Nikkor 18-55mm AF-S VR DX + NikonD200 = ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lemrouch 4. 6. 2008 08:53

Jestli budeš v budoucnu přecházet na D3, tak si ho nekupuj :-)
Lemrouch
------------------------------------------
NIKON D80, NIKKOR AF-S DX 18-70/3, 5-4,5 G IF-ED, NIKKOR AF-S VR 70-300/4,5-5,6 G IF-ED, METZ MB 58 AF-1N, SanDisk 2GB SDUltra II, UV Hama 67, Kenko +3D 67, Velbon CX-560, Naneu Alpha, LowePro EX160
Lemrouch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lemrouch 4. 6. 2008 08:57

Snad nekecám, že jedinej digitální FullFrame od Nikona je D3 a ta stojí kolem 120k. Tu asi kupovat nebudeš a když už budeš, tak budeš mít určitě i na "lepší" objektiv :-)
Lemrouch
------------------------------------------
NIKON D80, NIKKOR AF-S DX 18-70/3, 5-4,5 G IF-ED, NIKKOR AF-S VR 70-300/4,5-5,6 G IF-ED, METZ MB 58 AF-1N, SanDisk 2GB SDUltra II, UV Hama 67, Kenko +3D 67, Velbon CX-560, Naneu Alpha, LowePro EX160
Lemrouch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 4. 6. 2008 10:40

Problém bys měl až na D3.

Objektivy, konstruované pro DX, mají obrazové pole, odpovídající úhlopříčce DX čipu. Objektivy pro FX (nebo kinofilm) můžeš použít také, ale jsou při stejném ohnisku a světelnosti větší a obvykle i dražší - mají větší průměr čoček. Naopak už to nejde nebo s velkým omezením - D3 s FX čipem umožňuje používat DX objektivy, ale s podstatně menším rozlišením - využije se jen prostředek čipu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krizon4 4. 6. 2008 12:17

Presne tak, u Nikonu s DX objektivy neni problem - leda bys poridil D3, nebo kinofilmove telo, a i tam ti to bezproblemu pujde nasadit, akorat to na sirsich ohniskach bude priserne vinetovat. Dilema fullframe resp APS-C objektivy se tykaji Canonu, kde jednak ff telo stoji 30 tisic a cenove se priblizuje i nam, smrtelnikum, a druhak tam EF-S objektivy proste fyzicky nasadit nejdou.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 4. 6. 2008 13:22

jakub.vacek: D80 a D200, i D300 jsou taky APS-C, tedy u Nikonu tomu říkají DX. Nejlevnější a jediné FX (fullframe) tělo je D3 za cca 120 000,- Kč a než bude FX tělo stát 20 000,- Kč, tak budeš mít tááákhle dlouhé vousy, takže já se DX objektivů taky nebojím. Canon dělá fullframe o pár let déle, takže tam ten posun fullframe do levnějších sfér tak nějak hrozí dříve. Jinak Nikon D3 udělal tak, aby i DX objektivy šly použít - prostě automaticky snímá jen DX výřez, ale z 12 MPx je jen 5.1 MPx, zato ale rychlejších.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakub.vacek 4. 6. 2008 18:50

Ok, diky. Jeste jsem se chtel zeptat, mohli by jste mi doporucit objektiv 50mm f/1.8D AF Nikkor na Nikon D40? Budu muset ostrit manualne, tim ztratim trochu casu. I se zakladnim objektivem se snazim ostrit manualne, jde mi to celkem rychle, kontroluji si tu zelenou kontrolku v hledacku vlevo dole. Chce to jeste trochu cviku. Co si o tom myslite? Za skvelou cenu ma paradni svetelnost, hodil by se mi na vecirky, portret, .. Navic se na nej davaji 52mm filtry, ktere jsou i na zakladni objektiv, tak nebudu muset kupovat nic extra na nej (krome slunecni clony). Jediny problem je to ostreni, ale myslim, ze pokud nebudu fotit zadne "akcni sceny", tak by to nemuselo vadit. Co si o tom myslite?
______________________
Jeste jsem se chtel zeptat na polarizacni a UV(ochrana) na zakladni objektiv. Otaci se predni clen, bude to u polarizaku problem?
jakub.vacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xcmaniax 4. 6. 2008 19:33

No jak uz jsem tu nekde psal, ty staticke sceny zaostris v klidu ale party moc ne. Nerozsviti se ti ta prisvetlovaci lampa, tak pri horsim svetle se to nema tolik ceho chytnout a muze to byt nepresne...Na naka dobre fotky z hospody na MF to chce asi furu cviku, me se moc nedari zatim.
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 6. 2008 09:54

jakub.vacek: na 50/1.8 se Ti bude manuálně ostřit maličko lépe, než se seťákem, protože se ostří na plnou díru a na f/1.8 je slušně jasný obraz. Taky už na f=50mm je vidět větší spád změn ostrosti, než třeba na 18mm.
Můžeš si na D40 koupit nějakou zvětšovací lupu. Nikon dělá dvě, které pasují na D80 a D200, ale nevím, zda na D40. DK-21M zvětšuje 1,15x a ještě tak tak neomezuje současnou viditelnost protilehlých krajů a DG-2 s adaptérem z kruhového na obdélníkový konec zvětšuje 2x a vidíš střed a na viditelnost krajů musíš pohnout okem. DG-2 není nejlevnější, ale ostřit ručně se s tím už fakt dá dost slušně. Ta lupa se dá odklopit když to chceš bez zvětšení. Je to všechno o cviku.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakub.vacek 5. 6. 2008 10:15

Diky za reakce. Jeste jsem se chtel zeptat na polarizacni filtr k setaku, kdyz se mi otaci predni clen. Je to moc problem? Pokud to dobre chapu, tak "mira polarizace" je stanovena natocenim, takze filtr ***** a ma otocny clen, kterym se to nastavuje. Takze kdyz budu mit predni otocny clen, tak si filtr musim vzdy po zaostreni opet nastavit, ze? Znamena to v praxi velke zdrzeni a omezeni? Ktery by jste mi pripadne mohli doporucit? Dekuji
jakub.vacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka S 5. 6. 2008 10:18

Když ti nic jiného nezbude, budeš si holt muset zvyknout.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mart22 12. 6. 2008 08:34

Nakonec jsem k té D200 pořídil
Nikkor 18-70 3.5-4.5 IF ED SWM
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 12. 6. 2008 14:13

jakub.vacek: zkus to jinak - zaostří jen tak přibližně a pak teprve nastav polarizák. Když pak zaostříš doopravdy, tak se to pootočí o takový pidikousek, že to na polarizák nebude mít žádný vliv - třeba zaostření 10 nebo 20 metrů neudělá s polarizákem nic, 1 kilometr nebo 10 kilometrů zase nic. Atd....
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 13. 6. 2008 10:27

18-55 dává výhodu těm, kteří shání zoomový objektiv do 300g ale potom nechápu jeho užití na D200.
Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků