Nikon D60 vs. Sony A350,A200

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jirka S 18. 4. 2008 13:21

D300: 51 (z toho 15 křížových) nebo 11 zaostřovacích polí.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod masaker 19. 4. 2008 11:53

Tak už mám SONY ALFU A300 doma. Jsem z ní strašně nadšenej a všem děkuji za názory a rady.
masaker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 4. 2008 12:40

Nezabudni prihodit nejake fotky do galerie:P kupil si dobre:)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chakottay 20. 4. 2008 21:39

Tak doufám, že poreferuješ první postřehy a zkušenosti s A-300. Taky je to můj horký kandidát ;-)
chakottay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod masaker 21. 4. 2008 14:38

To Chakottay: Jestli potřebuješ vědět nějakou konkrétní věc, tak se zeptej. Snad na to budu znát odpověď. Nějaké fotky určitě na stránky dám. Jen se s tím musím ještě pořádně naučit. Na automatiku se mi nechce moc fotit a ty s manuálním nastavením nejsou zatím na vystavování :-D Mám se ještě co učit :-D Ale jinak jsem spokojený.
masaker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chakottay 22. 4. 2008 13:17

No zajímá mě třeba jak je to s hloubkou ostrosti na lcd při live view. Kdesi jsem četl, že tam nějak není vidět, nebo že to ukazuje jinak, než jak je pak na výsledném snímku.. Taky mě zajímá celková rychlost-hodí se i na živější focení? Co ostření? Rychlé a přesné? Pociťuješ nějaké nedostatky? No prostě zajímá mě cokoliv:-) Díky
chakottay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FotoABC 22. 4. 2008 16:22

chakottay: dobrý dotaz, aby byla reálná hloubka ostrosti, tak by musel foťák zaclonit jako když se provede tlačítkem náhled hloubky ostrosti, jenže pro nějakou clonu F8 či F11 by už bylo houby vidět a nedalo by se zase ostřit. Nicméně pokud při živém náhledu funguje tlačítko náhledu hloubky ostrosti stejně jako v hledáčku, tak to není ani lepší ani horší.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 22. 4. 2008 17:43

Hloubka ostrosti na lcd při live view bude imho poměrně naprd už z principu, protože hloubka ostrosti závisí na velikosti zvětšeniny. A fotky velikosti LCD nikdo nedělá.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masaker 23. 4. 2008 16:10

Hloubka ostrosti je při live view na lcd jiná než výsledný snímek, stejně jako zobrazovaný histogram před pořízením snímku. Vyfocený snímek je ostřejší a trochu jasnější, histogram je potom taky v pohodě. Jinak za dobrého světla se snímání live view na lcd při pohybování netrhá a je plynulé. Když jsou horší světelné podmínky, tak se snímaný obraz při pohybování jakoby trhá. Ale live view zatím moc nepoužívám, spíš fotím přes hledáček, ten je mnohem přesnější. Autofokus pracuje podle mě rychle a přesně, trochu zpomalí za tmy, ale není to až moc výrazné.
Zatím jediné co mě trochu vadí je otočný ovladač. Jde ovládat trochu ztuha, protože je malý a víc zapuštěný do plastu. Ale jde jen o zvyk, časem se určitě opotřebuje a půjde s ním lehčeji otáčet.
masaker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek_PD 26. 4. 2008 18:03

masaker píše:Tak už mám SONY ALFU A300 doma. Jsem z ní strašně nadšenej a všem děkuji za názory a rady.


A kupoval si len telo alebo aj so základným objektívom, prípadne s dvomi?
Nie som ešte rozhodnutý, či kúpiť set alebo telo a dať si poradiť nejaký iný objektív.

Ja chcem A300 hlavne kvôli stabilizácii, live view a výklopnému displeju (samozrejme okrem iného). Mám ultra zoom Canon S3 s týmito funkciami a občas sú pre mňa dôležité a využívam ich. Chcem prejsť na zrkadlovku, ale Canon ma sklamal tvarom tela - nesedí mi vôbec do ruky. U Sony som tvarovaním zostal milo prekvapený. Pre niekoho sú to možno blbosti, ale pre mňa, ako začiatočníka so zrkadlovkou to dôležité je. Foťák ma nemôže každý deň privádzať do zúfalstva len preto, že nemá to čo potrebujem a stále mi ide vypadnúť z ruky pri nosení v jednej ruke dole pri nohe...
Po Canone proste vyhralo Sony, čo by som pred rokom nikdy nepovedal. Vyhovuje mi funkčne, tvarom a aj cenou.
Len potrebujem názory na ten setový objektív, prípadne na oba ponúkané. A samozrejme, či tá 300-ka stojí za to.
Ďakujem.
Marek, Prievidza - Slovakia
---------------------------------------------
Sony Alpha A200, FUJITSU-SIEMENS, LG OPTIMUS ONE P500 Android
-----------------------------------------------------------------------------------
Operator: Orange Slovensko
Marek_PD
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masaker 26. 4. 2008 21:30

Koupil jsem jí se základním objektivem 18-70mm s tím, že časem koupím lepší. Já jsem se svojí SONY A300 spokojený. Jako začátečníkovi mi opravdu stačí, chtěl jsem prostě fotoaparát jednodušší na ovládání na kterém se naučím fotit. Pokud mi nadšení z fotografování bude stále bavit, tak budu přemýšlet o lepším těle, ale momentálně by pro mě lepší tělo nemělo smysl.
masaker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek_PD 6. 5. 2008 02:11

A ešte sa chcem spýtať - pamäťové karty tam idú Sony Memory stick a CompactFlash-ky. Keď si chcem kúpiť CompactFlash-ku, je potrebné mať nejaký adapter alebo tam proste ten slot na CF kartu je a stačí ju kúpiť a vložiť do foťáku?
Je rozdiel v kvalite týchto kariet? Radšej Memory Stick alebo v pohode CF? (chcem CompactFlash-ku hlavne kvôli cene, našiel som 8GB 233x rýchlostnú za 1120 Sk)

Dík.
Marek, Prievidza - Slovakia
---------------------------------------------
Sony Alpha A200, FUJITSU-SIEMENS, LG OPTIMUS ONE P500 Android
-----------------------------------------------------------------------------------
Operator: Orange Slovensko
Marek_PD
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 6. 5. 2008 05:09

Jsou tam oba sloty.

S větší CF se líp manipuluje a v trávě se líp hledá. :) Té 233x rychlosti nevěř a kup Sandisk Extreme III, 4 GB ti pro začátek určitě stačí.

http://forum.fotografovani.cz/read.php?43,2574641
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 6. 5. 2008 12:32

ber CF su rychlesie spolahlivejsie lacnesie ...... a jj Extreme III je dobra volba.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod masaker 6. 5. 2008 20:50

Pety píše:Jsou tam oba sloty.

S větší CF se líp manipuluje a v trávě se líp hledá. :) Té 233x rychlosti nevěř a kup Sandisk Extreme III, 4 GB ti pro začátek určitě stačí.

http://forum.fotografovani.cz/read.php?43,2574641


Musím trochu poopravit tvou odpověď. Je tam jen slot na CF karty. Pokud si koupíš Sony Memory stick, tak tě tam nepůjde a budeš si muset koupit adaptér. Ale raději bych si koupil CF. Jak říkají všichni kup Sandisk. Sám jsem si do tohoto fotoaparátu koupil Sandisk extreme III. ale pouze 2Gb.
masaker
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků