Kvalitni Canon clona z eBay

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod krizon4 22. 6. 2008 09:35

Mate nekdo tip na konkretniho prodejce na eBay ktery prodava KVALITNI clony pro Canon ?
Pred nejakou dobou jsem se spalil s EW-73II, clona byla sice vevnitr plysova, ale na objektivu sedela dost spatne. Nicmene pri cene 140 Kc za neoriginal bych jim rad jeste dal sanci, tudiz otazka zni - kdo mate doma clonu z druhovyroby, s kterou jste spokojeni ? Hodte sem link na ebay prodejce pokud si ho pamatujete, pripadne fotky clony, at se muzu pokusit to dohledat podle napisu na clone.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 22. 6. 2008 15:18

Tyhle clony ted nekdo nabizel na paladixu, ovsem puvod ani kvalitu neznam.
Osobne mam pouze clony Canon a nemohu si stezovat.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 22. 6. 2008 16:53

Na Paladixu o nich vim, ale ty me nezajimaji - za 400 jsou jsou prilis drahe. To same original Canon, dat 600 za neco co se da poridit za 140 se mi proste nechce.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 22. 6. 2008 17:26

Aha, no tak to je pak jasne.
A filtry za 5 tisic jsou taky predrazene vid ?
A auta co stoji milion a vice by sis taky neporidil ze ?
Nemyslis ze nekde se usetrit musi ?
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 22. 6. 2008 19:42

Ok, tak za prve - dotaz znel na pozitivni / negativni reference na clony, ne na nazory na Canon clony, pokud nemas neco inteligentnejsiho k tematu nez slabomyslne urazky, tak prosim radeji mlc.
Za druhe - Canon clony nekupuju z principu, fakt ze Canon jako jediny vyrobce nedava slunecni clonu a pouzdro k objektivu stredni tridy za 10 tisic coby standardni prislusenstvi povazuju (spolu s "vynalezem" microUSM motorku) za jednu z nejvetsich prasaren a zlodejin v oblasti fotografie.
A za treti - napsal jsem nekde ze filtry za 5 tisic povazuji za predrazene ? U filtru nemam problem s tim si priplatit za kvalitu, protoze tam rozdil v kvalite je pozorovatelny, narozdil od clony za 140 ktera se od originalu lisi ciste a jenom popisem. A prave proto radeji nakoupim neoriginalni clony, a usetrenych 1500 Kc investuju do slusnejsich filtru.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 22. 6. 2008 19:55

Kdyz se clona za 140 lisi od originalu jenom napisem tak proc nesedi na objektivu ? ;-)
Jinak presne tuhle clonu jsem si zrovna nasel v ceniku original novou za 430Kc, coz mi predrazene neprijde.
Predpokladam ze baterie taky pouzivas noname za 250Kc, protoze Canon baterie za 1500 jsou predrazene.

Jinak s tim micro usm motorkem souhlasim, je to strasna past na lidi :-(
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 22. 6. 2008 21:13

Clona za 140 neni jenom jedna, vyrabi je minimalne sest vyrobcu, a minimalne jeden z nich je dela kvalitni. Videl jsem ji kdysi nasazenou, a snazim se zjistit kterou koupit. Kdybys umel cist, pochopil bys z to prvniho prispevku.
I za 430 mi to prijde predrazene, vzhledem k tomu ze vsichni ostatni vyrobci ji k objektivu pribali zdarma. A ano, pouzivam krome Canon baterek za 700 i baterky za 250 - maji totiz vyssi kapacitu a vydrz nez Canon originaly.
A tohle je muj posledni prispevek na tohle tema, opravdu jsem ho nezakladal kvuli flamewaru s primitivem.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 22. 6. 2008 21:43

A vite ze pouzitim neorginalniho prislusenstvi obzvlaste baterii se zrikate zaruky ?

Jinak ten primitiv ... kdyz radeji koupite clonu z ebay, za 140 korun, plus posta a cekani na ni, nez dat tri stovky navic a mit ji z ceskeho obchodu navic originalni ... ;-) no to je fuk, mi canon slunecni clony k objektivum dal, takze tohle straslive dilema cenoveho rozdilu jedne navstevy restaurace opravdu resit nemusim.

