Která značka zrcadlovek je podle vás nejlepší?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Která značka zrcadlovek je podle vás nejlěpší?
Canon 34 %  27%  [ 34 ]
Fujifilm 2 %  1%  [ 2 ]
Leica 2 %  1%  [ 2 ]
Nikon 51 %  41%  [ 51 ]
Olympus 5 %  4%  [ 5 ]
Panasonic 2 %  1%  [ 2 ]
Pentax 22 %  17%  [ 22 ]
Samsung 0 %  0%  [ 0 ]
Sigma 0 %  0%  [ 0 ]
Sony 6 %  4%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 124

Odeslat příspěvekod pitris24 7. 8. 2008 12:54

Irmo, nekupuješ si mercedes. D40 není mercedes mezi foťáky :) Pro danou skupinu uživatelů je to dobře nastavená strategie. Co se týče objektivu - za svůj názor se nestydím :-)
Lenost je hybnou silou pokroku.
<odkazy jsou zakázány>
pitris24
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 7. 8. 2008 18:45

beat píše:Jan Čerbák: Zatím mám jiné priority než světelná skla, takže můj zážitek byl trošku jiný, ale fotit jeskyně bez blesku je úžasné...já neměl světelný objektiv, ale zas jsem měl stabilizaci.
Některé fotky v jeskyních je vhodné fotit i s bleskem (hodně záleží na konkrétní scéně - jak to mají nasvíceno a jak je ta jeskyně strukturovaná).
Zcela určitě si zas někdy zajedu do nějaké jeskyně :-)
Sorry za OT :-[

sorry za další OT: Některé fotky jsem si bleskem taky přisvítil, některé jsem fotil odraženým bleskem od "stropu" a od stěn jeskyně. Výsledek byl lepší, než jsem čekal 8-D
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod endrofin 23. 8. 2008 14:17

PRAKTICA !
endrofin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 8. 2008 17:37

Záleží jak pro koho, pro jaké účely, v jaké cenové kategorii. Mě mooc vyhovuje Pentax, ale pokud bych měl doporučit nejlepší profi stroj pro sportovní reportáže bez ohledu na cenu, tak to vyhraje spíš Canon, popřípadě Nikon.
A kdyby na studio tak Sinar, PhaseOne, Mamyia...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matos D 3. 12. 2008 15:46

Ja uvazujem o canone a vidim ze tu mame slabe zastupenie canonistov, a musim edobehnut pentax !!!!! Tak preto.
Matos D
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maciakba 3. 12. 2008 16:27

ja som canonista ale zrkadlovku budem mat nikon
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pouli 3. 12. 2008 20:21

Ja som mal Canon a teraz mam Nikon.
Nikon D40 + Tamron 17-50mm F/2.8 Di II LD - Nikor 18-55 II AF-S DX + Nikor 55-200 AF-S DX + SB 600
pouli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 12. 2008 21:15

Proč?
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojťan 5. 12. 2008 12:06

spatne polozena otazka, na kterou se neda zodpovedne odpovedet.

protoze, pro profi fotografa ma smysl prakticky jen Nikon a Canon, mozna jeste Olympus a Sony. To ale neznamena, ze ostatni znacky vyrabeji spatne fotoaparaty, lec jsou jineho zamereni a pro jinou klientelu, takze rict, ktera ze znacek je nejlepsi, je zkratka blbost.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gekoncik 5. 12. 2008 13:34

Mozna je to spatne polozena otazka.. Presne tim mylsim vyber objektivu, cenu objektivu, poruchovost, servis, ...

Je jasne ze se na 100% neda odpovedet ze TA znacka je nejlepsi. Vetsina lidi stejne napise ze je spokojena se svym modelem a trebas se neda srovnat canon d1000 s nikonem D300, ale da se z toho vycist, ktera znacka je nejoblibenejsi a pouziva ji nejvice lidi.

Osobne si myslim ze nejlepsi investice je do Canonu nebo Nikonu co se tyce budoucnosti meho foceni a investici do objektivu.
Ne-ne-ne
gekoncik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 5. 12. 2008 14:07

Já to vidím takhle. Když budu profi fotograf, vyberu si značku, která má velké portfolio kvalitních objektivů a jiného příslušenství, které je dobře přístupné (nové nebo bazar). To podle mě v současné době splňuje jen Canon a Nikon.

Pokud ale nemám vysoké nároky, nejsem profík, tak je podle mě jedno, jakou značkou fotí. Ano s Canonem i Nikonem je tu jisté plus v širokém spektru starších objektivů a příslušenství, ale... otázká by spíš byla, potřebuju to jako amatér?

Ale souhlasím tu s Gekončíkem, taky preferuji dobře zavedené značky mezi uživateli, tedy Canon a Nikon. U Canonu se mi bohužel nelíbí dílenské zpracování entry zrcadlovek. Tuhle jsem držel v ruce a fotil ale i s Canonem 40D. Nemůžu si pomoct, ale mně se 40D jevila jako fórově zpracovaná... Výsledky (snímky) ale vypovídaly o úplně něčem jiném... a o tom to je především.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 5. 12. 2008 14:51

Pro kazdeho je nejlepsi jina :-)

Ve vyctu kazdopadne chybi Hasselblad, PhaseOne ci Mamiya ktere co do technicke kvality snimku budou nejlepsi.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 5. 12. 2008 14:52

pouli píše:Ja som mal Canon a teraz mam Nikon.
beat píše:Proč?
Fojťan píše:spatne polozena otazka


Otázka je položena dobře. Tohle je téma "Která značka zrcadlovek je podle vás nejlepší?" Takže se proto ptám dotyčného(pouli), proč vyměnil značku, proč je pro něj Nikon ten nejlepší. Je v tom pouze a jen má zvědavost, nic jiného v tom není...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 5. 12. 2008 14:54

Nevěřím tomu, že si běžný amatér nedokáže vybrat potřebná skla, blesky, mezikroužky atd. u KTERÉKOLIV značky. Tohle hlasování je o tom, co je nejrošířenější, o ničem jiném. A ještě něco - ŽÁDNÁ značka není zárukou do budoucna.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 5. 12. 2008 15:05

To je jako polozit otazku ktera znacka aut je nejlepsi .... nekdo ma rad ferrari, nekdo treba hummery, a nekdo je patriot skodovek .... prast jako uhod, tak nejde rict co je nejlepsi
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků