cim nahradit 40D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 2828 27. 5. 2022 17:46

AF při focení fotbalu je u 7D markII a 90D s využitím iTR asi tak stejný, ale protože má senzor 90D větší rozlišení tak se na stejný motiv musí použít kratší čas, než u 7D, Pokud sleduju hráče, který zaběhne za síť tak 7D i 90D přeostří na tu síť. Bezzrcadlovka zůstává zaostřená na hráči - R, RP, M6markII

-- 27. 5. 2022 18:57 --

...ještě k tomu fotbalu, o víkendu jsem poprvé fotil fotbal s Fuji X, asi nemá iTR, nevím jestli používá RGB senzor ale úspěšnost zaostření byla významně vyšší než u 7D mark II anebo 90D
2828
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kuba78 18. 6. 2022 08:17

Jak to vypada tak novy kanony budou tak nekdy v pulce prqzdnin takze je asi jeste cas na rozhodovani. Ale napadlo me jeste - maji ty novy pripadne 90d neco jako nocni rezim u iphone? Foceni za horsiho svetla.
Kuba78
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 18. 6. 2022 08:49

To co umí mobily v nočním režimu foťáky neumí a dlouho umět nebudou. Je to složité téma. Ale protože má mobil malinký čip a méně dat z něho, může si dovolit pořídit spoustu různých fotek a složit je do jedné. To všechno v reálném čase. U klasického foťáku to musí dělat fotograf většinou ručně v počítači a myslet na to už při focení. Pro focení za špatného světla je potřeba světelný objektiv (f/2.8 a lepší) a možnost používat vysoké ISO (od 1600 nahoru). Hodí se stabilizace čipu, objektivu, nebo kombinace obojího. Případně stativ. Výsledek je vždy lepší, než z mobilu, ale není to tak jednoduché a levné.
Podobné je to když je světla hodně, mobil má automatické HDR atd.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba78 18. 6. 2022 11:43

Objektiv mam 17-55 is usm f2,8, takze do sera asi vybava slusna, spis me zajimalo jestli treba ty novy r10 neco takovyho jako iphone maji nebo ne..
Kuba78
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2022 15:40

https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 18. 6. 2022 16:22

Tak to jsem nevěděl, že něco takového už mají i foťáky. Ale moc bych tomu nedával. Mám bohužel špatné zkušenosti s každou automatickou funkcí, kterou foťák nabízí. A když už to jakžtakž fungovalo, uložit šel pouze JPEG. RAW nikoliv a to tu funkci spolehlivě zabije vždycky. Rád bych se pletl.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2022 16:27

Jj, tohle bude určitě jen jpeg

Kdo ví, nejspíš ty výsledky budou lepší, než prostý jpeg a cílová skupina se vyvolávání RAW věnovat nebude
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kuba78 14. 10. 2022 05:55

Tak jsem nakonec zakoupil r10, vcera odpo prisel, zatim dobry. Jakou sd kartu do toho aby to bylo i na video?
Kuba78
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků