Nikon D60 vs. Sony A350,A200

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Josef001 12. 4. 2008 20:45

Ono by stačilo jediné - chladit čip na cca 10-15 stupnů a byl by šum o dva řády menší. Např. u Canon 300D by byl 50x menší šum než u 5D...
http://ghonis2.ho8.com/rebelpeltier.html

Jinak profi řešení je tady : http://www.centralds.net/en/index.htm
Josef001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 4. 2008 21:47

Takze je rozhodnute? A300 sa mi zda byt jasna volba, lebo inak netusim kam tato diskusia smeruje :roll: :pozor
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Josef001 12. 4. 2008 21:59

Pokud jdeš tímto směrem, doporučoval bych ještě auto od Samsungu, nebo barák od H-System, tak to vidím já....
Josef001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod masaker 13. 4. 2008 20:42

Já už jsem dávno rozhodnutý. Koupím si A300. Pro mě jako obyčejného uživatele fotoaparátu, který se chce s fotoaparátem naučit víc věcí než jen fotit na automatiku to je určitě luxusní přístroj.
masaker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Josef001 13. 4. 2008 22:25

Nic proti tomu, ale proč se vůbec ptáš na foru, když jsi od začátku rozhodnutý pro výrobce televizí?
Josef001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 14. 4. 2008 00:06

Josef001 píše:Nic proti tomu, ale proč se vůbec ptáš na foru, když jsi od začátku rozhodnutý pro výrobce televizí?

To bych ještě pochopil, třeba se chtěl jen ujistit. Ale proč se ptá na výběr mezi jinými foťáky, a neuvede jako možného kandidáta ten, pro kterej už je dávno rozhodnutej mi hlava nebere.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 4. 2008 06:18

Protože původně chtěl A350 a tu jsme mu rozmluvili.

Pohrdání výrobcem televizí není na místě - zrcadlovky Sony dělá tým a továrna od Minolty. Fotí se s nimi velmi dobře. Co Sony nezvládá, jsou ceny některých objektivů. Sigma a Tamron ale dělají levnějších skel dost i pro Sony.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maročan 14. 4. 2008 07:22

:mrgreen: Výrobce televizí haha, nenech se vysmát. Myslím, že Sony asi bude mít na vývoj mnohem více peněz než leckdo v oboru.

Je to jak píše Pety..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 14. 4. 2008 08:19

Navíc Sony dělala čipy do DSLR už v době, kdy ve foťácích byla ještě pouze výrobcem kompaktů, od koho je asi čip v Nikonech D70, D70S a Minoltách a Pentaxech tý doby?

Ale stejně bych se pokud bych neměl už výbavu pro danou zančku takhle na 100% nerozhodoval pro model, kterej ještě není na trhu...
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 4. 2008 09:13

No, recenze na A350 už jsou, stačí si k tomu přidat kvalitu výstupu z A200 (stejný čip a nejspíš i zpracování dat jako A300) a je to.

Ale psal jsem tam i něco o čekání. A300 má být na našem trhu v květnu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FotoABC 14. 4. 2008 11:46

K Sony bych si nevybral ani základní objektiv. Sony 18-70 i 16-105 se moc nepovedly (recenze na dpreview.com, photozone.de i řada živých záběrů) a slušný Zeiss 16-80 už je cenově mimo low-end kategorii, o které tady v souvislosti s A300 píšeme.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 14. 4. 2008 12:57

Maročan píše::mrgreen: Výrobce televizí haha, nenech se vysmát. Myslím, že Sony asi bude mít na vývoj mnohem více peněz než leckdo v oboru.

Je to jak píše Pety..

Rozhodne min nez Panasonic a Samsung. Podivej se na burzovni zpravy za posledni dva roky, Sony se nedari. Zatim do zrcadlovek investuje vic nez kolik ji prodej vynasi, v podstate se zda ze navratnost akvizice Minolty bude jeste horsi, nez se cekalo. Ale jak dlouho jeste bude pan generalni cekat, nez provede reorganizaci a urizne uschlou vetev?
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 4. 2008 15:55

No, to už jsem taky obdivoval, jak Sony šla dolů s kvalitou seťáku 18-70 - s tím Minoltím spokojeně fotím už přes dva roky. Asi se ho (marně) snažili dostat na úroveň Canoního 18-55 (bez IS)? Tedy toho od výrobce tiskáren? :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod masaker 14. 4. 2008 17:26

Josef001 píše:Nic proti tomu, ale proč se vůbec ptáš na foru, když jsi od začátku rozhodnutý pro výrobce televizí?

Nejdříve jsem se ptal na názory SONY alfa A350,A200 a NIKONU D60. Zmínil jsem se, že se mi pracuje lépe se SONY, takže to bude asi lepší volba než NIKON D60. SONY alfa A350 mi byla rozmluvena, takže jsem se až poté rozhodl pro SONY alfa A300. Na českém trhu už se dá sehnat u foto škoda, kde ho mám rezervovaný a v pátek si pro něj jedu. Jsou tam totiž od 14.4. - 19.4. prezentační dny SONY a při té příležitosti naskladní SONY alfa A300 v setu s objektivem 18-70mm. Sice není žádná česká recenze tohoto fotoaparátu, ale předpokládám, že kvalita bude stejná jako u A350.
masaker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 4. 2008 17:39

Liší se opravdu jen čipem (rozlišení 10 MPx místo 14) a následně musí být pro jiný čip jinak napsaná ta část firmwaru, týkající se vlastního zpracování obrazových dat. Jinak je tělo i ovládání stejné.

Ještě jedna odlišnost - díky menším datovým objemům je A300 rychlejší a do bufferu se jí vejde víc snímků.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka