Převratný Nikon D90 na obzoru...

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Nobody76 28. 8. 2008 10:55

No konečně někoho napadlo dát tam video.Konkurence to bude muset udělat taky a brzy to bude standardní funkce.Nač se bránit technickému pokroku?
Nobody76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 8. 2008 11:06

Opravdu někoho výrazně omezuje, že po 5 minutách nepřetržitého záběru musí udělat krátkou pauzu, než bude natáčet dál? Ukažte mně jeden film význačného režiséra, kde nepřerušovaný záběr je delší, než 5 minut. :-)
Člověče kolem Tebe se musí dít děsně zajímavých věcí, že by sekundový výpadek po 5 minutách byl na škodu.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 8. 2008 11:25

6-minutova piesen :-) a je po videoklipe .. :-(
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod j O s É 28. 8. 2008 11:27

ze vas bavi porad resit to video..
co kdyby mi radsi nekdo odpovedel na vyse nastolenou otazku? D80 x D90(D200)..
to thine ownself be true

Lumix DMC LX-2
Nikon D80, Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD [IF], CPL Hoya, Sigma 70-300 mm F 4,0-5,6 APO DG MACRO
Apple MacBook Pro
j O s É
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 8. 2008 11:36

podla mna ano.
Ako volakto pise ako odpoved na otazku "proč bych měl jít do nové D90" v:
http://digiarena.zive.cz/Bleskovky/Niko ... aspx?forum

A co ten snímač z D300, který je na vysoké ISO o 1 EV lepší, než D80 & D200?
Anebo přesnost expozimetru a barevné podání z D300. To není pokrok oproti D80? 4,5 fps versus 3 fps, Active D-lightning pro toho, kdo nechce maximální dynamicky rozsah drbat na PC z RAWu, ....

Pre mna osobne by to uz bol dovod (hlavne ten posledny).
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 8. 2008 11:51

A este pridam:
- RGB 420 segment metering sensor - na "Scene Recognition System" ako je v D3 a D300

+ volitelne doplnky - dialkove ovladanie a GPS modul na zapis do EXIFov
(z http://www.dpreview.com/previews/nikond90/page3.asp)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 28. 8. 2008 14:29

Tomáš X: Budu si chtít natočit šermířský turnaj, ohňostroj.. a jsem v čudu..

player: Tím postem z dpreview jsem chtěl jen ukázat, že to není konkurence videokamery. Nic víc, nic míň. Chci vidět jak budeš manuálně zoomovat a ještě si to manuálně doostřovat.
Ohledně kvality výstupu...ten nemohu posoudit, jelikož jsem video z D90 neviděl.

josé: pokud jde o kvalitu foťáku...D200 má lepší tělo. Pokud bych měl uvažovat o novém Nikonu(to se u mě nikdy nestane), tak bych se rozhodoval mezi D200 a D90.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod friggo 28. 8. 2008 14:37

Videa z D90 jsou k vidění zde...
http://f-mount.webnode.cz/news/nikon-d90-oficialne/
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod j O s É 28. 8. 2008 14:55

ty videa vypadaj celkem slusne, akorat je to maly.. chtel bych to videt ve vetsim, nebo nejlip v plnym rozliseni. i kdyz to teda neni vec, podle ktery bych se rozhodoval o koupi..
to thine ownself be true

Lumix DMC LX-2
Nikon D80, Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD [IF], CPL Hoya, Sigma 70-300 mm F 4,0-5,6 APO DG MACRO
Apple MacBook Pro
j O s É
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 28. 8. 2008 15:07

beat : proc bych mel potrebovat zoomovat?Ne kazdy vyuziva videozaznam pro zoomovaci hratky.S D90 i pres manualni ostreni se nabizi dost moznosti.U digitalni kamery mi zacina ohnisko nekde na hroznych 45mm, s objektivem budu mit video s 25mm ci moznost natacet makro 1:1 a vetsi zvetseni.To jsou proste veci, ktere k dispozici u bezne spotrebni kamery nejsou.
Spis vidim problem v tom formatu.Co to bude, mov?Jestli to, tak to je nejvetsi problem, protoze to je dost problematicky zpracovatelny format.
Pokud vite nekdo o programku, ktery umi pracovat(strih, ukladani do avi apod.) s mov formatem, budu za doporuceni vdecny.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rcorp 28. 8. 2008 16:10

