MF u Nikonu D40

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Miloš 66 4. 6. 2008 20:31

Už i Tamron začal dávat motorky do objektivů pro nikon,zatím jich je pár.... ,ale začal. Když se zamyslíš jaké skla bys koupil aby za něco stála tak všechny budou AF-S tak je to o ničem bědovat ,že motorek není v těle.
Miloš 66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xcmaniax 5. 6. 2008 06:30

ale jo, tohle je asi taky jediný objektiv u kterého to vadí. Dnes jsem koukal na tu sigmu 1,4, ta má při 50mm taky HSM, tak uvidíme jaká bude a hlavně na kolik vyjde.
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hijk 5. 6. 2008 07:40

Podle mě záleží hlavně na objektivu. Používal jsem chvíli 70-300G na D60, ale ostřící kroužek byl pro mě příliš málo citlivý a pokud sem měl nastavenou malou hloubku ostrosti, tak sem měl opravdu ostrou fotku jen málokdy. Ta desetinka milimetru o kterou jsem měl pohnout byla prostě rozhodující. Indikace fungovala dobře, ale často jsem nebyl schopný se dostat do středu stupnice.
hijk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xcmaniax 5. 6. 2008 09:12

Sakra a jak se fotilo dřív, když žádný AF nebyly?:o)
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 5. 6. 2008 09:37

Jak se fotilo driv ?
Vezmi si do rukou nejakou oldschool zdcadlovku a pochopis. Hledacek byl obrovsky, s klinovou matnici, a byl optimalizovany pro rucni ostreni s F2,8 a rychlejsi optikou. To co se dneska v APS-C DSLR vydava za hledacek se na manualni ostreni da pouzit vazne jenom z legrace. Teda... tim nechci rict ze by se nedalo rucne zaostrit, ale v 99% situaci to neni to o nic presnejsi nez autofocus.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 6. 2008 09:44

xcmaniac:
"Sakra a jak se fotilo dřív, když žádný AF nebyly?:o"

Zrcadlovky měly hledáčky a matnice velké jako kráva, objektivy měly dlouhou dráhu ostření, s podrobnou stupnicí v metrech a stopách a se stupnicí pro hloubku ostrosti na různé clony pěkně všechno barevně zvýrazněné. Matnice mívala ostřící klíny a byla vůbec uzpůsobená na ruční ostření. No a taky nebývaly moc běžné mezi lidmi tak světelné teleobjektivy s tak malou hloubkou ostrosti, takže mírná nepřesnost se schovala do hloubky ostrosti. No a taktéž většina lidí viděla až hotovou fotku 10*15 cm nebo 9*13 cm, na které to zaostření viděla méně kriticky, než na monitoru ve 100%-ním zvětšení. No a manuální kompakty měly třeba pevné ohnisko f=38mm se světelností f/4, až ty dražší měly f/2.8, takže tam jsi ostřil odhadem vzdálenosti, no a za dobrého světla jsi zaostřil na 3 metry a bylo ostré všechno od 2 metrů do nekonečna, protože jsi mohl jít na F8 i víc.
Ono lidi vůbec více respektovali dostatek světla a prostě když se sešeřilo a nebyl stativ, tak se nefotilo. To dneska každý vyžaduje po foťáku, aby udělal fotku kdykoliv a kdekoliv, dříve bylo tak nějak více pokory k limitům.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 5. 6. 2008 09:56

no svetelne objektiv boli pomerne bezne ... napr 50mm/0.7 :), zeby ten hledacik bol otolko vacsi sa mi nezda ... ako ma ta Praktika vacsi hladacik ako e-510 ale zeby to bol tak razantny rozdiel, to zas nie.

Hlavne rozdiel su naozaj v
- matnici - to bolo umna dost velke sklamenie pri chyteni prveho DSLR do ruky .... a ked som zistil ze to prakticky ziadne nemaju tak som sa dost zhrozil. Nastastie je tu cetz eye :) takze uz je to vpohode (ale zas kolko ludi to dokupi a kolko ludi si trufne rozoberat novy stroj)
- kvalita spracovania ... ked si v minulosti kupil aj najlacnejsi objektiv tak nieco ako volnost neexistovala, ziadny plast, chod ostriaceho kruzku bol taky tuchsi plinuli pomalsi, stale si nieviem zvyknut na tie nove na DF :(, njn ked chitis objektiv za 30k+ tak sa to blizi spracovanim ktim s praktiky za 2-5k ...
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 66 5. 6. 2008 14:14

irmo píše: zeby ten hledacik bol otolko vacsi sa mi nezda ... ako ma ta Praktika vacsi hladacik ako e-510 ale zeby to bol tak razantny rozdiel, to zas nie...

Irmo to si snad děláš srandu nebo jsi oba fotoaparáty neměl nikdy v ruce :mrgreen:
Miloš 66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 5. 6. 2008 14:31

Miloš 66 píše:Irmo to si snad děláš srandu nebo jsi oba fotoaparáty neměl nikdy v ruce :mrgreen:

Rekl bych ze si dela srandu - ony ani ty 50mm se svetelenosti 1.0 nebo vetsi rozhodne nebyly bezne, sice existovaly, ale byly to spis rarity s mizernou kresbou pro specialni pouziti.
krizon4
Návštěvník

Předchozí stránka