Jinak ty Vase kvalitni clony pry prodava nejaky prodejce z hong kongu ... teda aspon pritel google to nasel v nejake diskuzi
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 23. 6. 2008 14:39

Crazy Ivan píše:A vite ze pouzitim neorginalniho prislusenstvi obzvlaste baterii se zrikate zaruky ?

To je blbost , nemuzes prijit zakonem danou zaruku 2 roky jen tim ze pouziji neoriginalni baterku nebo clonu. To by muselo tu zavadu ta baterka primo zpusobit(napr. vybuchla, nebo v pripade tuzkovek vytekla do pristroje). Ale pokud zavada se zarukou nesouvisi tak neni duvod proc by nemala platit.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 23. 6. 2008 14:55

kromec píše:To je blbost , nemuzes prijit zakonem danou zaruku 2 roky jen tim ze pouziji neoriginalni baterku nebo clonu. To by muselo tu zavadu ta baterka primo zpusobit(napr. vybuchla, nebo v pripade tuzkovek vytekla do pristroje). Ale pokud zavada se zarukou nesouvisi tak neni duvod proc by nemala platit.

No takhle nejak jsem to myslel ....
Vim o spouste reklamaci (vcetne jednoho meho vlastniho pristroje) kde nebyla reklamace uznanana jako zarucni, vzhledem k pouziti "pochybne" baterie.
U me se jednalo o problem softwaru v MP3 prehravaci ... neuznano, zpusobil jsem to neznackovou baterii (GP). Pry. V protokolu jeste honosne uvedli neco ve smyslu "diagnostika pro tentokrate zdarma, priste si to cvaknes". Mimochodem jednalo se o pristroj za 4800Kc, takze to docela zamrzelo :-(
Jasne clona je neco jineho, ale probirala se konkretne baterie za dve stovky ;-)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 23. 6. 2008 15:15

Crazy Ivan:

Tak to sis nemel nechat libit. priste zkus http://www.spotrebitele.cz. Kazdopadne pokud se prodejce kousne a nebude chtet to uznat tak zbejva udelat si posudek od soudniho znalce a pokud ani to nepomuze tak pak soud.
Myslim ze drtiva vetsina lidi pouziva u DSLR neoriginalni prislusenstvi(nemas jen baterie a clony ,ale i objektivy, blesky , kdyz pujdu do extremu tak i filtry, popruh nafotak atd...) to by pak Canon moh zavrit servis a vse automaticky vracet ze zakaznikovi ze prisel o zaruku ;)
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 23. 6. 2008 15:40

Prodejce byl na slavny Datart ... ovsem oni reklamaci pouze posilali do autorizovaneho strediska dane nejemenovane spolecnosti.
Takze slecna u reklamaci mi jen predala protokol s tim ze takhle to prislo.
No prehravac skoncil na aukru od koruny bez zaruky s upozornenim ze ma problem se softwarem :-(
Neoriginalni prislusenstvi - no tak prece jenom je rozdil jestli si koupim objektiv nebo blesk od Sigmy za nekolik treba i desitek tisic a je rozdil kdyz si koupim baterku za dve stovky.
Kdyz to tak vezmes tak i cely Carl Zeiss je dneska 3rd party vyrobce objektivu ... kdyz nepocitam Contaxe ...
Puvodne jsem svoji myslenku myslel tak, ze kdyz si koupim zrcadlovku za treba 20 tisic korun, tak rozhodne nebudu setrit na baterii ... to mas jako si koupit mercedes s-klase a lit do neho benzin od franty z horni dolni nebo ho obout na nejlevnejsi pneu. Aneb kdo nevidel vyhorely mobil, nebo notebook s takovou baterii "made in buhvikde" ten to asi nepochopi o cem je rec.

Jinak rozhodne nejsem nejaky urputny zastance znackofilofstvi .. sam preferuji na makro Tokinu 100 a jako telesklo Sigmu 120-300 ;-)

btw - fakt mela ta grafika 15barev ? Ja mam na skrini didaktik a hadal bych se ze jich bylo vzdycky 16 :-D
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HudsonStan 18. 7. 2008 11:29

Crazy Ivan píše:btw - fakt mela ta grafika 15barev ? Ja mam na skrini didaktik a hadal bych se ze jich bylo vzdycky 16 :-D

Měla spíš 2x8barev. 8 světlých a 8 tmavých, ale bílá byla v obou sadách stejná, takže celkem 15.
HudsonStan
Kolemjdoucí