player: motion JPEG (.AVI)
rcorp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 8. 2008 16:20

beat: proč v čudu???? tak po 5 minutách ukončíš SOUVISLÝ klip a za 3 sekundy budeš točit druhý a pak to jen spojíš dohromady. Fakt několikasekundové přerušení po 5 minutách je něco, co se nedá vydýchat?
Jsme různí, ale já jsem za 10 let s kamerama pravděpodobně nic delšího, než minutu nenatočil. Vždycky aspoň pak změním záběr aby to nebyla děsná nuda a v editoru to pak stejně sešmikávám tak, aby to mělo spád, dokonce dělám i to, že pokud není nutné přísně zachovat časovou návaznost, tak dva delší klipy rozstřihnu na nekolik částí a střídám je. Dlouhé záběry jsou většinou nudné, pokud to opravdu není ta šestiminutová píseň. Proč se točí na několik kametr a střídají se záběry? Aby lidi neusnuli.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 28. 8. 2008 16:46

Tomáš X: To, že ty natáčíš dynamická videa neznamená, že to dělají všichni...a že to je jediné správné.
To, že někdo fotí makro neznamená, že makro fotí všichni...a že to je to jediné správné.

Proto se vyrábí kamery které nemají časové omezení, a prot se dělají jiné objektivy nežli jen MAKRO objektivy.

Stačí to říc takhle, nebo to ty a player zase nepochopíte? :-l

Ano, proč bych natáčel desetiminutový ohňostroj pro někoho, kdo ho neuvidí, když ho můžu natočit nadvakrát s mezerou(pokud je ten ohňostroj s hudbou, je to o to krásnější).

Nač mít na foťáku sekvenci více než pěti snímků? Stačí vyfotit těch pět a pak zas dalších pět. Není problém, že?

Díkybohu je každý člověk jiný a každý nedělá to samé...takže tu máme variabilitu, máme různé objektivy, různé foťáky, různé kamery...
Jsou i lidé, kteří rozumí tomu, že každého baví něco jiného..že každý má jiné chutě a potřeby.
Takže ano..kdybych se díval na zahájení Olypmiády a kždých pět minut bych tam měl "skok" v obraze i zvuku, hodně by mi to vadilo.
Stejně tak mi vadilo, když můj EVF uměl jen pět snímků v sekvenci.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 8. 2008 16:55

beat: ale ta diskuze vypadala pro náhodného čtenáře tak jako když ti D90-ka dovolí natočit jen 5 minut dneska a pak ti dá zaracha a až zase zítra 5 minut.
Já totiž nepředpokládám, že někdo, kdo bude točit zahájení Olympiády pro NBC, na to bude používat Nikona D90. :-)
Ten, komu by vznikly nenapravitelné škody tím, že po 5 minutách videa bude mít pár sekund pauzu, si holt koupí nějakou slušnou kameru. Myslím, že ani kompakt s videem pro něj nebude to pravé ořechové. Takže video na D90 si určitě neklade vyšší cíle, než umožnit majiteli, který HLAVNĚ fotí (!!!) příležitostně natočit nějaké to video, se kterým nechce prorazit do Hollywoodu. Myslím, že i když to video s omezením souvislého záběru na 5 minut HDMI bude vyhovovat 95% uživatelů, kteří vůbec video v zrcadlovce jsou ochotni mít, a 5% Stevenů Spielbergů tím opovrhne, tak to není špatný výsledek.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 28. 8. 2008 16:58

beat : nepodsouvej mi prosim neco, coho nejsem zastancem, nikde jsem nepsal, ze 5 minut video je ok a ze mi to nevadi.V amaterskem smeru je to casto presne naopak, strihaji se leda filmy, ale oslava narozenin ditete, vecirek, ci zaznam nejakeho sportu je vzdycky delsi, nezli 5 minut.V tomhle se shodnem.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka