Canon EOS 1000D pro začátečníka - v jakém setu?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod atomion 23. 9. 2008 11:39

To je pravda. Doposud jsem byl zvyklý na 10násobný optický zoom u Lumixu TZ-1. Proto se obávám, že když si pořídím zrcadlovku a k ní objektiv s nedostačujícím zoomem, tak mi to bude scházet. Proto by mě zajímalo jaký má rozdíl ohnisek 18-55mm zoom. Z kompaktů mám již docela v oku kolik je 3x či 10x opt. zoom.
Ondřej Fabio - potréty, fashion, glamour, ...
atomion
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 23. 9. 2008 12:04

zoom vypočteš tak, že vyší číslo vydělíš tím nižším. V tomhle případě 55/18 = 3
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atomion 23. 9. 2008 12:10

Ahá, to to mi pomohlo, děkuji mnoho krát. Prozkoumával jsem řadu obchodů a jejich sety a myslím, že tento zmíněný set mi bude pro začátek vyhovovat a později si budu muset dokoupit nějaký zoom-objektiv. Děkuji za rady!
atomion
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rudi86 23. 9. 2008 15:16

taky si rikam, že 12k dobra cena a jeste velká karta v tom O:-)

v jednom obchode http://www.aaron.cz/produkty/canon-eos-1000d/balicky#tab jsem videl Canon EOS 1000D + Sigma 18-200 se stabilizaci v setu za 18690,- což by nemusela byt spatna volba na ten tvuj zoom, bohužel kvalitu tohohle objektivu ti nezhodnotím, na to jsou tu jiní 8-)
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atomion 23. 9. 2008 22:06

Tak jsem si nakonec pořídil EOS 1000D v tom setu, jak jsem psal poslední, ale zatím samozřejmě nemohu hodnotit.
atomion
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spirit 19. 11. 2008 15:09

zdravim, nechtel jsem zakladat nove tema. Nasel jsem na alfe zajimave sety http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1 .. chtel jsem se zeptat ohledne tech objektivu co k tomu maji. Chapu to dobre, ze ten 18-55 mm , ktery je u vsech je se stabilizatorem - to je to IS, ze? ale ten druhy objektiv co k tomu davaji podle znaceni stabilizator nema? proc na mensim zoomu je, a na vetsim neni? v tom bude asi to lakadlo, nemyslitE? Ktery pak vychazi co se tyce praktcicnosti a "kvality" lepe? 75-300 nebo 55-200? .. ten tamron je fajn, ze pokryva vesmes to co by pokryly dva origo setaky, ale rikate, ze neni moc kvalitni ... pravda?

edit: jeste dotaz : nikon d60 vs d40 - oplati se? jak je to prosim s temi ostricimi motorky? d60 se da taky slusne sehnat, podobne jako 1000d. Je velke minus pouze tri ostrici body?
spirit
Návštěvník

Předchozí stránka