koupe 1.zrcadlovky-poradte prosim - K10D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KubaPa 29. 4. 2008 11:08

Draajea píše:Zdravím, ještě jsem "objevil" Nikon D80, co ten v porvnání s Pentaxem K10D?
D80 je velmi dobrej stroj. Pokud se pohybuje v cenách, který jsi schopen zaplatit, určitě ho nevynechávej a taky ho zkus.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 29. 4. 2008 14:40

V běžných obchodech:
D80 stojí 17 990,- Kč
K10D stojí 18 500,- Kč

.. takže D80 není dražší, ne?
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Draajea 29. 4. 2008 14:50

no já nevím, já sem zatím viděl vždy dražší Nikon D80 než K10D...
Např.: v megaobchod.cz stojí pentax k10d s objektivem 18-55mm :17 926 KČ
a ve stejném obchodě stojí Nikon D80 také s obj 18-55mm: 20 684 KČ

Takže ten Nikon asi dražší je

EDIT: ale teď jsem se podíval třeba na fotoskoda.cz a tam je samotné tělo k10 dražší než tělo d80...

EDIT2: stejně už jsem si objednal Pentax k10D =)
Draajea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 29. 4. 2008 15:02

D80 a K10D jsou si v mnohém podobné:
- mají shodný snímač
- mají 11-bodový autofokus
- mají oba nejvetší hledáčky ve své "střední třídě"
- mají oba hodně pokročilých funkcí oproti levnějším modelům
- mají oba hodně funkcí vyvedených na tělo, takže se nemusí lovit v menu
- mají oba stavový displej a další dobré konzervativní vlastnosti
- oba mají chytré Auto ISO režimy, jen se jinak jmenují
- oba mají ovládání blesků na dálku už interním bleskem
Liší se v některých výhodách jednoho nebo druhého, které jsou zhruba fifty - fifty. Pentax má stabilizovaný snímač, Nikon má povedené stabilizované objektivy, které se tou stabilizací neprodražují tak, aby nemohly cenově konkurovat srovnatelným objektivům ostatních značek, Nikon má více špičkových objektivů pro případ, že by majitel postupem času kupoval špičková objektivy. Pentax má pevnější tělo proti nárazům a extrémním podmínkám (ještě jsem neslyšel o rozlomené zrcadlovce a v této třídě už ani D80 rozhodně není dílensky odfláknutý, i když má v těle asi méně kovu, než K10D), Nikon má řadu opticky výborných základních zoomů: 18-55 VR, 18-70, 18-135, 18-200 VR, 16-85 VR. Pentax má podstatně lepší kompatibilitu se starými manuálními objektivy, Nikon má větší výběr autofokusových pevných skel s maximální světelností f/1.4-f/2 a na eBay.com se válí nejvíce bazarových Nikkorů ze všech značek k prodeji z důvodů největší rozšířenosti x let dozadu. Pentax přichází s řadou výhod ve snaze proniknout v celosvětovém měřítku mezi silnou dvojku (Canon 43% trhu D-SLR, Nikon 41% trhu D-SLR), k Nikonu existuje za příplatek konvertor RAWu NX Captutre, který svými schopnostmi lokálních úprav s jednoduchým interfacem pro každého uživatele přidává možnostem zpracování fotky zásadně nové dimenze - nemusíš dělat jas, kontrast, WB, sytost, pohyb barev pro celou fotku, ale pro všechny místa ve stanoveném rozsahu, která jsou barevně a jasem podobná bodu, na který jsi kliknul. Tedy výběr mraku na obloze, obličeje, trávníku, zdi, ... na jedno kliknutí se zcela přirozeným prolnutím do vytracena - oproti "kouzelné hůlce" ve Photoshopu nebe a dudy.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 29. 4. 2008 15:02

tak zelame vela zdaru vo foteni a dobre svetlo ;-)

TomasX nemyslis, ze uz je to jedno ked si objednala fotak??
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 29. 4. 2008 15:03

Draajea: bývávalo - asi před měsícem - asi zapomněli zlevnit, Nikon D80 šel z 25 tisíc na 20 a pak na 18 - zlevnění od velkoobchodu.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 29. 4. 2008 15:04

irmo: tak si to přečtou jiní.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 29. 4. 2008 15:04

Draajea: dobrá volba, K10D je skvělý.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod certik 29. 4. 2008 18:49

A hlavne nam nezabudni napisat, ako sa Ti paci - ci nepaci...
certik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Draajea 29. 4. 2008 19:12

to nezapomenu, ale bude to chvilku trvat, než jí otestuji...Posílají mi ji až z Francie...přesně tak, nakoupil jsem u pixmania.cz...tak snad bude vše OK
Draajea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Draajea 29. 4. 2008 22:05

Teď ještě zbývá vybrat objektiv. Teď budu mít setový 18-55mm a chtěl bych ještě nějaký s větším zoomem a třeba s možností focení makra.
Mám již několik típků (některé teda asi focení makra moc nepodporují, ale důležitá je pro mne univerzálnost a zoom):
Pentax smc DA 55-300mm F4-5.8 ED
Sigma 18-200/3.5-6. 3 DC Pentax
Sigma 28-300/3.5-6. 3 DG IF ASPHERICAL MACRO Pentax
Sigma 70-300/4.0-5. 6 APO DG MACRO Pentax
amron AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di II pro Pentax XR LD Asp. (IF) Mac
TAMRON AF 28-300mm F/3.5-6.3 VC Di pro Pentax XR LD Asp. (IF) Macro
Sigma 70-300/4.0-5. 6 APO DG MACRO Pentax

Noo, to budou asi všichni kandidáti, můžete mi nějaký doporučit, nebo naopak vyvrátit? Chtěl bych být schopen na nějakou dobu fotit co nejvíce věcí v kombinaci ještě se setovým objektivem 18-55mm
Draajea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 29. 4. 2008 23:29

Určitě ten 55-300. Na fórech dpreview ho nějaký chlápek srovnával s DA* 300/4 a tamronem 70-300. Na dlouhém konci měl ten nový zoom IMHO kvalitou blíž k tomu pevnému sklu než k tomu Tamronu. A to považuju Tamron za lepší než Sigmu.
Na makro je voleb víc a těžko šlápnout vedle. Jako první makro nejspíš Tamron 90mm nebo Pentax 100mm. Sigma má taky pár variant. Zajímavá jsou kratší makra od Pentaxe 35mm a 50mm. Každopádně se vyhni zoom objektivům označeným jako makro, většinou jsou na tom s kvalitou obrazu při přiblížení dost špatně.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Draajea 29. 4. 2008 23:31

Děkuji, takže radíš pentax 55-300mm, to bude hezky navazovat na těch 18-55mm, takže při výměně objektivů dosáhnu docela slušného rozsahu : 18-300mm
Draajea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 29. 4. 2008 23:37

Taky jsem se rozhodoval hlavně mezi D80 a K10D. Přibral jsem tehdy ještě do úvahy Canon 30D. No Pentax si mě získal hlavně ovládáním a objektivy.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Draajea 19. 8. 2008 12:27

Zdravím, nevíte, zda-li má pentax k10d funkci multiexpozičního snímání? Nikde jsem nenašel, že by to dokázal, tak to asi neumí, ale přece jen se radši zeptám...Chtěl bych taky udělat nějakou fotku co jsem viděl na digiaréně ve fotogalerii...taková ta studie pohybu, jak je nějaký sportovec v nějaké akci zachycen několikrát na jedné fotce...
Draajea
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka