar: když jsem se díval na tu stránku, tak mě vyděsily některé ceny, tam jsou opravdu některé objektivy neuvěřitelně předražené, například Nikkor AF 85/1.8D není problém sehnat téměř za polovinu, kromě toho mají k němu i špatně obrázek - od f/1.4D.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 1. 10. 2008 08:37

Fakt, to je teda opravdu "fotoexpert" prodejce, jen co je pravda!
:-l
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 10. 2008 10:26

hurkar píše:
Bajz0 píše:Ono by bolo fajn keby si sa naucil fotit s kompaktom a potom presiel na zrkadlo lebo sa ti moze stat ze budes zo zrkadlovky sklamany lebo setove objektivy nebudu mat bohvieaku svetelnost. Zo zrkadlovky zacinaju liezt dobre fotky az vtedy ked chapes suvislostiam

... hm asi máš pravdu, asi oprášim starý Zenit (tiež zrkadlovka) alebo otcov Flexaret ...

To asi nebude stacit. To musis cvakat a cvakat a cvakat .. az zistis co v skutocnosti ten fotak robi. Aby si nemal podobne problemy ako napr. tu:
viewtopic.php?f=212&t=1051497&p=5794124#p5794124

PS: podla mojho nazoru maju Canony naschval nastavene "neoptimalne" nastavenia (teda take, ktore vyhovuju len v urcitej, nie na vacsinu situacii) a tym nepriamo nutia uzivatelov tieto nastavenia pochopit a zmenit.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurkar 1. 10. 2008 15:04

Tomáš X. píše:hurkar: když jsem se díval na tu stránku, tak mě vyděsily některé ceny, tam jsou opravdu některé objektivy neuvěřitelně předražené, například Nikkor AF 85/1.8D není problém sehnat téměř za polovinu, kromě toho mají k němu i špatně obrázek - od f/1.4D.

to bol prvý pokus o vyhľadanie, "svetlých" objektívov... až to bude horúce tak si niečo pohľadám alebo daj nejaký tip ;-]
hurkar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurkar 2. 10. 2008 14:26

Ganec píše:To asi nebude stacit. To musis cvakat a cvakat a cvakat .. az zistis co v skutocnosti ten fotak robi. Aby si nemal podobne problemy ako napr. tu:
viewtopic.php?f=212&t=1051497&p=5794124#p5794124

PS: podla mojho nazoru maju Canony naschval nastavene "neoptimalne" nastavenia (teda take, ktore vyhovuju len v urcitej, nie na vacsinu situacii) a tym nepriamo nutia uzivatelov tieto nastavenia pochopit a zmenit.

samozrejme že cvakať a cvakať, veď aj "Lenin vravel učiť sa, učiť sa..." ;-)
veď aj cvakám a cvakám až na to doma niekedy nemajú nervy lebo z jednej situácie robím na "kompakte Bracketing" :oops: ale to trocha dlhšie trvá ako na zrkadlovkách :-/ (než pomením hodnoty nastavenia...)
preto teraz študujem manuály od Canonu a Nikonu čo sa ako ovláda čo som ja používal, jednoducho sa zžívam s filozofiou zrkadlovky

odkaz na ten príspevok o farbách som si prečítal. neviem čo k tomu dodať, som obchodník a vybavujem veľa reklamácií zákazníkov. Môže to byť vadný kus ale aj chyba obsluhy. Na druhej strane zase po 15t snímkoch pokiaľ sa ukáže takáto chyba si myslím že zase v obsluhe chyba asi nebude
hurkar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka