450D vs 40D + 17-85mm IS USM

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 29. 12. 2008 17:12

A naopak - proti druhému řešení jsou také vždy lidé, co jej nevlastní. Prostě dělá se dobře tak i tak.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cabman 29. 12. 2008 23:59

Pety píše:A naopak - proti druhému řešení jsou také vždy lidé, co jej nevlastní. Prostě dělá se dobře tak i tak.
Obavam se, ze duvod proc nekdo nevlastni stavovy display neni presvedceni o jeho neuzitecnosti, ale prosty fakt ze lowend zrcadlovky pro zacatecniky ho nemaji a naopak poloprofesionalni a profesionalni tela ho maji (Nicon, Olympus, Canon to potvrzuji) ;-)

Ale to nic nemeni na vyhodach stavoveho displaye ktere jsem uvedl ja a nemeni to nic na vyhodach pouziti zadniho displaye ktere jsi neuvedl ty.
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 30. 12. 2008 08:27

Ano, profesionální stroj musí zákonitě poskytnout více možností, to je OK.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maročan 30. 12. 2008 08:31

Rozhodně je plus, když stavový display na foťáku je, jelikož na něj koukám docela často. Nicméně pokud je to vyřešeno rozumně přes hlavní display (líbilo se mi nastavování u Olympusu), dá se na to v pohodě zvyknout. Určitě bych nikdy nenapsal, že bych foťák bez stavového displeje nekoupil. To už je trochu extrém.
Na 40D si můžete vybrat, ale hlavní display používám, jen když lezu do menu.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 6. 1. 2009 07:51

takže jen první zminka sám mam 450 zatím jen se set obj. :( ale i tak proti evf obrovska spokojenost. no k diskuzi... klidně bych ted hned(a to jedu vlakem do školy) menil na onu 40 pricemz jeden z argumentu by byl i ten stav. displej. proc? máme v atelieru na praxi N D200 ktera ho ma takže sem si prací s nim(stav dis) dost oblíbil a velkej vzadu se rozsvici jen pro kontrolu fotky. taky bych menil kuli tlacitkum primeho přistupu k nastaveni funkci
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 6. 1. 2009 13:48

Fotak bych vubec neresil, ale jenom prosim Te se vyvaruj toho 17-85.
Je to druhe nejhorsi sklo hned po setaku 18-55 se kterym jsem kdy fotil.
Mel jsem ho 14dnu pujcene, a vic bych ho nechtel.
Kamarad si ho koupil v setu se 40D a za 10dnu ho mel prodany a za dalsi tyden mel tamrona 17-50.
Stabilizator a skvely rozsah jsou sice fajn, ale bohuzel kvuli nic je v konstrukci objektivu strasne hodne kompromisu, ktere ho degraduji na vicenez nepouzitelnou uroven.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Racek2008 6. 1. 2009 15:39

Sám jsem v podobné fázi rozhodování. Co nahradit Canon 17-85 IS USM Sigmou 17-70 nebo 18-125 IS USM? Jaké máte zkušenosti ? Děkuji.
Racek2008
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 6. 1. 2009 16:24

podle testu viz http://www.photozone.de/canon-eos/407-s ... 3856os_50d bude sigma pomerne dobre reseny sirokorozsahovy zoom. Zasadnim problemem dle grafu se zda byt kresba na dlouhem konci, a vetsi chromaticka vada. Ovsem tohle se od techto ultrazoomu da cekat.

Osobne bych volil spise kombinaci dvou objektivu, treba tamronu 17-50 a canonu 28-135 IS pripadne drazsi moznost canon 17-40 a canon 24-105 IS
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabman 8. 1. 2009 22:34

Racek2008 píše:Sám jsem v podobné fázi rozhodování. Co nahradit Canon 17-85 IS USM Sigmou 17-70 nebo 18-125 IS USM? Jaké máte zkušenosti ? Děkuji.
To si asi moc nepomůžeš ... přijdeš o stalilizaci, USM (rychlost a pohodlnost) a ty skla nejsou výrazmě lepší, je to stejná třída - něco málo lepší lowend. Jak ze říká: "za málo peněz málo muziky". Asi bych si nechal co máš.

Můj favorit by byl: Canon EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM, ale to je asi jiná cenová třída.
cabman
Kolemjdoucí

Předchozí stránka